tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 03:48
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Inżynier - pewność dobrego wyboru

Opublikowano: niedziela, 10.07.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Każdego roku w naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT oraz związanych z ochroną środowiska. Przedsiębiorstwa te mają jednak coraz większe problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych fachowców.

Pomimo odczuwalnego na całym świecie kryzysu gospodarczego - i co za tym idzie - deklaracji przez firmy konieczności przeprowadzenia cięć kadrowych, nie wszystkie branże zatrzymały swój rozwój oraz nabór nowych pracowników. W przyszłości na brak ofert pracy nie powinni narzekać inżynierowie zajmujący stanowiska konstruktorów, technologów, programistów, kierowników produkcji, specjalistów z zakresu eksploatacji urządzeń i obiektów technicznych oraz specjalistów z zakresu informatyki i ochrony środowiska.

Zapotrzebowanie rośnie

Zapotrzebowanie na inżynierów rośnie w całej Polsce. Firmy zagraniczne coraz częściej otwierają tu swoje zakłady przemysłowe oraz centra inżynieryjne. Prężnie rozwijają się także firmy krajowe.

- Dzięki nauce w nowocześnie wyposażonych laboratoriach oraz praktyce w wiodących elbląskich firmach, absolwenci wszystkich kierunków technicznych naszej Uczelni są bardzo dobrze przygotowani do zawodu inżyniera, znajdują dobrą pracę i sprawdzają się na zajmowanych stanowiskach - zapewnia doc. dr inż. Jarosław Niedojadło, dyrektor Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, która otrzymała w roku 2011 Certyfikat "Uczelni Liderów".

"Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w pionie szkół technicznych w Elblągu na kierunku informatyka" - tak brzmi nazwa projektu Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ, którego inicjatorzy za cel postawili sobie rozwiązanie problemów Gminy m. Elbląg poprzez zwiększenie liczby absolwentów szkół zawodowych o wysokich kompetencjach na kluczowych kierunkach, ze szczególnym uwzględnieniem ICT. Projekt skierowany był do uczniów warmińsko-mazurskich (a zwłaszcza elbląskich) szkół ponadgimnazjalnych zawodowych kształcących się na kierunkach informatycznych lub pokrewnych.

- Poprzez organizację kursów umożliwiliśmy uczniom z Elbląga uzyskanie umiejętności pozwalających im na wyróżnienie się na informatycznym rynku pracy - wyjaśnia Krzysztof Brzeski, Dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu.

Ze szczegółową ofertą elbląskiej uczelni zapoznać można się na stronie internetowej www.pwsz.elblag.pl .
Artykuł sponsorowany
Serwis Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższego artykułu.
Funkcja komentowania została wyłączona na prośbę zamawiającego.
W jaki sposób zamówić taką reklamę?
drukuj
Artykuł przeczytano 2773 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
 
 
Funkcja komentowania wyłączona
Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...


 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew