tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 19:40
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewska firma transportowa zadebiutowała na głównym parkiecie GPW

Opublikowano: piątek, 03.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych zadebiutowała tczewska spółka Trans Polonia. Dotąd, firma transportowa zajmująca się m. in. przewozem mas bitumicznych, funkcjonowała na rynku New Connect. Pozyskane dzięki inwestorom środki pozwolą spółce m. in. zakupić nowy sprzęt.

Kolejny tczewski akcent na warszawskim parkiecie podczas tej jesieni. Po debiucie obligacji Gminy Miejskiej Tczew na rynku Catalyst (zobacz materiał wideo ), przyszedł czas na wstąpienie tutejszej spółki na główny rynek GPW. Tczewska firma była 26. debiutantem w tym roku i 395 w historii GPW. W ub. tygodniu (25.11) Trans Polonia pożegnała się z rynkiem New Connect, na którym funkcjonowała w ciągu ostatnich dwóch lat. Spółka na przełomie października i listopada przeprowadziła również publiczną emisję akcji, w ramach której pozyskała ponad 4 mln zł.

- Nasz debiut jest konsekwencją pewnego planu, który realizujemy od 2007 roku. - powiedział redakcji TVN CNBC Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A - Decyzja o wstąpieniu na giełdę wynika z tego, że działamy w dość specjalistycznej branży - teraz kontynuujemy pewien wieloletni program związany z usługami o bardzo wąskiej specjalizacji, który wymaga bardzo dużych inwestycji. Ten krok, który wykonaliśmy, ma posłużyć do realizacji kolejnego etapu naszych projektów. Jestem przekonany, że jeszcze wielokrotnie będziemy korzystali z dobrodziejstw giełdy w celu dokapitalizowywania przedsiębiorstwa.

Tczewska firma zajmuje się przewozem płynnych substancji chemicznych i mas bitumicznych. Trans Polonia prowadzi działalność na terenie całej Europy - ponad 120 cystern należących do spółki przejeżdża miesięcznie ponad milion kilometrów. Po debiucie na rynku New Connect spółka pozyskała ponad 670 tys. zł. Wraz z listopadową zmianą rynku notowań z alternatywnego systemu obrotu NewConnect na rynek regulowany GPW, Trans Polonia S.A. przeprowadziła emisje akcji, w ramach której pozyskała 4,1 mln zł. Ze środków pozyskanych z giełdy tczewska spółka planuje zakupić sprzęt - m. in. specjalistyczne naczepy do przewozu mas bitumicznych. Dodajmy, że w okresie od stycznia do października 2010 r. przychody Trans Polonia S.A. wyniosły ok. 18,9 mln zł netto, co oznacza wzrost o 72 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2009 roku.
drukuj
Artykuł przeczytano 4077 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 03.12.2010, 12:45
Taka firma,a ofert pracy nie ma :(
user_ico_kierowca roweru
+8
kierowca roweru Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 03.12.2010, 15:14
Nie każda firma lubi być zasypywana setkami przeciętnych CV, więc nawet nie wrzucają działu "Kariera" na stronę internetową.
 
Brak zdjęcia
-2
Moje CV jest nieprzeciętne... ~ daleko od szosy_gość
IP: 109.207.xx4.xx0
Data: 04.12.2010, 16:14
... a mimo to w Tczewie pracy dla mnie nie ma. Muszę dojeżdżać do 3miasta i tracić czas, który mógłbym spożytkować na inne rzeczy. No ale co zrobić...
 
Brak zdjęcia
+2
jest ~ mmmm_gość
IP: 109.207.xx9.xx5
Data: 04.12.2010, 17:58
Jak to nie ma pracy? wystarczy pójść i się zapytać... warunek konieczny znajomość języka obcego w stopniu fluent...
Brak zdjęcia
0
gratulacje ~ tczewianka_gość
IP: 89.200.xx7.xx8
Data: 05.12.2010, 09:06
A ja gratuluję!!!! Widać, że chcieć to móc!!!! Super!!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew