tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 07:14
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Wspólnie mamy szansę" - rusza projekt, który ma wyrównać szanse młodzieży

Opublikowano: piątek, 24.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W piątek, 17 września, podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie odbyła się inauguracja projektu unijnego "Wspólnie mamy szansę". Celem zadania jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz realizacja programów rozwojowych trzech szkół: Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Tczewie, Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie (dawniej III LO) i Collegium Marianum Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II w Pelplinie. Uczestnikami Projektu jest 410 uczniów z powiatu tczewskiego, środowisk wiejskich, osób niepełnosprawnych uczących się w ww. szkołach.

W projekcie będą realizowane w roku szkolnym 2010/2011 i 2011/2012 zajęcia pozalekcyjne wyrównujące i rozszerzające wiedzę uczniów, rozwijające zainteresowania i pasje ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych. Uczestnicy projektu będą samodzielne rozwiązywali problemy naukowe, uczestnicząc w zajęciach terenowych, laboratoryjnych, wykładach i spotkaniach z pracownikami wyższych uczelni, warsztatach łączących kilka dyscyplin naukowych prowadzonych za pomocą nowoczesnych środków multimedialnych, wycieczkach, zielonych szkołach, spotkaniach ze znanymi i cenionymi ludźmi.

Uczniowie będą mieli szansę rozwijać swoje pasje uczestnicząc w różnorodnych projektach edukacyjnych: projekcie z robotyki i ICT "Emocje i sztuczna inteligencja"; projekcie matematyczno - fizycznym "Czy nauki ścisłe mogą bawić?"; projekcie przyrodniczym "Dlaczego przyroda na Pomorzu jest inna?", projekcie rozwoju osobistego "Jak zostać geniuszem?", projekcie z przedsiębiorczości "Jak zarobić pierwszy milion?" projekcie językowym "Jak zostać kosmopolitą?", projekcie medialnym "Jak przekazać informacje?" (warsztaty filmowe prowadzone przez Roberta Turło), projekcie teatralnym Być jak Zbigniew Zamachowski" (patronat i warsztaty gościnne - Zbigniew Zamachowski i Aleksandra Justa-Zamachowska), projekcie polonistycznym "Skrzydlate słowa", projekcie historycznym "Spotkania z przeszłością", projekcie filozoficznym "Cogito ergo sum", projekcie wokalno-instrumentalnym "Muzyka łagodzi obyczaje" i projekcie sportowym "Żyj zdrowo". Każdy uczestnik projektu otrzyma w swojej szkole wsparcie pedagoga i psychologa, będzie mógł skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej szkoły wzbogacą swoje zaplecze dydaktyczne o mobilną pracownię informatyczną składająca się z 15 laptopów, 3 tablice multimedialne, kserokopiarkę, kamery, aparaty fotograficzne, meble do sal lekcyjnych. Projekt stanowi bardzo ambitny zespół działań, które zakładają wdrożenie najnowocześniejszych technologii w proces nauczania, by pełniej angażować, inspirować i motywować uczniów do osiągania lepszych wyników w nauce. Uczniowie powiatu tczewskiego dzięki projektowi będą mieli możliwość dostępu do nowoczesnych metod nauczania, do najnowszych informacji i umiejętności, do profesjonalnie prowadzonych zajęć. Dzięki takim działaniom będą mieli szansę na rozwijanie własnych pasji, zdobycie umiejętności krytycznego myślenia, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, umiejętności współpracy w grupie, posługiwania się narzędziami informacyjno-komunikacyjnymi. Projekt realizowany jest przez Diecezję Pelplińską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (poddziałanie 9.1.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych"), a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
drukuj
Artykuł przeczytano 3499 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wypadek w Tymawie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
.. ~ byla uczennica_gość
IP: 82.160.xx7.xx7
Data: 24.09.2010, 20:20
tyle kasy co tam wlozylam co miesiac 80 zl jako 'darowizna' ale obowiazkowe .. i co i nic z tego nie mialam nawet jak byl komputer w szkole do uzywania to albo muyszki albo klawiatury nie ma ludzie potrafia ze szkoly nawet monitor wyniesc... w lazienkach brudno zima zimno a to 80 zl chyba na pensje nauczycieli idzie
Brak zdjęcia
+1
do była uczennica ~ uczeń_gość
IP: 83.11.xx1.xx4
Data: 25.09.2010, 13:26
może jednak chodziłaś do innej szkoły? Bo są komputery, wszystko jest czyste. A co do łazienek to naprawdę pomyliłaś szkoły. Są czyste, jest papier, mydło, lustra. Swego czasu były nawet suszarki do rąk. Czego nie można powiedziec o toaletach choćby w gim nr 3. Zimno również nie jest. Przyjemna atmosfera, a jak komuś zimno to zawsze ktoś przytuli :D polecam szkołę. nie wybrałbym innej.
Brak zdjęcia
+1
obecna uczennica_gość
IP: 83.25.xx8.xx6
Data: 25.09.2010, 21:50
zgadzam się. bardzo przyjemna atmosfera, wykfalifikowani nauczyciele. Faktem jest brak miejsca i sali gimnastycznej, ale dla mnie to nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, Są fakultety dodatkowe np. siatka, fittness czy zespół wokalny. A poza tym, to nie nauczyciele wynosili monitory z sal, tylko uczniowie. Teraz nic takiego nie ma miejsca. Nie przesadzaj...
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew