tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 05:32
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gniew znowu stanął w ogniu

Opublikowano: sobota, 03.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Kolejne atrakcje w pobliskim Gniewie za nami. Sobotni Festiwal Teatrów Ognia to nie tylko widowisko "światło i dźwięk", ale także popisy husarii, spektakl "Wakacje z duchami" i nietypowy turniej szachowy.

Festiwal Teatrów Ognia rozpoczął się dość nietypowo, bo planszową grą w szachy. O godzinie 14.00 na Zamkowym Placu Turniejowym na specjalnie przygotowanej 64-polowej planszy stanęły żywe figury - uczniowie szkół z Pelplina, Morzeszczyna i Gniewa oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Białymi "bierkami" kierował poseł na sejm Sławomir Neumann, czarnymi burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska.Oboje mieli przy sobie doradców, którzy mówili im, jakie ruchy należy wykonać w danym momencie. Pomocną ręką Burmistrz Miasta i Gminy Gniew był Aleksander Kirszenstein, dzięki któremu wygrała pojedynek z posłem Neumannem.

Niedługo po tym zobaczyć można było widowisko pt. "Husaria - Chluba Oręża Polskiego" realizowane przez Chorągiew husarską Jegomości Pana Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego. Gniewski poczet husarski zaprezentował się podczas ćwiczeń w gonitwach z kopią, w zażywaniu szabli, koncerza i pistoletów. Dodatkową atrakcją był tez spektakl "Wakacje z duchami" - widowisko z użyciem najnowszej techniki zwanej mappingiem, do tej pory znanej przede wszystkim z gier komputerowych i kinowych superprodukcji.

Impreza na dobre zaczęła się dopiero wieczorem, kiedy to po długich próbach zespołów na scenie pojawiła się grupa Akustycznych Warsztatów Muzycznych. Występ był muzyczną podróżą w przeszłość, w czasie której usłyszeć można było piosenki Niemena, Nalepy, zespołu Maanam, a nawet Beatles'ów. Po koncercie odbyły się pokazy fire-show, w których w tym roku wzięło udział 5 grup teatrów ognia: Flagrantis, Woodstock Ognia Team, Animada, Sombra oraz gniewski FireBalls.

Finałowym wydarzeniem sobotniego wieczoru było "Światło i Dźwięk" - widowisko plenerowe, w którym za pomocą efektów świetlnych, ognia, dymów i muzyki przedstawione zostały burzliwe losy Zamku w Gniewie począwszy od wczesnego osadnictwa, aż do wielkiego pożaru z 1921 r. W tym roku w 90. rocznicę spalenia gniewskiej warowni przypadła też już 20. rocznica "Światła i Dźwięk", który po raz pierwszy w Gniewie zrealizowany został w roku 1991. Sama inscenizacja po raz pierwszy światło dzienne ujrzała w 1952 roku.

Po widowisku na zakończenie imprezy zagrał koncert Ex Usu z Ciechocinka. W trakcie trwania festiwalu zbiórkę pieniędzy na lekarstwa i żywność dla zwierząt ze schronisk w Tczewie i Starogardzie Gdańskim przeprowadzili harcerze z 1 Gniewskiej Drużyny Harcerek "Gniazdo".
drukuj
Artykuł przeczytano 2225 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Meblex
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
a w ~ Tczewie_gość
IP: 83.30.xx3.xx1
Data: 03.09.2011, 00:35
" Kolejką na pożegnanie wakacji "
Brak zdjęcia
+2
wredna_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 03.09.2011, 09:47
Jedna fotka z takiego fajnego Wydarzenia? Redakcjo, weź się...!
Brak zdjęcia
0
. ~ ja_gość
IP: 84.38.xx1.xx0
Data: 03.09.2011, 14:02
a u nas? nic...
Brak zdjęcia
+2
U nas nic? Naprawdę? ~ Absolutnie Niezwiązany_gość
IP: 109.207.xx1.xx1
Data: 04.09.2011, 00:18
A u nas kilkudniowy Festiwal Zdarzenia - podejdź w niedzielę po dziewiątej wieczorem na Bulwar. Pragniesz wydarzeń - coś dla Ciebie znajdziesz.... http://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=582 link
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew