tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 23:43
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

OHP w Tczewie pionierami na skalę całego kraju

Opublikowano: wtorek, 13.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W Tczewie wczoraj (12.09) ruszył pierwszy w Polsce Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży oraz uroczyście otwarto drugi w województwie pomorskim Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP. Placówki przygotowały kompleksową ofertę dla młodych ludzi zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

Ośrodki Szkolenia i Wychowania to stacjonarne jednostki OHP, które prowadzą działalność wychowawczą, profilaktyczną oraz resocjalizacyjną. Współpracują z instytucjami środowiska lokalnego oraz rodzicami lub opiekunami prawnymi uczestników w procesie wychowania oraz organizowania życia kulturalnego i sportowego. Pobyt w OSiW dla młodzieży z najbiedniejszych rodzin jest nieodpłatny i trwa dwa lub trzy lata, w trakcie których uczestnicy zdobywają wykształcenie i kwalifikacje zawodowe. Zadaniami OSiW jest zapewnienie warunków do i zdobywania kwalifikacji zawodowych oraz nauki w oparciu o własne warsztaty szkoleniowo-produkcyjne, prowadzenie działalności wychowawczej, profilaktycznej oraz resocjalizacyjnej, udzielanie informacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, a także współpraca z rodzicami lub opiekunami prawnymi uczestników oraz instytucjami środowiska lokalnego. Odpowiadają też za realizację działalności kulturalno-oświatowej, sportowo rekreacyjnej i turystycznej, zapewniającej młodzieży rozwój własnych zainteresowań i zdolności, zapewnienie całodobowej opieki uczestnikom korzystającym z formy stacjonarnej OSiW - zakwaterowanie, wyżywienie, zapewnienie opieki wychowawczej oraz podstawowej opieki medycznej.

- 3 tysiące kadry, 46 tysięcy dzieci i ponad 916 obiektów - tym dysponujemy na dzisiaj. To wszystko obraca się wokół sfery opiekuńczo-wychowawczej i rynku pracy, z wykorzystaniem projektów. Wprowadzamy dla naszych beneficjentów różne formy doszkalania. Pozwalamy zdobyć uprawniania dające wejście na rynek pracy. - mówił podczas wczorajszej uroczystości komendant główny OHP, Jerzy Mormul.

W sierpniu br. przy Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Gdańsku został otwarty pierwszy w Polsce Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży z siedzibą w Tczewie.
Placówka umożliwia kształcenie w formach szkolnych i pozaszkolnych, w czasie dogodnym dla słuchacza. Ośrodek dysponuje własnymi salami wykładowymi na terenie całego województwa.

- ROSZM prowadzi szkolenia na podstawie wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - tłumaczy Jarosław Włodarski, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tczewie - Ośrodek prowadzi cykliczne badania oczekiwań edukacyjnych i zawodowych słuchaczy i dostosowuje do nich swą ofertę szkolną tak, aby absolwenci stali się konkurencyjni na rynku pracy. ROSZM współpracuje z Centrum Kariery, Centrum Informacji Zawodowej, jak również Punktami Pośrednictwa Pracy, których zadaniem jest odpowiednie przygotowanie słuchaczy OHP do właściwego planowania kariery zawodowej, a w przyszłości wejścia i utrzymania się na rynku pracy.

Działaniem Rejonowego Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży jest świadczenie usług w zakresie szkoleń, doradztwa zawodowego oraz pomoc dla osób bezrobotnych. Cel ten jest realizowany poprzez działalność szkoleniową połączoną z pracą Biura Pośrednictwa Pracy, Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Kariery, które prowadzą pomoc w wyborze ścieżki kariery zawodowej.
Uroczystego otwarcia obu ośrodków dokonał Komendant Główny OHP Jerzy Mormul. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich.
drukuj
Artykuł przeczytano 3217 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
Gratulacje i uwaga! ~ Malkontent_gość
IP: 89.78.xx7.xx6
Data: 13.09.2011, 09:11
CED też był pierwszy i oto jak kończy. Fajnie, że Tczew bywa pierwszy bo to znaczy, że zdarzają się ludzie mający pomysły, jednak z drugiej strony są władze, które zamykają instytucje.
Brak zdjęcia
-1
Wyrywa z butów ~ Zagubiony w akcji_gość
IP: 84.38.xx7.xx0
Data: 13.09.2011, 13:43
Skoro lokalne media piszą takie rzeczy, to co dopiero robią z nami media krajowe?
Brak zdjęcia
0
brak słów ~ gość _gość
IP: 109.207.xx6.xxx
Data: 13.09.2011, 16:10
Szkoda, że działalność tej instytucji jest tak bardzo zależna od opcji politycznej i układów koleżeńsko-rodzinnych. Smutne, że czasy się zmieniają a w tej instytucji niewiele.
Brak zdjęcia
+1
tora ~ tora_gość
IP: 84.38.xx3.xx8
Data: 13.09.2011, 19:21
A teraz może ktoś napisze prawdę... ?
Brak zdjęcia
0
mroczne czasy komunizmu ~ mario_gość
IP: 94.78.xx7.xx7
Data: 08.12.2011, 22:44
to już kiedyś było......
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew