tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 04:37
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Samotni połamali się opłatkiem

Opublikowano: poniedziałek, 21.12.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Około 150 starszych i samotnych osób spotkało się w ostatni czwartek (17.12) przy świątecznym stole w tczewskim gimnazjum nr 3. Wigilię już od ośmiu lat organizuje radna z osiedla Suchostrzygi, Gertruda Pierzynowska we współpracy z Radą Osiedla i Gimnazjum nr 3. Były prezenty, opłatek i wspólne śpiewanie kolęd.

Organizatorzy spotkania opłatkowego zadbali o to, by jego uczestnicy poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Nie zabrakło choinki, prezentów i wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek z członkami Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego "Brama". Młodzież z gimnazjum nr 3 przygotowała również kociewskie jasełka.

- To spotkanie dla osób samotnych, starszych. Chcemy, żeby ci ludzie spędzili chociaż godzinkę - dwie w nastroju radości. - wyjaśnia Gertruda Pierzynowska. - Takie spotkania, szczególnie w okresie świątecznym, są bardzo potrzebne. Doskonale jednoczą ludzi. A dla wielu uczestników naszej wigilii, to jedyna okazja, by w okresie świątecznym wspólnie pośpiewać kolędy i cieszyć się Gwiazdką.

Każdy z uczestników spotkania wrócił do domu ze skromnym prezydentem, które pomogły zakupić największe tczewskie sklepy, sponsorzy i tczewskie zakłady. Dzięki zebranym pieniądzom udało się również przygotować wigilijny poczęstunek - ciasta, sałatki, barszcz z pasztecikami. Podczas spotkania zorganizowano również sprzedaż zabawek, dochód z której zostanie przeznaczony na leczenie małego mieszkańca Suchostrzyg chorego na mukowiscydozę.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2292 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 83.25.xx4.xx9
Data: 21.12.2009, 17:52
Byłam na Wigilii w Gimnazjum nr 3 i jestem rozczarowana. W ubiegłm roku uczestniczyłam w podobnym spotkaniu ,które odbyło się w Ekonomiku a dokłdnie w internacie należącym do tej szkoły. Wszystko był wspaniałe :atmosfera, jedzenie, gościnność. Nikt nas nie traktował jak infantylnych dorosłych.Zyczyłabym sobie, aby w następnym roku Wigilia dla samotnych była choć w małym stopniu podobna do tej z Ekonomika.
Brak zdjęcia
0
maala_gość
IP: 89.200.xx9.xx4
Data: 22.12.2009, 01:14
"Każdy z uczestników spotkania wrócił do domu ze skromnym prezydentem" - ja wiem, że pan Zenek jest osobą skromną, ale żeby było ich wielu? ;)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew