Młodzież przygotowała kociewskie jasełka (fot. tcz.pl)
Tczew - Samotni połamali się opłatkiem

Samotni połamali się opłatkiem

Około 150 starszych i samotnych osób spotkało się w ostatni czwartek (17.12) przy świątecznym stole w tczewskim gimnazjum nr 3. Wigilię już od ośmiu lat organizuje radna z osiedla Suchostrzygi, Gertruda Pierzynowska we współpracy z Radą Osiedla i Gimnazjum nr 3. Były prezenty, opłatek i wspólne śpiewanie kolęd.

Organizatorzy spotkania opłatkowego zadbali o to, by jego uczestnicy poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Nie zabrakło choinki, prezentów i wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek z członkami Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego "Brama". Młodzież z gimnazjum nr 3 przygotowała również kociewskie jasełka.

- To spotkanie dla osób samotnych, starszych. Chcemy, żeby ci ludzie spędzili chociaż godzinkę - dwie w nastroju radości. - wyjaśnia Gertruda Pierzynowska. - Takie spotkania, szczególnie w okresie świątecznym, są bardzo potrzebne. Doskonale jednoczą ludzi. A dla wielu uczestników naszej wigilii, to jedyna okazja, by w okresie świątecznym wspólnie pośpiewać kolędy i cieszyć się Gwiazdką.

Każdy z uczestników spotkania wrócił do domu ze skromnym prezydentem, które pomogły zakupić największe tczewskie sklepy, sponsorzy i tczewskie zakłady. Dzięki zebranym pieniądzom udało się również przygotować wigilijny poczęstunek - ciasta, sałatki, barszcz z pasztecikami. Podczas spotkania zorganizowano również sprzedaż zabawek, dochód z której zostanie przeznaczony na leczenie małego mieszkańca Suchostrzyg chorego na mukowiscydozę.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

 • _gość

  21.12.2009, 17:52

  Byłam na Wigilii w Gimnazjum nr 3 i jestem rozczarowana. W ubiegłm roku uczestniczyłam w podobnym spotkaniu ,które odbyło się w Ekonomiku a dokłdnie w internacie należącym do tej szkoły. Wszystko był wspaniałe :atmosfera, jedzenie, gościnność. Nikt nas nie traktował jak infantylnych dorosłych.Zyczyłabym sobie, aby w następnym roku Wigilia dla samotnych była choć w małym stopniu podobna do tej z Ekonomika.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx9 
 • maala_gość

  22.12.2009, 01:14

  "Każdy z uczestników spotkania wrócił do domu ze skromnym prezydentem" - ja wiem, że pan Zenek jest osobą skromną, ale żeby było ich wielu? ;)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Aktualności

Tczew - ZUS ma zacząć do nas pisać zrozumiałym językiem

ZUS ma zacząć do nas pisać zrozumiałym językiem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych upraszcza język pism kierowanych do klientów. „Zusowskie” formularze będą miały mniej stron i rubryk. Specjalnie powołany zespół przeanalizował jakość języka używanego w kontaktach z klientami...