Za nami IV Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego. W tym roku w rywalizacji wzięły udział 262 osoby, którym bliskie jest Kociewie i jego twórczość.
Podczas tegorocznego konkursu inspiracją dla osób w nim startujących była twórczość Romana Landowskiego, Andrzeja Grzyba i Franciszka Kameckiego. W konkursowe szranki stanęło 262 uczestników z kociewskich powiatów - tczewskiego (190), starogardzkiego (54) i świeckiego (18). Na scenie zaprezentowało się jedno przedszkole, 16 szkół podstawowych, 9 gimnazjów, 8 szkół ponadgimnazjalnych, 4 środowiskowe domy samopomocy. Atrakcją koncertu finałowego był m. in. film o Romanie Landowskim oraz koncert Orkiestry Kameralnej PROGRES z udziałem laureatów Grand Prix.
Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Miejska Biblioteka im. Aleksandra Skulteta w Tczewie oraz Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie, przy wsparciu samorządu miasta.
Wyniki
Kategoria: INSCENIZACJE
Jurorzy obejrzeli 11 inscenizacji przyznając:
- Grand Prix dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie
- I miejsce - Przedszkole nr 8 Tczew
- II miejsce - Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych Tczew
- równorzędne III miejsce – Publiczna SP nr 4 Starogard Gd.
oraz sekcja teatralna Centrum Kultury i Sztuki Tczew
wyróżnienie – Zespół Szkół Publicznych Pogódki.
Kategoria: POEZJA ŚPIEWANA
I miejsce - Jagoda Chrzanowska, II LO Tczew
II miejsce - Martyna Bednarek i Patrycja Sochacka, II LO Tczew
Kategoria: PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE
równorzędne wyróżnienie Zespół Szkół Ekonomicznych Tczew oraz SP nr 10 Tczew
Kategoria: RECYTACJE
● Szkoły podstawowe kl. 1-3
I miejsce: Paweł Jatkowski, Publiczna SP nr 3 w Starogardzie Gd.
II miejsce: Aleksandra Skórka, SP nr 10 w Tczewie
III miejsce: Krystian Kasper, SP nr 10 w Tczewie
Wyróżnienia: Zuzanna Sawczak, SP nr 7 w Tczewie
Magdalena Buniek, Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie
● Szkoły podstawowe kl. 4-6
kategoria: poezja
I miejsce: Aleksandra Gołuńska, SP nr 10 w Tczewie
II miejsce: Klaudia Borkowska, SP w Lubiszewie
III miejsce: Natalia Kosmala, SP nr 11 w Tczewie
kategoria: proza
I miejsce: Klaudia Rzóska, Publiczna SP w Lubichowie
II miejsce: Sara Szczuka, SSP nr 2 w Tczewie
III miejsce: Daria Dang, SP nr 12 w Tczewie
Wyróżnienia: Adrianna Głowacka, SP nr 12 w Tczewie
Sandra Krajnik, Publiczna SP nr 4 w Starogardzie Gd.
Gimnazjum:
I miejsce: Anna Mazur, Gimnazjum w Subkowach
II miejsce: Daniela Pawłowska, Publiczne Gimnazjum w Suminie
III miejsce: Maria Giełdon, Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
Wyróżnienia: Monika Zdziebłowska, Gimnazjum w Subkowach
Aleksandra Jezierska, Gimnazjum w Osiu
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Karol Giełdon, Uniwersyteckie Katolickie LO w Tczewie
II miejsce: Bogna Haftka, Uniwersyteckie Katolickie LO w Tczewie
III miejsce: Dorota Podjacka, II LO w Tczewie
Wyróżnienia: Klaudia Hoffman, I LO w Tczewie
Małgorzata Stankiewicz, ZSE w Tczewie
Środowiskowe Domy Samopomocy:
I miejsce: Karol Niewiedział, ŚDS, ul. Niepodległości Tczew
II miejsce: Marian Graczyk, ŚDS, ul. Armii Krajowej Tczew
III miejsce: Krzysztof Klamann, ŚDS, ul. Armii Krajowej Tczew
Wyróżnienia: Danuta Bojarska, ŚDS, , ul. Nowowiejska Tczew
Natalia Danowska, Środowiskowy Dom Samopomocy Gniew
Dorośli:
I miejsce: Janina Dęga, Starogardzkie Centrum Kultury
Kategoria: JUWENILIA
W kategorii - poezja
a/ w grupie do lat 12:
I nagroda - Filip Maliszewski, SP nr 10 Tczew
II nagroda - Julia Machnicka, SP nr 10 Tczew
wyróżnienie - Aleksandra Czerwińska, SP nr 10 Tczew
b/ w grupie powyżej 12 lat:
I nagroda - Przemysław Pałubicki, Gim. nr 3 Tczew
II nagroda - Krystian Szczęsny, Cillegium Marianum Liceum Katolickie Pelplin
wyróżnienie - Beata Czubacka, MOPS Tczew
W kategorii - proza
a/ w grupie do lat 12:
I nagroda - Marcelina Momotko, SP nr 10 Tczew
II nagroda - Katarzyna Fabiańczyk, Publiczna SP nr 3 Starogard Gd.
wyróżnienie - Magdalena Przystrzelska, SP nr 11 Tczew
b/ w grupie powyżej 12 lat:
I nagroda - Paweł Mechliński, Zespół Szkół Osie
II nagroda - Aleksandra Jezierska, Zespół Szkół Osie
wyróżnienie - Agata Skrzoska, Zespół Szkół Osie
Kategoria: KONKURS PLASTYCZNY
W grupie I (dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych klasy I-III):
I miejsce - Julia Marut - SP nr 7, Tczew
II miejsce - Aleksandra Skórka - SP nr 10, Tczew
III miejsce - Nikola Kuźniar - Publiczna SP nr 3, Starogard Gd.
Wyróżnienie - Martyna Jeziorska - Zespół Szkół , Warlubie
W grupie II (uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI):
I miejsce - Celina Rogalińska - Publiczna SP nr 3, Starogard Gd.
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Julia Hetmańska - SP Lubiszewo
W grupie III (uczniowie gimnazjów):
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Aleksandra Tomczyk - Gim. nr 3, Tczew
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Jagoda Kadac - Gim. nr 3, Tczew
W grupie IV ( uczniowie szkół ponadgimnazjalnych):
Wyróżnienie - Karol Treder - Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, Tczew
W grupie V (dzieci i młodzież, wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej oraz ośrodków szkolno-wychowawczych, zainteresowani mieszkańcy Kociewia i innych regionów Polski):
I miejsce - Beata Czubacka - MOPS, Tczew ul. Niepodległości
Wyróżnienie - Michał Graczyk, Nysa
Wyróżnienie - Wiesław Filipczyk - MOPS Tczew, ul. Niepodległości
Wyróżnienie - Piotr Włostowski - MOPS Tczew, ul. Armii Krajowej
Wyróżnienie - Ewa Głuszkowska - MOPS Tczew, ul. Armii Krajowej
Podczas tegorocznego konkursu inspiracją dla osób w nim startujących była twórczość Romana Landowskiego, Andrzeja Grzyba i Franciszka Kameckiego. W konkursowe szranki stanęło 262 uczestników z kociewskich powiatów - tczewskiego (190), starogardzkiego (54) i świeckiego (18). Na scenie zaprezentowało się jedno przedszkole, 16 szkół podstawowych, 9 gimnazjów, 8 szkół ponadgimnazjalnych, 4 środowiskowe domy samopomocy. Atrakcją koncertu finałowego był m. in. film o Romanie Landowskim oraz koncert Orkiestry Kameralnej PROGRES z udziałem laureatów Grand Prix.
Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Miejska Biblioteka im. Aleksandra Skulteta w Tczewie oraz Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie, przy wsparciu samorządu miasta.
Wyniki
Kategoria: INSCENIZACJE
Jurorzy obejrzeli 11 inscenizacji przyznając:
- Grand Prix dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie
- I miejsce - Przedszkole nr 8 Tczew
- II miejsce - Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych Tczew
- równorzędne III miejsce – Publiczna SP nr 4 Starogard Gd.
oraz sekcja teatralna Centrum Kultury i Sztuki Tczew
wyróżnienie – Zespół Szkół Publicznych Pogódki.
Kategoria: POEZJA ŚPIEWANA
I miejsce - Jagoda Chrzanowska, II LO Tczew
II miejsce - Martyna Bednarek i Patrycja Sochacka, II LO Tczew
Kategoria: PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE
równorzędne wyróżnienie Zespół Szkół Ekonomicznych Tczew oraz SP nr 10 Tczew
Kategoria: RECYTACJE
● Szkoły podstawowe kl. 1-3
I miejsce: Paweł Jatkowski, Publiczna SP nr 3 w Starogardzie Gd.
II miejsce: Aleksandra Skórka, SP nr 10 w Tczewie
III miejsce: Krystian Kasper, SP nr 10 w Tczewie
Wyróżnienia: Zuzanna Sawczak, SP nr 7 w Tczewie
Magdalena Buniek, Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie
● Szkoły podstawowe kl. 4-6
kategoria: poezja
I miejsce: Aleksandra Gołuńska, SP nr 10 w Tczewie
II miejsce: Klaudia Borkowska, SP w Lubiszewie
III miejsce: Natalia Kosmala, SP nr 11 w Tczewie
kategoria: proza
I miejsce: Klaudia Rzóska, Publiczna SP w Lubichowie
II miejsce: Sara Szczuka, SSP nr 2 w Tczewie
III miejsce: Daria Dang, SP nr 12 w Tczewie
Wyróżnienia: Adrianna Głowacka, SP nr 12 w Tczewie
Sandra Krajnik, Publiczna SP nr 4 w Starogardzie Gd.
Gimnazjum:
I miejsce: Anna Mazur, Gimnazjum w Subkowach
II miejsce: Daniela Pawłowska, Publiczne Gimnazjum w Suminie
III miejsce: Maria Giełdon, Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
Wyróżnienia: Monika Zdziebłowska, Gimnazjum w Subkowach
Aleksandra Jezierska, Gimnazjum w Osiu
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Karol Giełdon, Uniwersyteckie Katolickie LO w Tczewie
II miejsce: Bogna Haftka, Uniwersyteckie Katolickie LO w Tczewie
III miejsce: Dorota Podjacka, II LO w Tczewie
Wyróżnienia: Klaudia Hoffman, I LO w Tczewie
Małgorzata Stankiewicz, ZSE w Tczewie
Środowiskowe Domy Samopomocy:
I miejsce: Karol Niewiedział, ŚDS, ul. Niepodległości Tczew
II miejsce: Marian Graczyk, ŚDS, ul. Armii Krajowej Tczew
III miejsce: Krzysztof Klamann, ŚDS, ul. Armii Krajowej Tczew
Wyróżnienia: Danuta Bojarska, ŚDS, , ul. Nowowiejska Tczew
Natalia Danowska, Środowiskowy Dom Samopomocy Gniew
Dorośli:
I miejsce: Janina Dęga, Starogardzkie Centrum Kultury
Kategoria: JUWENILIA
W kategorii - poezja
a/ w grupie do lat 12:
I nagroda - Filip Maliszewski, SP nr 10 Tczew
II nagroda - Julia Machnicka, SP nr 10 Tczew
wyróżnienie - Aleksandra Czerwińska, SP nr 10 Tczew
b/ w grupie powyżej 12 lat:
I nagroda - Przemysław Pałubicki, Gim. nr 3 Tczew
II nagroda - Krystian Szczęsny, Cillegium Marianum Liceum Katolickie Pelplin
wyróżnienie - Beata Czubacka, MOPS Tczew
W kategorii - proza
a/ w grupie do lat 12:
I nagroda - Marcelina Momotko, SP nr 10 Tczew
II nagroda - Katarzyna Fabiańczyk, Publiczna SP nr 3 Starogard Gd.
wyróżnienie - Magdalena Przystrzelska, SP nr 11 Tczew
b/ w grupie powyżej 12 lat:
I nagroda - Paweł Mechliński, Zespół Szkół Osie
II nagroda - Aleksandra Jezierska, Zespół Szkół Osie
wyróżnienie - Agata Skrzoska, Zespół Szkół Osie
Kategoria: KONKURS PLASTYCZNY
W grupie I (dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych klasy I-III):
I miejsce - Julia Marut - SP nr 7, Tczew
II miejsce - Aleksandra Skórka - SP nr 10, Tczew
III miejsce - Nikola Kuźniar - Publiczna SP nr 3, Starogard Gd.
Wyróżnienie - Martyna Jeziorska - Zespół Szkół , Warlubie
W grupie II (uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI):
I miejsce - Celina Rogalińska - Publiczna SP nr 3, Starogard Gd.
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Julia Hetmańska - SP Lubiszewo
W grupie III (uczniowie gimnazjów):
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Aleksandra Tomczyk - Gim. nr 3, Tczew
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Jagoda Kadac - Gim. nr 3, Tczew
W grupie IV ( uczniowie szkół ponadgimnazjalnych):
Wyróżnienie - Karol Treder - Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, Tczew
W grupie V (dzieci i młodzież, wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej oraz ośrodków szkolno-wychowawczych, zainteresowani mieszkańcy Kociewia i innych regionów Polski):
I miejsce - Beata Czubacka - MOPS, Tczew ul. Niepodległości
Wyróżnienie - Michał Graczyk, Nysa
Wyróżnienie - Wiesław Filipczyk - MOPS Tczew, ul. Niepodległości
Wyróżnienie - Piotr Włostowski - MOPS Tczew, ul. Armii Krajowej
Wyróżnienie - Ewa Głuszkowska - MOPS Tczew, ul. Armii Krajowej
Komentarze (2) dodaj komentarz
CKS BM CWRDW UM_gość
27.11.2011, 07:40
ZACHOWANA TRADYCJA KULTURA BRAWO DLA TMZT I
Fenomen smutek informacja o kulturze-tradycji reginu i 0 wklepanego uczucia .
Odpowiedzjózek_gość
27.11.2011, 10:52
um-gościu
Możesz wyjaśnić o co chodzi?
Odpowiedz