tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 04:37
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Płonęła pralnia - milion złotych strat

Opublikowano: wtorek, 26.01.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W niewielkim Zabagnie (gm. Tczew) wybuchł pożar w budynku pralni chemicznej. Ofiar w ludziach na szczęście nie było, sama hala również mocno nie ucierpiała - spłonęły jednak urządzenia, dlatego straty po pożarze mogą wynieść nawet milion złotych.

Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 18. do 24. stycznia zanotowano łącznie 31 zdarzeń, z czego 8 stanowią pożary, zaś 23 miejscowe zagrożenia.

20.01.2010r., Tczew ul. Wąska, sprawdzenie stężenia tlenku węgla

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego, po tym jak lekarz zespołu ratownictwa medycznego (wezwanego do nagłego zachorowania), stwierdził zatrucie tlenkiem węgla. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na dokonaniu pomiaru tlenku węgla w budynku za pomocą detektora wielogazowego, ewakuacji wszystkich mieszkańców z budynku oraz przewietrzeniu obiektu, a następnie dokonaniu ponownego pomiaru i przekazania terenu objętego działaniem ratowniczym. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był brak sprawnej wentylacji w łazience, w której przebywała osoba poszkodowania. W akcji brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Gazowe.

20.01.2010r., Tczew ul. Czatkowska, sprawdzenie stężenia tlenku węgla

Kilka godzin później, tego samego dnia, w podobnych okolicznościach straż pożarna interweniowała w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Czatkowskiej. W tym przypadku również jedna osoba uległa zatruciu niebezpiecznym gazem, ale z uwagi na fakt, iż przed przybyciem straży, mieszkańcy przewietrzyli mieszkanie i pomiar CO nie wykazał niebezpiecznego stężenia, nie było konieczności ewakuacji ludzi. W akcji brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Gazowe.

21.01.2009 r., Czarlin droga krajowa nr 1, miejscowe zagrożenie w komunikacji drogowej

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Lipową w Czarlinie. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba, której pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działanie straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz likwidacji plamy płynów eksploatacyjnych. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, jeden OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

23.01.2010r., Zabagno gm. Tczew - Pożar w budynku pralni

Po przyjeździe jednostek straży na miejsce zgłoszenia, pożarem objęte było wnętrze budynku pralni - dym i płomienie wydobywały się przez popękane okna i dach budynku. Silne zadymienie utrudniało lokalizację źródła pożaru. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych ugasili pożar trzema prądami wody. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono. W pożarze nikt nie został ranny, ale powstały bardzo duże straty materialne. Straty pożarowe to głównie uszkodzone maszyny i urządzenia technologiczne, sam budynek (wykonany w postaci hali o konstrukcji nośnej stalowej ze ścianami z płyty warstwowej) uległ stosunkowo niewielkiemu uszkodzeniu - popękana część okien, przepalone świetliki w kalenicy budynku, częściowo opalone i okopcone ściany, częściowo zniszczone instalacje użytkowe. Wielkość obiektu, sytuacja pożarowa oraz niewystarczające zaopatrzenie wodne do zewnętrznego gaszenia pożaru wymagało zaangażowania znacznych ilości sił i środków. W działaniach łącznie brało udział 13 zastępów straży pożarnej, tj.: 7 PSP oraz 6 z OSP, jak również Pogotowie Energetyczne, Gazowe oraz Policja.
Autor: KP PSP Tczew
drukuj
Artykuł przeczytano 6756 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - TTBS zastąpiłby działalność trzech jednostek
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
kontrola ~ marcin_gość
IP: 188.147.xx6.xx8
Data: 27.01.2010, 11:41
Witam wszystkich . Pracuję też w dużej fabryce i w czoraj mieliśmy kontrolę z procedury zamykania zakładu . Wypadliśmy pomyślnie . Ciekawe czy takie procedury były też stosowane w PRALNI ?
user_ico_lukee
-2
lukee Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 28.01.2010, 00:09
Kontrola ortografii też by się przydała. I co znaczy "zamykanie zakładu"? A skoro nikomu nic się nie stało to chyba dobrze? Też wypadli "pomyślnie" - w praktyce. Właścicielom(owi) pralni pozostaje życzyć wypłaty odszkodowania.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew