tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 03:51
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Nie chcemy być podtruwani!" Inicjatywa obywatelska w Gniewie

Opublikowano: poniedziałek, 17.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

"Nie chcemy spalania odpadów niebezpiecznych na terenie naszej gminy" - postulują mieszkańcy Gniewa. Sprawa ma związek z działalnością Zakładu Produkcji Keramzytu Weber. Dzisiaj (17.10) mieszkańcy spotkają się z przedstawicielami władz gminy oraz prawdopodobnie z kierownictwem spółki.

Grupa mieszkańców Gniewa uważa, że powietrze w tym kociewskim miasteczku poważnie zanieczyszcza produkujący keramzyt zakład Weber. Zdaniem zrzeszonych wokół inicjatywy "Gniew na zielono", kiedyś do produkcji keramzytu jako paliwo wykorzystywano głównie mazut, tymczasem teraz dodawane są odpady niebezpieczne, a w wyniku spalania do atmosfery uwalniają się m. in. dioksyny i furany.

- W związku z poważnymi obawami o negatywny wpływ na zdrowie i życie instalacji produkcyjnej zakładu Saint Gobaine w Gniewie powstała Inicjatywa Obywatelska mieszkańców. Sprzeciwiamy się temu, by w naszej gminie prowadzono produkcję opartą na spalaniu odpadów niebezpiecznych, liczonych w dziesiątkach tysięcy ton rocznie - co wynika z pozwolenia zintegrowanego, jakie otrzymał zakład. Nie chcemy zwalczać przemysłu na terenie naszej gminy. Wręcz przeciwnie - jesteśmy za dynamicznym i zrównoważonym rozwojem gospodarczym naszej gminy. Nie zgadzamy się jednak na to, by był to rozwój za cenę naszego zdrowia i życia. - czytamy na stronie internetowej inicjatorów przedsięwzięcia.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj (17.10) o godz. 17.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. O inicjatywach mieszkańców można przeczytać na stronach www.czystygniew.pl i www.czystygniew.wordpress.com .
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2090 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Szkoła w Swarożynie przygotowała nową ofertę
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-4
ŻENADA ~ BELZEBUB_gość
IP: 77.253.xxx.xx6
Data: 17.10.2011, 09:41
WIESNIACY SAMI SIEBIE PODTRUWAJĄ, WYPROWADZAJĄC ŚCIEKI NA POLA, DO JEZIOR, ROBIĄC PRZECIEKI W SZAMBACH..
Brak zdjęcia
+6
zaprotestujmy! ~ kociewiak_gość
IP: 77.113.xx0.xx7
Data: 17.10.2011, 09:56
Trzeba stanowczo zaprotestować! Mieszkam niedaleko Gniewa, w okolicach tego miasteczka, można spotkać gatunki zwierząt, które są pod ścisłą ochroną (m.in. salamandra plamista, traszka grzebienista) jak i również znajdują się rezerwaty przyrody. Jeśli dopuścimy do tego, że takie substancje przedostają się do atmosfery i będą opadać na wody, będziemy mogli pożegnać się z tymi pięknymi płazami.
Brak zdjęcia
+2
ja_gość
IP: 213.199.xx2.xx7
Data: 17.10.2011, 13:36
To że jest komin i że z niego dymi - nie znaczy, że trują.... Ciekawe ilu z protestujących zna definicję "spalarni" i "spalarni odpadów niebezpiecznych"?? Taka spalarnia ma określone przepisami wymagania: temperatura spalania, czas przebywania odpadu w komorze spalania, konieczność ciągłego monitorowania emisji do powietrza w gazach spalinowych i przekazywanie wyników WIOSiowi....Takie instalacje wymagają pozwolenia zintegrowanego - i są pod stałą kontrolą służb ochrony środowiska. Więc jakie sa dowody na "trucie"?? Że "śmierdzi"? Smród to nie zawsze trucizna. Dioksyny?? Rozkładają się w temperaturze stosowanej w piecu Webera - takie jest własnie założenie spalarni odpadów niebezpiecznych. Więcej dioksyn mamy z domków jednorodzinnych zimą - z tych pieców, gdzie spala się domowe śmieci...
Brak zdjęcia
-2
dam_gość
IP: 83.11.xx2.xx2
Data: 17.10.2011, 16:10
Były radny chce się pokazać.A w okolicy Gniewu przypominam - ptaki były za głupie aby budować most - zanim dało się to ominąć minęło sporo lat.
Brak zdjęcia
0
ptaki a most ~ mieszkaniec_gość
IP: 95.51.xx3.xx4
Data: 18.10.2011, 10:02
Nie bardzo rozumiem co ma wynikać z Twojej wypowiedzi, jeżeli cokolwiek ma... Jeśli chodzi o most. To akurat z tego co wiem, to były radny organizował manifestacje za mostem a nie przeciw :) Coś Ci się poryrało!!!
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew