GOSPEL 2015 - Bajm i Luxtorpeda w Gniewie

GOSPEL 2015 - Bajm i Luxtorpeda w Gniewie
Wielkimi krokami zbliża się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew 2015. Na muzycznej scenie, obok gospelowych wykonawców wystąpią Bajm i Luxtorpeda. Serdecznie zapraszamy do Gniewu!

Gospelowy piątek

Muzyczne szaleństwo rozpoczniemy w tym roku w piątek, 14 sierpnia o godz. 19.00. Wystąpią wówczas, jako pierwsi Kuba Badach, wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, Gabi Gąsior, wokalistka, autorka muzyki i tekstów, instruktorka gospel, współpracująca z wieloma wybitnymi artystami jako solistka, sideman, aranżer wokalny, autor tekstów i kompozytor oraz Konin Gospel Choir, który występował z wielkimi osobistościami świata gospel. Na scenie zobaczymy też Peter Mante Gospel Project, afro-amerykańską formację wokalną oraz Dorotę Osińską, finalistkę II edycji „The Voice of Poland”.

Piątek pod znakiem polskiej muzyki


Drugiego dnia, w sobotę, 15 sierpnia wystąpią: Beata Bednarz, wokalistka współpracująca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m. in. z: Krystyną Prońko, Edytą Górniak, Kayah, zespołem Perfect czy Budką Suflera, polska wokalistka Ania Szarmach oraz zespół Bajm.

Jazzowo-rockowa niedziela

Festiwal zwieńczy koncert Luxtorpedy, jednak wcześniej usłyszymy jeszcze koncert powarsztatowy łączonych chórów oraz Franka McComba, amerykańskiego soulowo-jazzowego wokalista, klawiszowiec i kompozytor, który dzięki barwie głosu, porównywany jest do Donny’ego Hathaway’a czy Steviego Wondera.

Historia festiwalu

Festiwal nieprzerwanie od roku 1997 odbywał się w miejscowości Osiek. Pomysłodawcą i twórcą przedsięwzięcia jest proboszcz parafii pw. św. Rocha w Osieku ks. dr Zdzisław Ossowski. W latach 1997-1999 organizacją zajmowały się wspólnie parafia pw. św. Rocha oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Krakowie. W tym czasie koncerty festiwalowe odbywały się pod egidą Festiwalu Muzyki Country Ciemnogród, organizowanego przez Wojciecha Cejrowskiego.

Od roku 2000 organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel z siedzibą w Osieku. Obecnie zasięg imprezy nie ogranicza się do jednej miejscowości - festiwalowe koncerty odbywają się również w Gdańsku czy Malborku. W 2012 roku stowarzyszenie postanowiło przenieść imprezę, a na miejsce wydarzenia wybrano Gniew. - To była idealna decyzja dla gospelu. Lepszej współpracy z samorządem, burmistrz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską, zamkiem nie można było sobie wymarzyć. Gniew to znakomita baza kwaterunkowa. Ponadto scenografia i atmosfera zamku są niepowtarzalne, dodają uroku całości. Po prostu pięknie tu być - mówi ksiądz Ossowski.

Jak dojechać na festiwal?

Gniew położony jest w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim przy drodze krajowej nr 91 łączącej Gdańsk z Toruniem. Miasto połączone jest również z prawym brzegiem Wisły. Bezpośrednio z Kwidzynem łączy je 15-kilometrowa droga krajowa nr 90, która przebiega przez most na Wiśle. Do Gniewu dogodnie jest więc dotrzeć z każdej strony.

Jak zawsze najlepiej i najwygodniej wybrać się samochodem. Ci, którzy zdecydują się na taką formę, problemu mieć nie powinni. W nawigację GPS wystarczy wpisać kod pocztowy 83-140 i wyruszyć w drogę. Do dyspozycji kierowców pozostaje autostrada A1, łącząca Trójmiasto m. in. z Grudziądzem, Toruniem czy Łodzią.

Będą zapewne też tacy, którzy wybiorą inny środek transportu, jak np. autobus. Tu też można sobie świetnie poradzić, bo do Gniewu dojechać można z wielu polskich miast. Najprościej wpisać w internetową wyszukiwarkę rozkładów jazdy PKS miejsce, z którego wyjeżdżamy oraz cel naszej podróży (https://www.e-podroznik.pl). Rozkład jazdy autobusów z Tczewa do i z Gniewu znajdą państwo natomiast tutaj: https://www.latocha.pl/rozklad.


10 km od Gniewu, w Morzeszczynie znajduje się również stacja PKP. Przyjeżdżając na festiwal pociągiem do Morzeszczyna, trzeba będzie więc skorzystać z przewoźnika prywatnego Latocha, by dotrzeć do Gniewu. Droga zajmuje około 20 minut.

Jak widać wszystkie drogi prowadzą do Gniewu. Zapraszamy do odwiedzin miasta i wspólnej, trzydniowej imprezy na niepowtarzalnym Wzgórzu Zamkowym.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • _gość

    10.08.2015, 10:43

    a w Tczewie atrakcją lata było disco polo

    Tczew je fajny, a rozrywka jeszcze fajniejsza ... Żal...

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx5.xx9 
  • _gość

    10.08.2015, 20:53

    dla mnie atrakcją lata w tczewie był koncert Kultu w amfiteatrze - ale jak ktoś woli disco polo...

    Cytuj
    IP: 78.31.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.