tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 07:49
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Pomosty dla wioślarzy. Zima nie przeszkadza we wbijaniu pali

Opublikowano: piątek, 17.02.2012, 00:11. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ruszyły prace związane z wbijaniem pali przy budowie pomostów cumowniczych w ramach "Pętli Żuław". Zadanie wykona gdańska firma Navimor-Inwest S.A. Wykonawca deklaruje, że przystań na Wiśle dla małych jednostek pływających będzie gotowa w maju - wtedy też ma być odbyć się jubileusz Unii Tczew, z okazji którego m. in. zaplanowano regaty na Wiśle.

Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii. O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma ruszyć przy 60-procentowym dofinansowaniu zewnętrznym.

- W listopadzie ub. roku wprowadzono wykonawcę na plac budowy. Zgodnie z harmonogramem opracowano dokumentację wykonawczą. Przygotowano plac budowy, zakupiono materiały do wykonania pali. Teraz rusza wbijanie pali. - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Obiekt ma być gotowy do maja, a wioślarze już planują, jak w najbliższym czasie wykorzystać nową infrastrukturę.

- W tym roku klub Unia Tczew obchodzi swój jubileusz (klub powstał w 1922 roku - przyp. red.). Z tej okazji zaplanowane zostały regaty wioślarskie. Mają odbyć się w okolicach nowego pomostu. - wyjaśnia zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jego budowa będzie kosztowała 921 270,00 zł. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2808 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
user_ico_Dawid_BMW
+1
Oczywiście ~ Dawid_BMW
Uż. zarejestrowany
Data: 17.02.2012, 01:49
Jasna sprawa ze zima nie przeszkadza, dzisiejsza technologia budowlana jest tak dobra ze może być -30 a i tak robić można , gorzej z ludźmi co tam robią . Ale fajnie że budowa ruszyła :) Czekamy na dalsze etapy. Pozdrawiam.
Brak zdjęcia
0
vbn_gość
IP: 46.134.xx6.xx1
Data: 17.02.2012, 14:49
no nie taka jasna ta sprawa, gdyby za ta inwestycje byla odpowiedzialana pewna pani, to by prace wstrzymali "bo zima!!", tak ja na wiadukcie...
 
Brak zdjęcia
+3
UT1922 ~ UNIA TCZEW!_gość
IP: 91.198.xx9.xx7
Data: 17.02.2012, 10:45
BYŁ, BĘDZIE, JEST!!! TCZEWSKI KKS!
user_ico_C>K>M
+1
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 17.02.2012, 17:09
Ciekawe czy projektant uwzględnił, że w lipcu poziom Wisły może być o 6 m wyższy:)
user_ico_filipek2006
+1
PARODIA. ~ filipek2006
Uż. zarejestrowany
Data: 17.02.2012, 20:23
WSZYSTKO TO POTRZEBNE JAK ŚWINI SIODŁO. NAJLEPIEJ PATRZEĆ ŻEBY KAJAKI I INNE ŁAJBY MIAŁY GDZIE CUMOWAĆ A MOST NA WIŚLE JESZCZE TROCHĘ BĘDZIE TAMĄ A NIE MOSTEM JAK WALNIE DO WODY. GRATULUJĘ CHOREGO MYŚLENIA NASZYM WŁODARZĄ I CAŁEJ RESZCIE DOBRZE OPŁACANY, NIEROBÓW NASZEGO MIASTA. POWODZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew