tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 10:58
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Szukają osób, które pomogą wyrównywać szanse niepełnosprawnych

Opublikowano: sobota, 21.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewskie starostwo szuka kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Swoje propozycje można składać do końca czerwca br.

Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania po jednym kandydacie na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są organizacje pozarządowe, fundacje i jednostki samorządu terytorialnego, działające na terenie powiatu tczewskiego.

- Zgłoszenia kandydatów wraz z uzasadnieniem podmioty dokonują w formie pisemnej do starosty urzędującego w siedzibie przy ul. Piaskowej 2 w Tczewie w terminie do dnia 30 czerwca 2011 roku. - informuje Kamila Wiśniewska, rzecznik prasowa tczewskiego starostwa.

Powołana Rada jest organem opiniodawczo-doradczym. Zgodnie z art. 44b ust. 2 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych do zakresu działań powiatowych rad należy inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i realizacji ich praw, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów oraz opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
drukuj
Artykuł przeczytano 2863 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
user_ico_roza-81
+10
takie tam .. ~ roza-81
Uż. zarejestrowany
Data: 21.05.2011, 12:23
,,W powiecie Tczewskim na koniec roku 2006 zarejestrowane były 394 osoby niepełnosprawne z tego jako bezrobotne 327 osoby i poszukujące pracy 67 osób ." I jeszcze jedno ,,W Powiecie Tczewskim jest 14 placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi ,jednak system tworzenia i finansowania tych placówek sprawia że poruszają się one w wąskim obszarze aktywizacji społecznej swoich podopiecznych (...)Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę , trochę terapii i rehabilitacji pozwalające na utrzymania ich sprawności samoobsługowych , wypełniającej czas wolny .System w ramach , którego funkcjonują te placówki , nie daje innych możliwości ." źródło : http://www.wrotapomorza.pl/res/defs/pokl/powiatowe_programy/tczewski_ppnrziss.pdf link General nie całość warta przeczytania ,porusza problematykę różnych ,,grup wykluczonych społecznie", I jeszcze jedna ciekawostka z spisu powszechnego 2002, ,,Wśród osób niepełnosprawnych prawnie (w wieku 16 lat i więcej) największe relatywnie zmiany nastąpiły w grupie osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (w 1988 r. z I grupą inwalidztwa) - wzrost o 528,7 tys. tj. o 98,6% w stosunku do 1988 r. Jednak w całej tej zbiorowości najwyższy (prawie 10 krotny) wzrost wystąpił w grupie dzieci w wieku 0-15 lat",,W 2002 roku liczba osób niepełnosprawnych wynosiła 5456,7 tys. co stanowiło 14,3% ogółu ludności kraju, a w 1988 r. 9,9% " Tak całkiem ciekawa jestem ile niepełnosprawnych osób wykaże tegoroczny spis ludności i jaka grupa najbardziej przybierze na ,,masie" 10 krotny wzrost w ciągu 14 lat wśród dzieci do 16 roku życia ,minęło 9 lat więc powolutku te dzieci będą wchodzić w wiek produkcyjny a my mamy im do zaoferowania terapie zajęciowe podtrzymujące zdolność samoobsługi i wypełniające czas wolny .Ale Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych coś wymyśli .
Brak zdjęcia
+7
Rady-nieborady ~ Lokis_gość
IP: 89.200.xx9.xx1
Data: 21.05.2011, 18:49
Rada wymyśli program, uzupełni go strategią i zakończy sprawozdaniem z ... I na tym koniec. Tylko w Tczewie jest ok. 10 tys. osób wykluczonych społecznie, nie dających sobie rady z problemami życia codziennego. Żadne "rady d/s" i tym podobne twory nie zastąpią zrujnowanych i zlikwidowanych (często bezmyślnie lub w złej woli) przedsiębiorstw i zakładów pracy (vide-"Drożdżownia), które dawały tym osobom relatywnie spokojną egzystencję.
 
Brak zdjęcia
-12
tssss ~ _gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 21.05.2011, 19:25
Wpierw by trzeba tych wyzyskiwaczy usunąć z życia publicznego-pierwsze i najważniejsze a potem patrzeć na coś innego. Precz z Donkiem,Bronkiem,mirem i Zbychem.
user_ico_Kirkor
+9
i jak zwykle... ~ Kirkor Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.05.2011, 15:29
... metoda made in Lenin, Stalin ... najpierw rostrzeleć tych co NAM nie pasują, a potem zobaczymy co będzie dalej ( oczywiście pod NASZYMI rządami ). Dlaczego zawsze musi znaleźć się ktoś to warszawskie, polityczne brudy przenosi do społeczności lokalnej. A właśnie od samorządów ( oczywiście nie wszytkich ) warszawka mogłaby się uczyć wspołpracy w ważnych dla normalnego, szarego człowieka sprawach. Artykuł o ważnych - szczególnie dla niepełnosprawnych - sprawach i oczywiście musi się znaleźć ktoś, kto nie potrafi wypowiedzieć się na temat.
 
Brak zdjęcia
-10
kirkorek ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 22.05.2011, 19:09
Ale póki ci są przy korycie to nic się nie zmieni.Samorządowy dostają wytyczne odgórne.A z resztą to wszystko jedno i to samo bagno.Pozdrowienia i powodzenia w życiu w państwie Donka,Bronka,Grzesia,Stefcia i tak dalej...
 
user_ico_Kirkor
+9
Kirkorku ~ Kirkor Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 23.05.2011, 06:44
... czyżbym miał dziecko o którym nie wiem :))) A tak serio - nie popieram działań oszołomów z PO. Z drugiej strony wstyd mi było jak widziałem co wyczynia koalicja PIS-LPR-Samoobrona. Po prostu nie ukrywam, ze jest wiele spraw, które mogą być załatwione dzięki porozumieniu na szczeblu lokalnym nawet między partyjnymi działaczami z PiS i PO. Po prostu syf panujący na Wiejskiej nie ma czasami wpływu na to co się dzieje w regionie. Dlaczego - otóż Tu pracują ludzie któży Tu mieszkają i po części to co robią robią dla siebie ( byle nie zbyt dosłownie ). Umieją się dogadać ( taką mam naiwnie nadzieję ) w sprawie remontu drogi, pomocy niepełnosprawnym etc etc. Po co pod każdym artykułem bluzgi na rządy PO / PiS ( dowolne skreślić ) - wypowiadajmy się na temat a nie wyładowujmy frustrację. Bagno jest na górze i niestety na dole. Na szczęście na dole istnieje szansa na szybsze osuszenie bagienka - dzieki współpracy do której na górze chętnych zbytnio nie ma.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew