tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 21:21
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Nad Wisłą powstanie plaża?

Opublikowano: czwartek, 11.02.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 34

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Plażowanie na nadwiślańskim brzegu? Niewykluczone. Na pomysł stworzenia w okolicach bulwaru miejsca, z którego mogliby korzystać amatorzy słonecznych kąpieli, wpadła jedna z miejskich radnych. Grażyna Antczak uważa, że przy niewielkim nakładzie środków można tam stworzyć przyjemną plażę. A w przyszłości, jeśli znalazłyby się pieniądze, przydałoby się również otworzyć boisko do siatkówki plażowej.

W ciągu kilku ostatnich lat wygląd tczewskiego brzegu Wisły zmienił się całkowicie. Bulwar, przystań, place zabaw, ścieżki rowerowe - tczewianie już polubili to miejsce i masowo spędzają tam wolny czas. Czy latem zrobi się tam jeszcze tłoczniej? Niewykluczone - jeśli uda się wcielić w życie pomysł na stworzenie nad Wisłą plaży:

- Właściwie sprawę podpowiedzieli mi mieszkańcy Suchostrzyg. Otóż latem, mieszkańcy domków, aby się popalać, mogą po prostu wyjść do ogródków. Osoby z bloków takiego komfortu nie mają. A wystarczy naprawdę niewielkich środków, trochę dobrej chęci, piasku i tczewianie mogliby się opalać nad Wisłą - wyjaśnia Grażyna Antczak. - Z początku pomysł może wydawać się absurdalny, ale podobne rozwiązanie ma Paryż. Przyjrzałam się temu, co można zobaczyć nad Sekwaną - nic specjalnego - nasypany piasek, ustawione leżaki, parasole. Podobną atrakcję niewielkim nakładem możemy mieć i u nas - argumentuje radna.

Członkini miejskiego gremium konsultowała się już w tej sprawie z i urzędnikami - okazuje się, że ci widzą możliwość stworzenia miejsca dla amatorów kąpieli słonecznych w sąsiedztwie projektowanej nadwiślańskiej fontanny:

- Po rozmowach z naczelnikiem Wydziału Planowania Przestrzennego zapadła decyzja o rozważeniu możliwości wykonania plaży w pasie między przystanią a bulwarem, jeżeli uda się znaleźć teren niekolidujący z estetyką terenu. - odczytał podczas ostatniej sesji odpowiedź na interpelację Grażyny Antczak, przewodniczący Włodzimierz Mroczkowski.

Radna ma nadzieję, że plażę udałoby się oddać do użytku mieszkańców grodu Sambora jeszcze tego lata. Doskonałym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej na bulwarze, zdaniem Grażyny Antczak, byłoby boisko do piłki siatkowej. Na to potrzebne byłyby jednak konkretne środki, a o te w budżecie trudno.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 5139 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (34)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+5
Plażowicz_gość
IP: 88.199.xx6.xx9
Data: 11.02.2010, 00:18
Uważam, że to świetny pomysł. Skoro sprawdził się w wielu innych miastach to czemu miałby nie wypalić w Tczewie. Dodatkowym atutem są żeczywiście stosunkowo niewielkie koszty. Byłaby to może ponadto jedyna pozostałość dla mieszkańców po roku jubileuszowy
Brak zdjęcia
+4
Jo. ~ saper_gość
IP: 195.117.xx5.xx8
Data: 11.02.2010, 06:58
to je dobre.
user_ico_pingapinga
-2
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 11.02.2010, 07:23
sam pomysł nie jest nawet zły, o ile rzeczywiście mieszkańcy zechcą paradować w kostiumach plażowych. na przykład na kanonce, gdzie teren jest zdecydowanie bardziej rekreacyjny zdarzają się sporadyczni amatorzy słonecznych kąpieli. ale mimo wszystko w sezonie letnim jest to zaledwie kilka osób. ale można by pomyśleć o innym uatrakcyjnieniu bulwaru. oprócz sezonowych restauracji, mamy tam bardzo nowoczesny plac zabaw - boisko do siatkówki plażowej to nie głupi pomysł, można by postawić np. stoliki do gry w szachy.
user_ico_pingapinga
-2
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 11.02.2010, 07:27
od wielu lat mówi się też o zaaranżowaniu tczewskiego kąpieliska na jednym z okolicznych jezior. przez jakiś czas mówiło się o Turzy, bo obecne dzikie nie spełnia raczej naszych oczekiwań. Starogard ma to szczęście, że w bliskiej okolicy ma kilka jezior. my chcąc spędzić czas, na w miarę sensownej plaży, musimy jechać do Siwiałki, Zdun albo rzucić się nad "morze" na mierzeję wiślaną.
Brak zdjęcia
+2
Łomatko... ~ golas333_gość
IP: 83.25.xxx.xx7
Data: 11.02.2010, 07:28
A jakie to wielkie środki trzeba, żeby stworzyć boisko do siatkówki?? Nasypać wywrotkę piachu i postawić dwa słupki. Ot cały interes....no ale ktoś musi przecież na tym porządnie zarobić...
Brak zdjęcia
-2
krys_gość
IP: 91.94.xx7.xx2
Data: 11.02.2010, 08:10
A dla mnie ten pomysł nie jest, aż taki dobry. Powód jeden - Plaża, opalanie się a potem aaaa wejde się ochłodzić na brzeg, jedna osoba utonie, druga a zazwyczaj będą to młodzi ludzie. Nie chciałbym mieć takiej atrakcji w mieście kosztem czyjejś śmierci. Fakt podejcie moje jest troszkę mocne, ale plaże powinny powstawać nad bezpiecznymi kąpieliskami a nie nad niebezpieczną Wisłą. W ten sposób sami zachęcimy młodych ludzi do kąpieli w Wisle. Mogę się mylić, ale takie mam przeczucia, że tak by się skonczyło. Po drugie zbliżają się wybory a jak wiemy to czas na obiecywanie wszystkiego.... pewnie w tym roku Tor Formuły jeden obiecają a ludzie to kupią
Brak zdjęcia
-1
znowu pomysł..? ~ Tcz45_gość
IP: 88.199.xx3.xx7
Data: 11.02.2010, 08:23
kolejny wysyp pomysłów..?przed wyborami, ta pani chce przenieść stadion, teraz zrobić plażę hehe, proponuję rozpisanie konkursu wśród mieszkańców na najlepsze pomysły, oczywiście z deklaracją skąd wezmą na to pieniądze..
Brak zdjęcia
+3
plaża ~ opty_gość
IP: 88.199.xx5.xx8
Data: 11.02.2010, 09:49
Dlaczego Wam się nic nie podoba? Masz lepszy pomysł?To zrób to !
 
Brak zdjęcia
-1
spokojnie rozpatrując taki pomysł... ~ Tcz45_gość
IP: 88.199.xx3.xx7
Data: 11.02.2010, 08:46
Jak by wyglądała ta plaża...czy byłaby utworzona w korycie rzeki..?między przystanią a bulwarem..?Przecież każdy kto tam był chociaż raz wie jak wysoki jest tam brzeg(skarpa) i jest już utwardzona-i odpowiednio przygotowana do wiosennych wylewów. Czyli co skarpę spychaczami rozwalić..?, a jak poziom Wisły się podniesie to zaleje bulwar..a przecież Wisła ma szybki nurt, czyli potrzeba dobrego uformowania dna, bezpiecznego , bez wirów, szkieł i innych śmieci. Czy plaża będzie miała przygotowana na różne poziomy wody..? Kto zapewni bezpieczeństwo-(ratownicy -koszty), a jak ten szybki nurt kogoś porwie. potrzeba do tego jakiejś siatki, muru czy jak to tam zwał...by spowolnić ten nurt... I tą są małe koszty...?, mniejsze niż nasypanie kilkunastu ton piachu na boisko do siatkówki.. he he ludzie trzymajcie mnie ...kabaret...
Brak zdjęcia
+5
Niebezpieczny pomysł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ~ mio_gość
IP: 77.113.xx3.xx6
Data: 11.02.2010, 08:51
Pomysłodawcy niech się zastanowią kto będzie pilnował bezpieczeństwa na takiej plaży. Tam gdzie woda,plaża i słońce tam nieodparta chęć KĄPIELI . A przecież Wisła jest zdradliwa, niebezpieczna i BRUDNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Napewno na takiej plaży byłoby pełno dzieciaków ze starego miasta bez opieki. Lepiej stworzyć brodzik dla dzieci (taki jak był kiedyś w Parku) i wokół niego zrobić teren rekraacyjny.
Brak zdjęcia
-1
żal ~ lool_gość_gość
IP: 83.14.xx8.xx0
Data: 11.02.2010, 08:54
ejjj przecież ta woda capi !!!! Syf i malaria tam pływa !!! Ile razy przyniosę ryby z wisły to mam jej wyrzucić bo przy czyszczeniu często walą mułem i różnymi specyfikami. Silne prądy - nie jeden próbował i źle na tym wyszedł Jaki ratownik by był ?! heh na bank Kilka razy kąpałem się w wiśle to dostawałem jakieś cholerstwa wysypki itp W życiu już bym tam nie wszedł
Brak zdjęcia
-1
prysznic i po kłopocie!!! ~ xxcxx_gość
IP: 88.199.xx6.xx1
Data: 11.02.2010, 08:59
też zgadzam się z wypowiedzią KRYS zrobi się gorąco i co do wody dla ochłody,w wiśle topielce murowane,jak jeszcze sobie kilka piwek dla ochłody strzelą..... No mogliby dostawić prysznic lub kilka takie jak nad morzem stoją i tam bezpiecznie mogliby się plażowicze ochładzać w sumie jestem za byle bezpiecznie
Brak zdjęcia
+3
plaża u góry !!! ~ xxcxx_gość
IP: 88.199.xx6.xx1
Data: 11.02.2010, 09:05
niech ta plaża jakby co powstanie u góry nie przy śmierdzącej wodzie z latającymi muchami mam na myśli ten teren pomiędzy budownictwem wodnym a placem zabaw za ławeczkami no chyba że tam też bloki (postawią przy nowej drodze tej gdzie odkryli stare czasy)
Brak zdjęcia
+4
plaża ~ sooche_gość
IP: 88.199.xx5.xx8
Data: 11.02.2010, 09:37
Uważam , ze plaża w Tczewie to świetny pomysł, na miarę Europy.Aby uniknąć chęci z korzystania z kąpieli w Wiśle, to wystarczy zainstalować kilka pryszniców dla ochłody.Miejsce na pewno się znajdzie.Tczew możne zostać małą Wenecją północnej Polski .Obywatele będą mogli skorzystać z naturalnego środowiska i korzystać z kąpieli słonecznych, chodzi o opalanie a nie o kąpielisko.Nie każdego stać na wyjazd nad morze czy jezioro. Zróbcie coś dla innych.Trzymam kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia!
user_ico_don pedro
-2
co??????? ~ don pedro
Uż. zarejestrowany
Data: 11.02.2010, 09:55
Prysznice? na ile? 2 doby? i na zlomie wyladuja za 2zl,albo zniszczone zostana,no chyba ze stroza ktos tam postawi,ale juz koszty sie zwieksza,a i co sam wskora?...........
user_ico_lukee
-3
lukee Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 11.02.2010, 10:20
Plaża fajna sprawa. Kiedyś myślałem, że mogliby w jakimś wolnym miejscu wykopać dół na jakiś zbiornik wodny, do którego nalaliby wody, bo kąpiel w Wiśle to jednak nie najlepszy pomysł. Koszty trochę większe, ale moim zdaniem dużo rozsądniejsze rozwiązanie. A że zbiornik znajdowałby się blisko Wisły to miałoby się wrażenie, że to niej się kąpie ;)
user_ico_pingapinga
-4
to jest pomysł ~ pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 11.02.2010, 11:52
BRAWO
 
Brak zdjęcia
0
mamaj_gość
IP: 83.25.xx7.xx2
Data: 12.02.2010, 20:40
Po co kopać dół? W Tczewie jest teren który można zagospodarować na kąpielisko, bardzo blisko Suchostrzyg. Zgadnij gdzie?
 
Brak zdjęcia
0
monitaring ~ xxcxx_gość
IP: 88.199.xx6.xx1
Data: 11.02.2010, 10:44
przecież w pobliżu miejsca o którym piszę wcześniej jest monitoring (cały bulwar jest monitorowany)to po co ktoś miałby próbować ukraść te prysznice ile za nie na złomie by dostali a wstydu więcej niż to warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!chociaż pewnie amatorzy by się znależli
Brak zdjęcia
+3
S _gość
IP: 88.199.xx6.xx9
Data: 11.02.2010, 11:56
Jak w przypadku każdego pomysłu znajdą się jego zwolennicy i przeciwnicy. Niech jednak antagoniści nie deprecjonują od samego początku tejże idei. O ile pamiętam kiedyś, jeszcze na początku lat 90-tych Tczewianie bardzo chętnie spędzali czas nad Wisłą. Chodzili tam całymi rodzinami, były więc również dzieciaki i jakoś nikomu nic się nie stało mimo, iż teren ten nie był strzeżony przez ratowników. Mogę zapewnić, że gdyby plaża powstała obecnie zatrudniony byłby tam ratownik co jest wynikiem przepisów- dziwi mnie, że ktoś jako przeszkodę podaję właśnie sprawę pilnowania bezpieczeństwa bo obecnie to żaden problem a ratowników w naszym mieście mamy naprawdę sporo. Ponadto jeśli dobrze się orientuje mamy nawet tczewski oddział WOPR z p. Mariuszem na czele. Niektórzy wspominają też o kosztach, hmm myślę, że lepiej przeznaczyć pieniądze na taki cel niż na jakiś śmieszny zegar w parku, gdyż z plaży będziemy mieli przynajmniej jakiś pożytek. Ogólnie można rzec, że kto szuka przeszkód na pewno zawsze je znajdzie ale tym sposobem do niczego nie dojdziemy.
Brak zdjęcia
0
SKANDAL ~ kominiarz45@wp.pl_gość
IP: 83.11.xx8.xx0
Data: 11.02.2010, 13:24
A CO Z DROGAMI I MOSTAMI.NAPRAWA MOSTU CIAGNIE SIE JUZ BARDZO PO CO WOGOLE BYLO GO ZAMYKAC SKORO NIC SIE Z NIM NIE ROBI.KTO RZADZI TYM MIASTEM.PLAZA JEST NAD MORZEM.PO CO NAM PLAZA NAD SMIERDZACA WISLA???????????
Brak zdjęcia
0
dokarmianie ~ ptaki nad wisłą_gość
IP: 83.25.xx3.xx8
Data: 11.02.2010, 14:45
W niedzielę poszłam zobaczyć naszą rzekę., i co zobaczyłam: głodne i pewnie wyziębione kaczuszki nic nie miały do jedzenia.Teraz mam pytanie czy miasto nie może wygospodarować trochę grosza i kupić ziarenka i paszę dla tego ptactwa. Kaczuszki byłyby wdzięczne.
Brak zdjęcia
+1
ej...! ~ kabała_gość
IP: 95.48.xx1.xx0
Data: 11.02.2010, 15:41
To nie będzie zwykła plaża! To będzie "Projekt Plaża" Tcz24! ;D (nie mylić z programem TVN-owskim;)
Brak zdjęcia
0
plaża ~ tczewianka_gość
IP: 88.199.xx5.xx8
Data: 11.02.2010, 17:47
proponuję zrobić ranking kto jest za a kto przeciw temu wspaniałemu pomysłowi!
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 213.238.xx3.xx7
Data: 11.02.2010, 17:54
Ajajaj ale fajnie : )) Jeszcze tylko kino i zrobić coś na miejscu tych starych budynków np.masarni i pięknie bd ;d
Brak zdjęcia
0
si! ale... ~ primo1_gość
IP: 94.254.xx1.xx8
Data: 11.02.2010, 19:38
oby nie bylo oblegane nocami przez amatorow innych kapieli.
Brak zdjęcia
0
do plażowicz ~ ja_gość
IP: 78.88.xx5.xx5
Data: 11.02.2010, 20:57
rzeczywiście mój drogi rzeczywiście... :D
Brak zdjęcia
0
:) ~ nonono_gość
IP: 188.146.xx9.xx9
Data: 11.02.2010, 21:54
super pomysł ,zamiast piasku zostawiłabym zielony teren a na nim leżaczki (takie stałe),widziałam takie w Niemczech świetna sprawa:)))
Brak zdjęcia
+1
Tczew nie gorszy. ~ bojan97_gość
IP: 83.11.xx0.xx5
Data: 12.02.2010, 13:58
Skoro jest taka plaża w Paryzu nad Sekwaną to i w Tczewie może byc.Fakt,że Sekwana wolniej płynie i mniej śmierdzi ale my,Polacy nie jesteśmy delikatni jak "francuzkie pieski"- jak trzeba to i w gnojówce możemy się potopic. Trudniej będzie wybudowac wieżę Aifla bo bogaci mieszkańcy Tczewa nie chcą płacic czynszów i tylko z tego tytułu brakuje w kasie 6 mln PLN. Ale jakby zastosowac jakiś "straszak",zatrudnic kilkadziesiąt komorników to ludzie chleba jeśc nie będą a zapłacą. A potem pójdą się opalac i prezentowac swoje szczupłe (od nic nie jedzenia) sylwetki i oglądac ruiny walących się, zabytkowych mostów. Z nowo wybudowanej wieży Aifla najlepiej.
Brak zdjęcia
-1
plaża_gość
IP: 84.38.xx8.xx9
Data: 12.02.2010, 19:11
ja to chyba nie jestem taka odważna by się tam kompać, gdyby ten pomysł wypalił.
Brak zdjęcia
0
gość_w_gość
IP: 88.199.xx4.xx7
Data: 12.02.2010, 23:59
Chyba przy budowie zegara słonecznego czytałem o opalaniu na jego elementach, teraz plaża nad Wisłą. Pomysły przednie.
Brak zdjęcia
+1
Plaża ~ gośc_gość
IP: 78.88.xx9.xx7
Data: 14.02.2010, 20:20
Proponuję żeby plaża powstała koło zakładu Koral można będzie przy okazji kąpieli posilic się odpadkami z ryb,cebulą ,octem itp.......
Brak zdjęcia
0
plaża ~ mary_gość
IP: 88.199.xx5.xx8
Data: 15.02.2010, 11:52
jestem za plażą!!!!!
Brak zdjęcia
0
mieszkaniec_gość
IP: 88.199.xx5.xx3
Data: 16.02.2010, 22:00
Mam pytanie do Pani radnej czy będzie się kąpała w Wiśle przy takich wirach i niebezpieczeństwie kąpieli. Myślę że czas zacząć robić rzeczy które bardziej są .potrzebne mieszkańcom a mianowicie remonty starych budynków komunalnych.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
telewizja internetowa
Tczew - Maniek
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew