W kwietniu do Wydziału Ruchu Drogowego tczewskiej komendy trafiły dwa nowe motocykle marki Honda. Jednoślady posłużą policjantom do codziennego patrolowania dróg oraz pomogą skutecznie walczyć z piratami drogowymi. Wszystko po to, byśmy mogli bezpiecznie podróżować.
Na początku kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie trafiły dwa nowe motocykle. Są to Hondy CBF z silnikami o pojemności 1000 centymetrów sześciennych. Takie jednostki napędowe o mocy 107 koni mechanicznych pozwalają na rozwinięcie maksymalnej prędkości 260km/h.
- Motocykle rozpędzają się do 100 km/h w 3 sekundy, a do 200 km/h w 9 sekund. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na co dzień wykorzystują jednoślady w służbie, patrolują nimi drogi powiatu tczewskiego, a także autostradę A1. Dzięki takim motocyklom będzie łatwiej walczyć z piratami drogowymi, którzy często traktują ulice jak tory wyścigowe. Jest to ważne szczególne w okresie letnim, gdy na drogach pojawia się więcej jednośladów. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.
Poza nowoczesnymi motocyklami funkcjonariusze tczewskiej drogówki dostali także nowe skórzane kombinezony.
Na początku kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie trafiły dwa nowe motocykle. Są to Hondy CBF z silnikami o pojemności 1000 centymetrów sześciennych. Takie jednostki napędowe o mocy 107 koni mechanicznych pozwalają na rozwinięcie maksymalnej prędkości 260km/h.
- Motocykle rozpędzają się do 100 km/h w 3 sekundy, a do 200 km/h w 9 sekund. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na co dzień wykorzystują jednoślady w służbie, patrolują nimi drogi powiatu tczewskiego, a także autostradę A1. Dzięki takim motocyklom będzie łatwiej walczyć z piratami drogowymi, którzy często traktują ulice jak tory wyścigowe. Jest to ważne szczególne w okresie letnim, gdy na drogach pojawia się więcej jednośladów. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.
Poza nowoczesnymi motocyklami funkcjonariusze tczewskiej drogówki dostali także nowe skórzane kombinezony.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.











![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)


















Komentarze (15)
dodaj komentarz
Pozdrawiam_gość
04.05.2011, 07:28
no całkiem całkiem się prezentują : ()
motocyklista_gość
04.05.2011, 07:59
pytanie czy potencjał tych pięknych i mocnych maszyn zostanie wykorzystany? no i w tym ubraniu jak na zdjęciu to nie radzę jeździć;) pozdro
Nieznany_gość
04.05.2011, 09:04
Honda uuuuuuuuuuuuuuuuuuu......
Porażka...... :D ale co tam za nim mnie dogoni to coś się zepsuje he he .....
as_gość
04.05.2011, 10:16
drogie zabawki
beda chlopcy mieli sie czym bawic teraz ,pojezdza sobie za publiczne pieniadze ,zamiast gonic lumpen proletaryat na osiedlach
123
04.05.2011, 11:29
w 3 sekundy do 100 ? liczac dziury czy bez ?
on_gość
04.05.2011, 11:53
a zrywa da?
andromeda_gość
04.05.2011, 14:32
pare popisow strzel na szosie
andromeda_gość
04.05.2011, 14:32
da sie karnąć?
wojt_gość
04.05.2011, 15:47
tylni kufer jak ze skuterka ;) ogólnie ładna maszyna
motocyklista _gość
04.05.2011, 16:07
Dobre to były Fazrki.
Te stare Fazerki były dużo lepsze, bo miały 150 koników reszty nie przytoczę, bo nie pamiętam, ale na pewno Hondy nadają się tylko do spacerowego jeżdżenia a nie jak p. Górski je reklamuje. Jestem ciekaw co stało się z tymi starymi motorkami- na pewno ktoś z wysoko postawionych kupił je za bezcen.
_gośććć_gość
04.05.2011, 21:13
hehe
3 sekundy do setki chyba z wiatrem i żaglem :)
hondaaaaaaaaaa_gość
05.05.2011, 02:21
ale urwał
A na rowery niebiescy chłopcy a nie!!!!!!!!!!! wozić się i to cała prawda !!!!
kobitka_gość
05.05.2011, 14:09
ale te kombinezony skórzane
Ale te kombinezony skórzane to fajne są :) szkoda że nie ma takiego na zdjęciu. Motocykl i skórka .... miodzio....
Easy Rider _gość
05.05.2011, 16:14
................
ciekawe czy z policji tez biorą organy hahaha! na polskie drogi Cross-y bym polcecał .
dzordan_gość
26.05.2011, 23:18
motocykl
i tak to nie jeździ co z tego ze 3s do 100 jak więcej jak 180 nie pojedzie bo go zwieje a dzieciaki na skuterach im uciekną Lewa w górę i do odcięcia