tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 14:17
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będzie sztandar dla tczewskich strażaków

Opublikowano: poniedziałek, 15.03.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewscy strażacy dostaną nowy sztandar. Chorągiew ma być ufundowana z okazji 65-lecia powołania w Tczewie posterunku zawodowego przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Przekazanie sztandaru prawdopodobnie będzie miało miejsce 25 czerwca br. podczas uroczystości z związanych z obchodami Dnia Strażaka, które w tym roku wyjątkowo zaplanowano na ten miesiąc. Na początku marca odbyło się Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Straży Pożarnej w Tczewie.

Podczas spotkania komendant KP PSP Waldemar Walejko przedstawił sprawy organizacyjne związane z podjęciem inicjatywy fundacji sztandaru dla Komendy Straży Pożarnej w Tczewie. W celu pozyskania środków na wykonanie sztandaru oraz organizację ceremonii jego nadania, komendant zaproponował powołanie Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru oraz Komitetu Honorowego. Przedstawił też propozycje kandydatur na ich członków. Starosta tczewski przedstawił natomiast procedurę ufundowania sztandaru przez Starostwo Powiatowe. Zobowiązał się również do rozmowy z dyrektorami tczewskich banków na temat możliwości założenia konta bankowego, na które kierowane byłyby środki fundatorów sztandaru. Właściciel pracowni usług plastycznych, Stefan Kukowski zaproponował wykonanie projektu sztandaru wraz z jego opisem oraz wykonanie ulotek i plakatów, które będą informowały o planowanych uroczystościach. Z kolei radny miejski - Roman Kucharski zadeklarował przeprowadzenie zbiórki pieniędzy wśród członków Rady Miejskiej.

- Inicjatywa fundacji sztandaru dla Powiatowej Straży Pożarnej jest dowodem uznania dla pracy strażaków oraz ich zaangażowania w realizację inicjatyw społecznych. Ufundowanie sztandaru podniesie rangę powiatowej straży i przyczyni się do zjednoczenia wokół tego symbolu pracowników straży w powiecie
.- uważa starosta tczewski, Witold Sosnowski.
drukuj
Artykuł przeczytano 1692 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - MetOpera
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Kampania ~ Absolwent_gość
IP: 78.8.xx3.xx6
Data: 28.10.2010, 14:24
Kolejny numer Sosnowskiego , przez 4 lata nic nie robił a teraz przed wyborami co kilka dni przecina wstegi i organizuje spotkania pod publiczke ........paranoja ale czemu tam jest ksiądz ? czyzby też chcial dac jakies datki na zakup sztandaru ??? popieram :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew