tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 02:06
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będzie rewolucja w MRM? Już można zgłaszać swoje pomysły

Opublikowano: czwartek, 19.01.2012, 00:06. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Młodzież z tczewskich szkół, która chce mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście, może działać w Młodzieżowej Radzie Miasta. Organ funkcjonuje w grodzie Sambora z różnym powodzeniem od kilku lat. Ostatnio pojawiło się wiele głosów, że radę trzeba zreformować. Urzędnicy czekają teraz na pomysły odnośnie nowego funkcjonowania młodzieżowego gremium.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta są wybierani spośród uczniów tczewskich szkół. Działają podobnie jak ich dorośli koledzy - spotykają się na sesjach, podejmują uchwały. Ostatnio pojawiło się jednak wiele głosów, że organ trzeba zreformować. Dyskusja na ten temat nasiliła się po ubiegłorocznym, listopadowym Sejmiku Młodzieży, podczas którego młodzi mieli możliwość spotkania się z urzędnikami i włodarzami miasta, by porozmawiać o sprawach ważnych dla Tczewa. Stawili się wszyscy, oprócz... młodzieży (na sali pojawiło się wtedy tylko kilku młodych radnych, a do końca nie wytrwał nawet sam przewodniczący):

- Warto pomyśleć na nową formułą funkcjonowaniem tego organu - w Tczewie jest przecież mnóstwo aktywnej młodzieży z dobrymi pomysłami, już zrzeszonych w różnych organizacjach. Warto zatem umożliwić im działanie w MRM i nie ograniczać się tylko do przedstawicieli poszczególnych szkół - uważa Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta już rozpoczęli działania w kierunku zmiany statutu Rady, aby umożliwić wprowadzenie zmian, zwiększyć reprezentację środowisk młodzieżowych i poszerzyć jej działania i odpowiedzialność.

- W związku z tym zapraszamy szczególnie młodych ludzi, do włączenia się do tej inicjatywy i zgłaszania swoich uwag i propozycji do statutu. - zachęca Monika Rezmer z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Propozycje należy składać do Wydziału Edukacji osobiście lub drogą elektroniczną na adres: info@um.tczew.pl z dopiskiem Młodzieżowa Rada Miasta, do końca stycznia 2012 roku. Kontakt - Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Tczewie, Tel. (58) 775 93 19.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2498 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Metropolitalny Przejazd Rowerowy
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
x_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 19.01.2012, 08:51
a dlaczego by nie umożliwić studentom udziału w MRM ? Niby student może być zwykłym radnym, ale często nie ma pieniędzy na kampanię i odpowiedniego przebicia w partiach, zatem do 25 r.ż powinna byc możliwość działania w MRM
user_ico_MTTczew
+2
MTTczew Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 19.01.2012, 11:15
Potwierdzam, studenci też mogliby mieć możliwość bycia w MRM...
 
Brak zdjęcia
+2
anna_gość
IP: 178.42.xx8.xx6
Data: 21.01.2012, 17:45
Uważam, że studenic w MRM to przesada gdyż w łatwy sposób mogli by manilupolwać młodszymi członkami rady miasto, co jest niezgodne z zasadami etyki i kultury osobistej. W naszym mieście nie możemy się bawić w "WIELKĄ POLITYKĘ" tylko trzeba małymy kroczkami ułatwiać życie zwykłym ludziom.
 
Brak zdjęcia
0
- ~ -_gość
IP: 213.238.xx5.xx4
Data: 19.01.2012, 09:55
Jeżeli ten stary człowiek na zdjęciu jest uczniem to w tedy to jest rada seniorów .
user_ico_Dawid_BMW
-5
i co to da ~ Dawid_BMW
Uż. zarejestrowany
Data: 19.01.2012, 14:17
Proszę wybaczyć ale to jest śmieszne. Zacznijmy od tego jakie działania ma na celu MRM ? ,tak jak kolega wspomniał studenci są gorsi?. Mam 21 lat i sporo przeszłe i śmiać mi się chce z tego co się wyrabia . Niech władze zabiorą się za budowę przedszkoli,porządnego szpitala a nie kolejne TESCO stawiać nie Braki w budżecie ? ile płaci miastu TESCO,CEERFUR,INTERMARCHE,BIEDRONKA,NOMI,KAUFLAND z pewnością nic ,zamiast miasto pobierać korzyści z tych gruntów to wolą sprzedać i niech zarabiają niemcy,hiszpanie i hu.. wie kto jeszcze !!!! A rada MRM niech zabierze się za poważne sprawy np. zajęcia i placówki po godzinach szkolnych,pomoc z biednych rodzin tym niech się zajmą no chyba że młodzież nie jest do tego zdolna jak przewodniczący się wykruszył na debacie . ŚMIECH , chyba pójdę za radnego po trzeba tam kogoś kto powie coś za wszystkich Tczewiaków Pozdrawiam .
Brak zdjęcia
+2
123_gość
IP: 178.42.xx8.xx6
Data: 21.01.2012, 17:43
Ja widzę że internauta to potrafi n internecie na wszytskich "najeżdżać" a jak przychodzi co do czego to się nie udzieli i nie podpowie. Każdy może w intercenie obrażac każdego gdyż jest anonimowy. A jak chcesz iść na radnego to życzę powiodzenia w następnych wyborach i od razu proponuję startować do sejmu a napewno się dostaniesz. :D
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew