tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 20:47
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

IV Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - Kociewie, podróż do Nepalu i tczewskie "genius loci"

Opublikowano: czwartek, 21.10.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie już po raz czwarty zaprasza na Nadwiślańskie Spotkania Regionalne. Impreza odbędzie się 21 i 23 października. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali ofertę dla szkół. Nie zabranie także innych atrakcji - m. in. wirtualnej wycieczki do Nepalu, spotkania z olimpijczykiem Kazimierzem Zimnym, muzycznych aranżacji wierszy Jana Karnowskiego oraz dyskusji o tczewskim "genius loci".

W tym roku tematyka warsztatów i spotkań związana będzie z 30 rocznicą powstania "Solidarności". Zaproszenie przyjęli: prof. Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uznany historyk "Solidarności", Kazimierz Zimny, lekkoatleta, Medalista Olimpijski z roku 1960, dyrektor Maratonu Solidarności, członek Zarządu PKOL oraz pracownicy Europejskiego Centrum Solidarności. Nie zabraknie oczywiście tematów ekologicznych. Dr Elżbieta Sontag z Uniwersytetu Gdańskiego, zoolog, kierownik Muzeum Inkluzji w Bursztynie przeprowadzi warsztaty dla najmłodszych uczniów.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają już dziś (21.10) na inauguracyjne spotkanie do Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie. O godz. 18:00 będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta "Torpeda" i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tczewie zaprezentują aranżacje wierszy Jana Karnowskiego. Po około godzinnym koncercie historycy i miłośnicy naszego miasta dyskutować będą o tczewskim genius loci.

Kolejne atrakcje czekają nas w sobotę (23 października) również w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły. O godz. 11.00 Ewa i Paweł Klecha zabiorą nas w fascynującą podróż do Nepalu. I choć będzie to wycieczka tylko wirtualna, i tak warto skorzystać z okazji, by poszerzyć swoją wiedzę o tym odległym miejscu. Po spotkaniu, około godz. 12:30, nastąpi zakończenie warsztatów Jan Karnowski na kociewsko-kaszubską nutę.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp na wolny!

Projekt odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Tczewa, Związku Miast Nadwiślańskich oraz Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Partnerami przedsięwzięcia są: Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich w Tczewie, Zespół Szkół w Suchym Dębie.

Dziękujemy za pomoc i współpracę.
Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie.
drukuj
Artykuł przeczytano 1477 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Ocieplenie SP10 po 40 latach
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
!!!_gość
IP: 89.200.xx8.xx6
Data: 21.10.2010, 07:34
I mówią że w Tczewie nic się nie dzieje . A jednak organizacje pozarządowe coś robią i to ciekawe imprezy .
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew