tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 18:46
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będą się uczyć w Wirtualnych Laboratoriach

Opublikowano: poniedziałek, 14.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu "Wirtualne laboratoria - sukces innowacji". Celem szkolenia było przygotowanie 70 nauczycieli ze szkół w całej Polsce do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych (WLLSiM). Z możliwościami tego innowacyjnego narzędzia kształcenia zapoznawały się też nauczycielki z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie, jednej z 49 szkół testujących w projekcie.

Od stycznia tego roku 88 uczniów z Tczewa uczestniczy w zajęciach z laboratorium logistyczno-spedycyjnego i laboratorium magazynowego, prowadzonych w oparciu o metodę Wirtualnych Laboratoriów. W ramach innowacyjnego narzędzia udostępnianego szkołom przez Internet - WLLSiM, uczniowie pracują z systemem iScala, na co dzień wykorzystywanym w firmach z branży logistycznej. Dzięki temu, nabędą umiejętności praktyczne, które po ukończeniu szkoły pomogą im znaleźć pracę w zawodzie. Podczas styczniowych warsztatów Bernadeta Szymańska i Danuta Kaczyńska, nauczycielki z ZSBiO, poszerzały swoją wiedzę z zakresu obsługi WLLSiM. Dzięki temu uczniowie z Tczewa będą uczestniczyć w innowacyjnych zajęciach na europejskim poziomie!

Harmonogram szkolenia był dość napięty, a nauczyciele pracowali w czterech mniejszych grupach po 17-18 osób. Pierwszego dnia odbyły się praktyczne szkolenia z zakresu laboratoriów logistyczno-spedycyjnych, drugiego z laboratoriów magazynowych. Całość zakończyła się dyskusją na temat sposobu korzystania z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych, podczas której nauczyciele przedstawiali sugestie związane z dalszym rozwojem tego narzędzia. Oprócz wiedzy praktycznej, uczestnicy spotkania mogli poszerzyć też znajomość techniczno-administracyjnych aspektów projektu w ramach szkolenia teoretycznego, które odbyło się ostatniego dnia. Podczas wszystkich szkoleń obecny był pełen skład personelu kluczowego. Mateusz Michalski zapoznał nauczycieli z harmonogramem poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Wojciech Zalewski zreferował zasady funkcjonowania internetowego punktu konsultacji i upowszechniania idei Wirtualnych Laboratoriów, a Robert Pawlak (przedstawiciel firmy L-Systems, partnera projektu) wyjaśnił kwestię dostępu do Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych, z których uczniowie i nauczyciele mogą korzystać codziennie w godzinach 6:30 - 18:30.
drukuj
Artykuł przeczytano 2046 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
4c ~ 4c_gość
IP: 77.253.xx1.xx4
Data: 15.02.2011, 07:48
Wszystko ładnie pięknie ale kompy nie działają ....
Brak zdjęcia
0
... ~ ..._gość
IP: 77.253.xx1.xx4
Data: 15.02.2011, 07:53
eee pani ale kompy w tej szkole nie chodza ;] więc jak sie uczyc ?
Brak zdjęcia
0
informatyk ADAM ~ as_gość
IP: 77.253.xx1.xx4
Data: 15.02.2011, 08:03
Adam 16 nie działa
Brak zdjęcia
0
------------ ~ Polmo_gość
IP: 77.253.xx1.xx4
Data: 15.02.2011, 08:04
Toć to się godzine loguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
0
Tulipan_gość
IP: 77.253.xx1.xx4
Data: 15.02.2011, 09:18
Pani do jasnej cholery!! to nie je dobrze! toc to jest po nizej normy, to jest karygodne, nic nie robim na lekcjach bo kompy mula a adam smierdziel nie wie co ma zrobic ino fotki robi. smiech na sali prosze pani !!! dajta se spokoj.. ZI wyszlo 166 . tez mi tak wyszlo. dobra tuli idzim na szlugs.. 3m sie pozdro z WSL !!! ;**
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew