tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 20 października 2016r, godz. 21:39
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Młodzież z Tczewa walczy o nowe oświetlenie dla swojej szkoły

Opublikowano: Środa, 22.02.2012, 00:12. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tczewie biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-sportowym "Jasna szkoła - prosta sprawa!", którego celem jest poprawa poziomu edukacji młodzieży na temat zdrowego trybu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Młodzież, oprócz zdobywania wiedzy walczy także o nagrodę główną w konkursie, którą jest nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych ufundowane przez firmę Philips.

- Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, promując wiedzę z ekologii, higieny i zdrowego stylu życia. Największym zainteresowaniem cieszył się test sprawności fizycznej, w którym zespół ocenił swoją sprawność i kondycję. Z kolei wyniki zadania "Czy musi tyle lecieć? - zrównoważone zużycie wody, skłoniły uczniów do refleksji nad nieracjonalnym i nieuzasadnionym jej zużywaniem". Uczniowie z niedowierzaniem odczytywali dane liczbowe o zużyciu wody w ciągu tygodnia, miesiąca i roku przez jedną osobę i cały zespół. Ciekawe okazało się również, wg uczniów, zadanie "Czy wiesz co kupujesz? - czytanie informacji na opakowaniach produktów żywnościowych". Nauczyło młodzież dokonywania rozsądnych wyborów podczas zakupów, zarówno pod względem dbałości o własne zdrowie, jak i środowisko. Uważam, iż tematyka i forma zadań była innowacyjnym sposobem zainspirowania młodzieży do pracy nad sobą. Uczniowie w sposób praktyczny badali dziedziny codziennego życia, mając na uwadze fakt, iż ich los jest w ich rękach. - mówi Hanna Rynkiewicz, opiekun projektu.

Pierwszym etapem projektu "Jasna szkoła - prosta sprawa!" jest konkurs wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywieniowe). Drugim etapem będzie, turniej piłkarski którego finały odbędą się już wiosną tego roku w Warszawie na stadionie Pepsi Arena, jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Polsce.

W projekcie biorą udział 124 gimnazja ze 110 miast w Polsce. Do 15 marca 2012 r. zgłoszone szkoły będą wykonywały zadania w ramach konkursu wiedzy (zajęcia teoretyczne i praktyczne pod nadzorem nauczyciela) oraz wypełnią internetowy test wiedzy. Na tej podstawie zostanie wyłonionych 16 finalistów. Wiosną 2012 r. rozegrają one finałowy turniej piłkarski, który wyłoni zwycięzców całego projektu. Nagrodą główną konkursu jest nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych, ufundowane przez firmę Philips, z okazji 90-lecia działalności firmy w Polsce. Zawodnicy wszystkich 16 drużyn rywalizujących w turnieju piłkarskim będą jednocześnie grali o zdobycie nagród, w postaci wymiany oświetlenia, dla swoich kolegów ze szkół, które w danym województwie zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy. Przykładowo, dzięki wygranej w turnieju piłkarskim, 8 szkół z tego samego województwa, które zajęły kolejne miejsca w turnieju wiedzy również zyska możliwość wymiany oświetlenia ufundowanej przez Philips. (patrz tabela poniżej).

Głównym organizatorem projektu "Jasna szkoła - prosta sprawa!" jest firma Philips. Patronem merytorycznym projektu jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Patronami honorowymi projektu są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu są także firma Pepsi Co. oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Ambasadorem konkursu jest były reprezentant Polski w piłce nożnej, Mirosław Szymkowiak.

Więcej informacji oraz pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.jasnaszkola.pl
drukuj
Artykuł przeczytano 1557 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - 19-latek palił marihuanę na klatce schodowej
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+5
mgr inż. elektryk_gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 22.02.2012, 09:31
Brawo nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3!! Walczcie o nagrodę!!! Firma Philips to światowy lider w oświetleniu. Wiele szkół ma jeszcze złe oświetlenie sal lekcyjnych i innych, co ma wpływ na wady wzroku u uczniów. Takie badania były w Polsce robione. Życzę wygrania nagrody od firmy Philips!!!!
Brak zdjęcia
-1
wredna_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 22.02.2012, 17:25
Hmmm... dotąd myślałam, że dobre oświetlenie to wymóg SanEpid-u i jego zapewnienie leży w gestii organu prowadzącego, a tu, proszę, zdrowie pociech zależy od ich "dobrowolnego" udziału w durnym konkursiku w firmie, która ma z tego zysk...
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew