tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 20:51
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Powiatowa Gala Wolontariatu 2010 - wyróżniono najlepszych i najaktywniejszych

Opublikowano: czwartek, 16.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W naszym powiecie działa wiele organizacji pozarządowych i instytucji na co dzień korzystających z nieodpłatnej, bezinteresownej pomocy mieszkańców. W ostatni piątek (10.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu 2010, na której zostali nagrodzeni ci najaktywniejsi.

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który jest okazją do docenienia pracy wolontariuszy, wyróżnienia tych najaktywniejszych oraz podziękowania wszystkim za wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywa zorganizowania Gali Wolontariatu na naszym terenie wpisuje się w te szczytne cele.

- Dlatego 10 grudnia postanowiliśmy zorganizować Powiatową Galę Wolontariatu, która pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwoliła docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego. - wyjaśnia Artur Rajkowski z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tczewie.

Tegoroczna Gala wolontariatu była wydarzeniem realizowanym w szerokim partnerstwie wszystkich władz samorządowych z terenu powiatu tczewskiego oraz Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Fundacji Pokolenia. Ponadto zainaugurowała obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 w powiecie. Podczas imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursu powiatowego, którego organizatorem było Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie.

- Konkurs skierowany był do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch woluntarystyczny w powiecie. Ogółem wpłynęło 45 zgłoszeń do konkursu powiatowego. 7 grudnia Kapituła Konkursowa wyłoniła następujących laureatów. Tytuł wolontariusza roku otrzymał Sławomir Chodorowicz, zaś wyróżnienie otrzymała Henryka Podwalska. Grupami wolontariuszy roku zostały: Alternatywne Centrum Kultury ZEBRA w Tczewie i Nieformalna Grupa MŁODZI AKTYWNI z Opalenia. Wyróżnienie otrzymał Klub Wolontariusza MAŁY PRZYJACIEL z Subków. Organizacją przyjazną wolontariuszom zostało Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew. Tytuł inicjatywy społecznej roku przypadł przedsięwzięciu "FireBalls - akcja na rzecz zwierząt". Firmą przyjazną społeczności lokalnej została Piekarnia MELER w Pelplinie, wyróżniono też Bank Spółdzielczy w Tczewie. Animatorką roku została Małgorzata Ciecholińska. - wyjaśniają organizatorzy gali.

Galę uświetniły występy kabaretu "Świerszczczychrząszcz" i zespołu "Kumka Olik".

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, przede wszystkim wolontariuszom, gościom, członkom Komisji Konkursowej oraz prowadzącym: Paulinie Jabłonowskiej i Barbarze Jackiewicz. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Gniew - Bogdana Badzionga za zainicjowanie i wspieranie Powiatowej Gali Wolontariatu jako przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie wszystkich gmin, powiatu oraz organizacji pozarządowych. - mówią organizatorzy.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu "OSA - Obywatelska Strefa Aktywności" realizowanego przez Fundację Pokolenia.
drukuj
Artykuł przeczytano 2385 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
Piątka ~ NLD_gość
IP: 83.25.xx1.xx2
Data: 16.12.2010, 00:30
Brawo Sławek! Gratulacje i najlepszego!
Brak zdjęcia
0
Zdjęcia ~ _gość
IP: 77.115.xx4.xx7
Data: 16.12.2010, 07:08
A gdzie zdjęcia innych ?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew