tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 16:04
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Działaj Lokalnie" - na Twoje pomysły czekają pieniądze

Opublikowano: wtorek, 10.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz, skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz, gdzie się zwrócić? Z myślą o tobie powstał program "Działaj Lokalnie". To przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Jest to jedyny ogólnopolski program, w którym dotacje przyznawane są na poziomie lokalnym. Umożliwia to współpraca z partnerem programu - siecią Lokalnych Organizacji Grantowych. Od 2005 roku na terenie Powiatu Tczewskiego i Nowodworskiego koordynatorem programu jest Fundacja Pokolenia.

Celem Programu "Działaj Lokalnie" jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Jego realizacji służy organizowanie konkursów grantowych, w których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców na rzecz własnej społeczności.

- Co roku Fundacja Pokolenia ogłaszają na swoim terenie lokalne konkursy grantowe. W ramach każdego konkursu przyznawane są granty na realizację projektów, które aktywizują lokalne społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego, przyczyniają się do rozwiązania określonego lokalnego problemu lub zaspokojenia pewnej potrzeby mieszkańców, są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji lokalnych oraz w przemyślany sposób angażują zasoby lokalne (naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe). - wyjaśnia Bartosz Rief z Fundacji Pokolenia.

Konkurs realizowany przez Fundację Pokolenia obejmuje w 2011 roku swoim zasięgiem 10 gmin: 5 gmin powiatu tczewskiego (gmina wiejska i miejska Tczew, Morzeszczyn, Gniew, Subkowy), oraz 5 gmin powiatu nowodworskiego (gmina i miasto Nowy Dwór Gdański, Krynica Morska, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo). Od początku prowadzenia Programu Działaj Lokalnie zostało przyznanych grantów za łączną sumę 552 264,31 zł.

W ramach VII edycji Działaj Lokalnie 2010 dofinansowano 25 projektów na łączną kwotę: 96362,43 zł w tym 23213,43 zł trafiło na obszar powiatu nowodworskiego. Działaj Lokalnie to nie tylko granty. W ramach Programu grantobiorcy mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniach sieciujących, szkołach tematycznych, szkoleniach, warsztatach, wizytach studyjnych i konkursach - Opowiedz... 2011, Najlepsza Inicjatywa Powiatu Tczewskiego, Najlepsza Inicjatywa Powiatu Nowodworskiego.

Program grantowy jest kierowany do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych mających siedzibę w gminach objętych programem. Kwota dotacji może wynieść maksymalnie 6 000 zł.
Czas trwania projektu: 3 do 6 miesięcy. Łączna pula środków wynosi: 90 000 zł. Okres realizacji: między 24 czerwca 2011, a 31 stycznia 2012.
Wnioski można składać do dnia 31 maja 2011 roku godz. 15:00.

Informacji udziela:

Bartosz Rief
Fundacja Pokolenia
ul. Kościelna 6 w Tczewie (III piętro)
Tel. 058 530-24-81
Tel. Kom: 698-487-943
E-mail: dzialajlokalnie@fundacjapokolenia.pl
www.fundacjapokolenia.pl
Pobierz załączone pliki:
Regulamin (typ: pdf, rozmiar: 440 KB, ilość pobrań: 332)
Wniosek (typ: pdf, rozmiar: 371 KB, ilość pobrań: 330)
drukuj
Artykuł przeczytano 1739 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Basen odkryty
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew