tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 11:34
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Skończył się kompleksowy remont jednej z najważniejszych ulic w Pelplinie

Opublikowano: poniedziałek, 05.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ostatnią środę (31.08) w Pelplinie uroczyście oddano do użytku wyremontowaną ulicę Kościuszki. Najstarsza ulica w stolicy diecezji została całkowicie przebudowana - zmieniono nawierzchnię, przebudowano chodniki, zamontowano nowe oświetlenie, a także wybudowano nowy mostek na Wierzycy. Teraz, po zakończeniu prac, starostwo przekazało ją w administrowanie gminie.

Przygotowania do kompleksowej modernizacji drogi ruszyły w 2008 roku. Roboty zostały podzielone na 2 etapy. Na realizację drugiego etapu zadania "Przebudowa drogi powiatowej - ulicy Kościuszki w Pelplinie (2886G)" powiat tczewski wspólnie z gminą Pelplin, uzyskał wsparcie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Modernizacja całej ulicy kosztowała ok. 6 mln zł.

- Dobra współpraca powiatu i gminy zaowocowała tym, że dzisiaj możemy cieszyć się z tego sukcesu. Zadanie finansował powiat, gmina, pozyskaliśmy także środki unijne. Możemy czuć się usatysfakcjonowani, że udało się zdobyć pieniądze na ulicę bardzo ważną dla Pelplina, ale także dla całego powiatu. Teraz z wielką przyjemnością przekazaliśmy ją na rzecz gminy. Chcielibyśmy, żeby regułą stało się przekazywanie wyremontowanych wspólnie ulic powiatowych na rzecz konkretnych gmin. - powiedział nam starosta tczewski, Józef Puczyński.

Z nowego dywanika na jednej z głównych ulic stolicy diecezji cieszą się władze miasta:

- Ulica Kościuszki to najstarsza ulica Pelplina z ciekawą eklektyczną zabudową. Od lat stan nawierzchni był niezadowalający, bo koszty remontu okazywały się bardzo wysokie. Teraz dzięki współpracy samorządów możemy cieszyć się nową, wyremontowaną drogą. Na tę inwestycję Pelplin czekał przez lata - podkreślał burmistrz Pelplina, Andrzej Stanuch.

Dzięki inwestycji całkowicie zmodernizowano ok. 1,5 kilometra drogi oraz wybudowano nowy mostek nad Wierzycą. Roboty polegały m. in. na wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie chodników i zjazdów do posesji, budowie nowego oświetlenia i kanalizacji deszczowej, usunięciu kolizji z istniejącym uzbrojeniem oraz wycince drzew. Dodajmy, że przed remontem ulica Kościuszki była bardzo niebezpieczna dla zmotoryzowanych. Tylko w latach 2008- 2009 w wskutek złej nawierzchni i przekraczaniu prędkości doszło tam do 6 kolizji drogowych, w wyniku czego jedna osoba doznała obrażeń ciała.
Tczew -
drukuj
Artykuł przeczytano 2131 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Andrzej Halicki w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
jarek_gość
IP: 79.189.xx4.xx2
Data: 05.09.2011, 07:49
Smutno się robi człowiekowi, że mieszka w tym naszym tczewskim grajdołku. Z drugiej strony jest całkiem wesoło- to otworzą jakiś zegar ( jaki sens tego?), fontannę (bo zamknięto łaźnię miejską?), to namalują rondo (bo na przebudowę nie stać?). Nie zanudzimy się.
Brak zdjęcia
-1
Robike_gość
IP: 178.235.xx1.xx0
Data: 05.09.2011, 08:17
Nie narzekajmy, ja jestem zadowolony z tego co się dzieje, byle tylko przyśpieszyć kroku.
Brak zdjęcia
0
ULICA ~ 1962_gość
IP: 213.238.xx4.xx3
Data: 05.09.2011, 10:26
A RONDO TEŻ PRZEBUDOWANO
Brak zdjęcia
0
to_gość
IP: 109.207.xx6.xx4
Data: 05.09.2011, 11:35
gdyby POLWAR nie budował mostku to by wcześniej skończyli, a tak to się ciągnęło i ciągnęło, jak wiadukt na WP, a poza tym studzienki już pozapadane, tak wiec remont jakich wiele w naszym kraju, na od%%%%%ol.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew