tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 08:33
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Chociaż pustki w miejskiej kasie, będzie niższy podatek

Opublikowano: Środa, 18.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Miało być dodatkowe 20 tysięcy w miejskiej kasie, ale nie będzie - tczewscy radni zdecydowali, że nie podwyższą przyszłorocznych stawek podatku od środków transportu. Przedsiębiorcy zapłacą tyle samo, co w tym roku, a radny Mirosław Kaffka (PiS) apelował nawet o obniżenie obowiązujących stawek. Wszystko po to, by jak argumentował - przyciągnąć do Tczewa inwestorów.

O tym, że przyszłoroczny miejski budżet będzie wyjątkowo napięty, pisaliśmy już na naszej stronie w ubiegłym tygodniu. Urzędnicy szukają cięć, gdzie tylko mogą i rozglądają się za każdym dodatkowym źródłem gotówki. Tymczasem radny Mirosław Kaffka (PiS) apelował do swoich kolegów z Rady, by zgodzili się utrzymać stawki podatku na obecnym poziomie lub nawet obniżyć je o 5 proc.

- Już w elementarzu małego ekonomisty mogłoby być napisane, że obniżenie podatków, powoduje zwiększenie wpływów do budżetu - apelował radny Mirosław Kaffka - Tu nie chodzi o uszczuplenie budżetu miasta i działanie na jego niekorzyść, tylko spowodowanie zatrzymanie zmniejszania ilości firm transportowych w naszym mieście. Domniemywam, że jest ich coraz mniej ze względu na wzrost podatków. Sygnał o obniżeniu stawki, które pójdzie od nas, spowoduje, że inwestorzy przyjdą do naszego miasta - będą zakładać firmy i rejestrować pojazdy. Wpłynie to ostatecznie na wzmocnienie budżetu.

Za utrzymaniem stawek był również klubowy kolega Mirosława Kaffki - Krzysztof Misiewicz, który podkreślał, że niezwiększanie stawek podatkowych zaowocowało m. in. tym, że w Tczewie dokonuje się coraz większej liczby odpraw celnych, podczas gdy w sąsiednim Starogardzie Gdańskim posterunek celny zostanie zlikwidowany. Z kolei prezydent Tczewa, Zenon Odya, podkreślał, że to nie wysokość podatków jest powodem opuszczania grodu Sambora przez firmy transportowe:

- Stawki obowiązujące w Tczewie są zdecydowanie dużo niższe od zaleconych przez ministerstwo, a także od przyjętych przez inne gminy. Zatem jeśli właściciele środków transportowych od nas wychodzą, to w mojej ocenie, powodem tego nie są stawki podatku, bo one są korzystniejsze niż w innych gminach. - argumentował prezydent, dodając - Niepodnoszenie stawek podatku przez kilka lat spowoduje, że później, kiedy podwyżka będzie konieczna, wzrost będzie znacznie wyższy niż tylko o wskaźnik inflacji. Z doświadczenia wiem, że lepiej podnosić stawki podatku stopniowo, a nie serwować mieszkańcom "terapię szokową".

Ostatecznie radni uznali, że 20 tys. złotych, które można było pozyskać dzięki podwyżce, budżetu nie uratuje i zdecydowali o utrzymaniu istniejących stawek. Dodajmy, że z szacunkowych danych wynika, że do miejskiej kasy wpłynie w tym roku z tytułu podatku od środków transportu około 900 tys. zł.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2277 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_yo!3k
0
yo!3k
Uż. zarejestrowany
Data: 18.11.2009, 11:36
"Mirosław Kaffka (PiS) apelował do swoich kolegów z Rady, >>>by się zgodzili się [dziękujemy yo!3k - tcz.pl]
Brak zdjęcia
0
Rewelacja! ~ P.C._gość
IP: 88.199.xx6.xx3
Data: 19.11.2009, 21:00
Dzięki PIS'iorom tczewska przedsiębiorczość zaoszczędzi, uwaga, całe 20 tysięcy złotych. Ja rozumie,że czas zacząć wyścig do Rady Miasta ale błagam, proszę nie robić z ludzi głupków tak jak to robią mocodawcy ww radnych.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew