tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 23:43
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Nauczyciele z dziewięciu powiatów świętowali w Tczewie

Opublikowano: poniedziałek, 18.10.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ma czterdzieści lat i jest kobietą - tak wygląda statystyczny polski nauczyciel. W ub. czwartek (14.10) pedagodzy obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Tczewie odbyły się wojewódzkie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Do grodu Sambora zjechali pedagodzy z 9 powiatów.

W tczewskich uroczystościach wzięli udział nauczyciele z powiatu malborskiego, sztumskiego, nowodworskiego, kwidzyńskiego, starogardzkiego, tczewskiego, człuchowskiego, chojnickiego i kościerskiego, a także posłowie - Jan Kulas i Kazimierz Smoliński oraz władze miasta i powiatu. W całym województwie na trzech akademiach świętowało 37 tysięcy nauczycieli. Święto stało się okazją do wręczenia odznaczeń za nauczycielską pracę. Przyznano m. in. 12 złotych, 46 srebrnych i 21 brązowych Medali za Długoletnią Służbę. Ze statystyk wynika, że w tym roku wyróżniono co sześćdziesiątego pedagoga. Na uroczystości przybył m. in. Pomorski Kurator Oświaty Zdzisław Szudrowicz:

- Wręczenie odznaczeń to jeden z możliwych sposobów podziękowania Państwu za wszystko - za ten cały trud, wysiłek, który Państwo wkładacie w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. - podkreślał - Dzisiaj mamy możliwość do pewnego podsumowania. Mamy kolejny rok, kiedy Państwo wprowadzacie reformę programową. To wymaga wysiłku, przygotowania, pracy - za to chciałem podziękować. - Kurator mówił również, że pedagodzy muszą pamiętać o pracy na rzecz zniwelowania różnic pomiędzy poszczególnymi placówkami oświatowymi. Podkreślał także, że wyniki testów i egzaminów w Pomorskiem utrzymują się na poziomie nieco niższym niż średnia krajowa.

O swoich nauczycielach pamiętał również prezydent Tczewa, Zenon Odya. Nagrody przyznał - Grażynie Pawłowicz, Gabrieli Makać, Wiolecie Kowalewskiej, Elwirze Andraszewicz, Dorocie Recke, Katarzynie Kałużnej, Barbarze Kroll, Joannie Dulnej i Ewie Majdak:

- Życzę Wam, żeby Wasi uczniowie zapamiętali Was do końca życia. To jest największa nagroda dla nauczyciela - mówił Zenon Odya.

Sam prezydent, a także ks. dziekan Stanisław Cieniewicz również otrzymali specjalne nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent przyznał również odznaczenia dla wyróżniających się pedagogów ze szkół powiatowych. Nagrodzono Aleksandrę Agacińską, Iwonę Barcińską i Kazimierza Piernickiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Aleksandrę Krzemińską, Katarzynę Etmańską, Annę Sikorską, Krystynę Śpiewak, Annę Urban, Marię Mocarską i Dariusza Makać z I LO, Marlenę Modrzejewską-Trochę, Elżbietę Stępień, Grażynę Szenrok, Sławomirę Dąbrowską-Kopecką i Jacka Wojcieszaka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Irenę Opalę i Czesława Roczyńskiego z Zespołu Szkół Technicznych, a także Piotra Cymanowskiego z Zespołu Kształcenia Zawodowego.

Więcej na ten temat już wkrótce w wideorelacji w dziale Telewizja Internetowa
Autor: JP
drukuj
Artykuł przeczytano 2446 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej 2015
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+8
Nagrody ~ gośc_gość
IP: 78.88.xx5.xx4
Data: 18.10.2010, 08:49
Nagrody nagrodami a gdzie normalne warunki w szkołach do nauki ?, klasy 30-36 osobowe !, ciasnota w salach lekcyjnych i w ławkach !, ciasnota na szkolnych korytarzach, za malo toalet WC !, brak wystarczajacej ilosci pomocy dydaktycznych !, wyposażenia sal lekcyjnych ! sprzetu sportowego ! itd, nisko opłacana obsługa szkoły ! gdzie my jestesmy ? bo napewno bardzo daleko za Europą ! a jeszcze dojazdy ulice i chodniki do szkół ! masakra . Panowie Prezydencie, Starosto, Wojewodo, Premierze prosze do działań a nie ciąłych obiecanek !
Brak zdjęcia
-3
_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 18.10.2010, 11:30
A gdzie jest tak jak opisujesz? Bo w żadnej tczewskiej szkole tego nie widze
Brak zdjęcia
0
nats_gość
IP: 109.207.xx1.xx5
Data: 18.10.2010, 20:08
trzeba było iśc do katolika- ciasnota prawda, ale nadrabia charakterem i ilością uczniów w klasie (w liceum, w gimnazjum sprawa ma się inaczej) ;)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew