tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 20:40
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Jest dofinansowanie dla "Wrót Tczewa" - za 1,27 mln zł powstanie platforma oferująca e-usługi

Opublikowano: Środa, 08.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 15

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Urząd Miejski otrzymał unijne dofinansowanie na realizację projektu związanego z budową społeczeństwa informacyjnego. Realizacja zadania "Wrota Tczewa", które ma kosztować ok. 1,27 mln zł, ma pozwolić na szerokie zastosowanie e-usług m. in. w zakresie administracji, przedsiębiorczości, czy szkolnictwa.

Projekt "Wrota Tczewa, dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego" otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Decyzja o przyznaniu środków zapadła w tym tygodniu. Zadanie uzyskało wysoką ocenę (jako jedyne było rekomendowane jako priorytetowe) i będzie realizowane w latach 2011-2012 jako portal informacyjno-usługowy dla mieszkańców miasta:

- To zadanie to kolejny etap naszych działań związanych z wprowadzaniem usług internetowych - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta, Mirosław Pobłocki - Zdajemy sobie sprawę, że to przyszłość dla miasta i chcemy realizację zadania powiązać z tworzeniem sieci monitoringu. W ten sposób chcemy wprowadzić Tczew do grona miast budujących społeczeństwo oparte na wiedzy.

Wartość projektu wynosi ok. 1,27 mln zł - zadanie zostanie dofinansowane na poziomie 75 proc. ze środków unijnych. Pomysł opiera się na stworzeniu informacyjno-usługowego i interaktywnego portalu miejskiego "Wrota Tczewa". Ma to być bogaty serwis umożliwiający mieszkańcom korzystanie z e-usług i elektroniczną wymianę informacji. Dzięki "Wrotom" mieszkańcy miasta posiadający dzieci uczęszczające do gminnych szkół mieliby np. dostęp do elektronicznego dzienniczka ucznia. Portal pozwoliłby również na wdrażanie usług administracji publicznej on-line - np. uzyskanie urzędowej informacji on-line, czy pobieranie i wysyłanie wypełnionych formularzy. Portal zawierałby również aktualności i kalendarz miejskich imprez. Projekt jest przedsięwzięciem wielowątkowym, dotyczącym zintegrowanego pakietu usług elektronicznych skierowanych do szerokiej grupy odbiorców, w szczególności mieszkańców i przedsiębiorców. Częściami składowymi serwisu będą takie moduły jak: e-Administracja, Aktualności oraz Kalendarium, Interaktywna Mapa, System Informacji Publicznej, e-szkoła, e-sport, e-kultura, e-przedsiębiorczość, bezpieczeństwo, przewidziany jest także hosting (www, ftp, e-mail). W ramach projektu planowany jest zakup niezbędnej infrastruktury technicznej do uruchomienia portalu. Zadanie będzie realizowane w latach 2011-2012. W najbliższy piątek (10.09) w Gdańsku nastąpi wręczenie decyzji o dofinansowaniu przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Oprócz tczewskiego Urzędu Miejskiego dofinansowanie na zadania związane z tworzeniem usług informatycznych otrzymały m. in. gmina Kościerzyna, Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach, powiat kwidzyński, czy Politechnika Gdańska.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2550 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Na drogach trwają wzmożone wakacyjne kontrole
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (15)   Zmień kolejność
 
user_ico_TCZEWIAK5
0
fajnie ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 00:06
Świat idzie do przodu więc i Tczew nie powinien pozostawać z tyłu. Rozwój ważna rzecz. Pytanie tylko czy uda się spożytkować te środki i czy nie będzie kolejnej procedury urzędowej,która tylko namiesza do czego w Polsce bardzo często dochodzi.
user_ico_mieczyslaw
-10
Tczewiaku nr 5. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 09:56
--> "Świat idzie do przodu" - przecież to oczywiste. --> "Tczew nie powinien zostawać z tyłu" - to również oczywiste. --> "Rozwój ważna rzecz" - tutaj odkryłeś Amerykę! --> "(...) czy nie będzie kolejnej procedury (...) która tylko namiesza do czego w Polsce bardzo często dochodzi" - cóż, kolejne Twoje masło maślane. A może kiedyś nas wszystkich zaskoczysz i podzielisz się własną myślą, czymś w stylu: "podoba mi się" lub "nie podoba mi się, ponieważ (i tutaj padną konkretne argumenty)? Nie mogę się doczekać, naprawdę. A od czytania takiego masła maślanego już mnie mdli.
 
user_ico_Cyrk
-6
Kontynuacja twórczych myśli. ~ Cyrk
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 12:35
Słońce świeci. Woda jest mokra. Trawa jest zielona. Śnieg jest zimny. Skała jest twarda, itd. Czy naprawdę nie jesteś w stanie wysilić się na JEDNĄ WŁASNĄ MYŚL?
 
user_ico_mieczyslaw
-5
Wyrzucone pieniądze w błoto. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 09:52
Już padło sporo komentarzy w tym temacie, kiedy po raz pierwszy tcz.pl informowało o przyznanym dofinansowaniu. Kilka osób pisało, że Tczew przegapił swoją szansę, kiedy tworzono portal "wrota pomorza", za to teraz chcą stworzyć coś swojego. pytanie po co? nie lepiej integrować taki system z istniejącym? Kto będzie finansował utrzymanie serwerów, osób administrujących, wymianę i amortyzację sprzętu, itp.? Co z istniejącymi stronami, które do tej pory nie mają pełnej funkcjonalności - ile spraw można załatwić poprzez stronę UM lub starostwa? Podajecie informacje, że wszystko pięknie, Tczew otrzyma dofinansowanie, a nikt nie pyta: po co, co później, co z obecnymi systemami, itp.
user_ico_Przepiura
-9
Przepiura Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 09:54
a ja bym poprosiła jeszcze o e-zakupy w e-warzywniaku, wtedy by juz wogóle nie trzeba było nic robić ;)
user_ico_mieczyslaw
-10
Przepiura, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 09:56
I jeszcze o zakładkę, pt. "e-k...pa", wtedy nie będzie trzeba do toalety wstawać.
 
user_ico_Przepiura
-7
Przepiura Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 10:17
albo e-kąpiel :D można by było sobie wybrać wersję z prysznicem, wanną, jacuzzi... aby odświeżyć się po e-spacerze z e-pupilem ;) to załatwiłoby również raz na zawsze problem psich odchodów, o :D
 
Brak zdjęcia
+5
^^^^^^_gość
IP: 84.38.xx1.xx7
Data: 08.09.2010, 10:15
http://www.e-warzywniak.pl/ link Przepiura prosze bardzo :)
user_ico_Przepiura
-8
Przepiura Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 10:33
Łiiiiiiiiiiiiiiiiii, żegnaj realny śwecie! :D dzieki wielkie dobry człowieku ;D;D;D
 
user_ico_Maxx
+1
Sam wiceprezydent serwuje kiełbase wyborczą ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 08.09.2010, 14:03
A gdzie osoba "z zespołu prasowego tczewskiego magistratu" ? Czyżby zespół specjalizował się wyłącznie w gorących kartoflach ? Ciekawe kto niczym akwizytor będzie zachwalał "nowy, ulepszony" rozkład autobusów na tydzień przed wyborami samorządowymi :P. A wracając do tematu to już "zakup niezbędnej infrastruktury technicznej do uruchomienia portalu" trąci archaizmem, bo laicy w tej dziedzinie nie robią tego systemem gospodarczym tylko kupują specjalistyczne usługi hostingowe. No ale wówczas nie można powierzyć znajomej firmie remontu pomieszczeń, przygotowania infrastruktury, nie można obsadzić kilku(nastu) nowych stanowisk, nie można zwalać problemów na "kolegę który się tym zajmuje ale dzisiaj akurat go nie ma", nie można zlecać zadań znajomej złotej rączce, nie można mnożyć 'nieprzewidzianych' kosztów itp.
Brak zdjęcia
0
Panie T.J. ~ _gość
IP: 66.45.xx7.xx2
Data: 08.09.2010, 15:09
Daj Pan spokój z tą kiełbasą!
Brak zdjęcia
0
janusz_gość
IP: 109.207.xx3.xx8
Data: 08.09.2010, 19:45
e....tam .com .pl .eu
Brak zdjęcia
+1
spacerowicz_gość
IP: 109.207.xx7.xx0
Data: 08.09.2010, 20:12
A kto się nie przyłączy, ten przeciwko nam... :-)))))))) Wrota ... do zakorkowanej wsi. ;-)
Brak zdjęcia
0
tczewiak_gość
IP: 84.186.xx7.xx7
Data: 08.09.2010, 21:54
a tak bez dofinansowania EU nie idzie , wy liczycie tylko na czyjes pieniadze a swojego wkladu i pracy nie widac ?!
Brak zdjęcia
0
kiełbacha ach kiełbacha... ~ góral_gość
IP: 87.96.xx9.xx3
Data: 08.09.2010, 23:34
kurcze ten Poblocki zapracowany gościu- tylko on wie wszystko co sie dzieje w urzędzie. Pan Prezydent Odya już zrezygnował z pracy..? a widzę, że pan Pobłocki to nawet podczas kolejnego urlopu udziela wywiadów na temat pracy urzędu....
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew