tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 23:13
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Świętowali i szukali dawców szpiku

Opublikowano: poniedziałek, 13.06.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wczoraj (12. czerwca) na placu przy świątyni NMP Matki Kościoła już po raz dziesiąty zorganizowano festyn parafialny. W tym roku impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Postaw na Rodzinę". Akcję połączono również z poszukiwaniem chętnych, którzy chcą wpisać się do rejestru dawców szpiku.

Piknik zorganizowano z okazji przypadającego na 13. czerwca odpustu w parafii NMP Matki Kościoła. W tym roku impreza miała przypomnieć wszystkim jak ważna jest rola rodziny, stąd udział w kampanii "Postaw na Rodzinę". Akcję połączono ze zbiórką na dzieci chore na białaczkę oraz poszukiwaniem dawców szpiku:

- Spotykamy się tutaj już po raz dziesiąty. Pamiętajmy jak ważna jest dla nas wszystkich rodzina, ale przede wszystkim nasze kochane dzieci. - mówił proboszcz parafii, ks. Stanisław Cieniewicz.

Zaraz po rozpoczęciu festynu do punktu zgłaszali się pierwsi zainteresowani wpisaniem się do rejestru dawców szpiku:

- Ważne, aby było nas - potencjalnych dawców jak najwięcej. Im jest nas więcej, tym większe szanse na znalezienie tego właściwego. Dawcą może zostać każdy pomiędzy 18 a 55 rokiem życia (który waży minimum 50 kg lub nie ma dużej nadwagi). W celu określenia antygenów cech zgodności tkankowej wystarczy pobrać do przebadania 4 ml krwi. - przekonywała radna Grażyna Antczak.

Na scenie ustawionej w sąsiedztwie kościoła wystąpiły m. in. dzieci i młodzież ze szkoły tańca Piotra Popielarczyka i przedszkolaki z tczewskich placówek. Nie zabrakło domowych wypieków, pomiaru ciśnienia, dmuchanych zabawek dla najmłodszych, a dorośli mieli możliwość ubrania specjalnych okularów, które uświadamiają jak widzi człowiek po wypiciu kilku piw.

Galeria zdjęć

Tczew - Festyn parafialny połączono poszukiwaniem dawców szpiku
Tczew - Festyn parafialny połączono poszukiwaniem dawców szpiku
Tczew - Festyn parafialny połączono poszukiwaniem dawców szpiku
Tczew - Festyn parafialny połączono poszukiwaniem dawców szpiku
Tczew - Festyn parafialny połączono poszukiwaniem dawców szpiku
Tczew - Festyn parafialny połączono poszukiwaniem dawców szpiku
drukuj
Artykuł przeczytano 2205 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
user_ico_niunia
+8
niunia
Uż. zarejestrowany
Data: 13.06.2011, 01:14
"W tym roku impreza miała przypomnieć wszystkim jak ważna jest rola rodziny" i w związku z tym uchwalono: http://www.papilot.pl/lifestyle-ciekawostki/13376/Polski-Sejm-zdecydowal-Geje-i-lesbijki-MOGA-ADOPTOWAC-dzieci.html link
Brak zdjęcia
-16
a co?_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 13.06.2011, 07:41
geje nie mogą tworzyć rodziny? człowieku - w jakim ty świecie żyjesz?!
 
Brak zdjęcia
0
Philips_gość
IP: 84.38.xx1.xx2
Data: 13.06.2011, 19:29
Zanim poślesz cudze dziecko do "rodziny", np. gejów (dla jednych zboczeńców, dla innych normalnych ludzi) to się zastanów, czy chciałbyś, aby Twoje było do nich posłane (w przypadku, gdyby Tobie coś się stało lub są stwierdził, że nie nadajesz się na rodzica i trzeba Ci je odebrać). A "niunia" żyje w normalnym świecie. Widocznie uprawiających seks inaczej toleruje, ale ich nie akceptuje - niektórzy ludzie chyba uważają wyrazy "tolerować" i "akceptować" za tożsame. Może ktoś napisać, że w związku nie chodzi o seks, że się kochają i nie robią "tego" w obrzydliwy sposób. Tak, oczywiście, tzw. białych małżeństw jest też więcej niż "normalnych"...
 
Brak zdjęcia
-1
RedBart_gość
IP: 62.89.xx9.xx6
Data: 13.06.2011, 08:15
W porównaniu do imprezy w przedszkolu nr 4 to było słabo. Zaskoczyła mnie niestety na minus sytuacja, że po godzinie 16 część organizatorów zaczęła się powoli pakować, a impreza miała niby trwać do 18.
Brak zdjęcia
0
gejei lesbijki nie mogą tworzyć rodziny ~ _gość
IP: 195.205.xx3.xx6
Data: 13.06.2011, 08:16
oto krótka definicja rodziny: Rodzina jest podstawową mikrostrukturą społeczną. Stanowi pewien rodzaj ładu i zapotrzebowania społecznego. Służy zaspokajaniu potrzeb ekonomicznych. Rodzina występuje od najdawniejszych czasów w różnej postaci. Początkowo przyjmowała formę rodzin wielopokoleniowych, gdzie pod jednym dachem zamieszkiwali wszyscy członkowie rodu. Dziadkowie brali wówczas czynny udział w wychowywaniu dzieci, byli bardzo szanowani i każdy korzystał z ich porad. Współczesna rodzina składa się najczęściej tylko z rodziców i dzieci, którzy zamieszkują pod wspólnym dachem. Rola dziadków nie jest już tak ogromna jak dawniej. To rodzice pełnią funkcję nauczycieli i przewodników w życiu. Rodzina określa stosunki pokrewieństwa i dziedziczenia. Daje ona także utrzymanie i opiekę jej członkom. Przygotowuje ona także do samodzielnego życia i tworzy wspólne jedno gospodarstwo domowe. Jest swego rodzaju instytucją społeczną, która zaspokaja potrzeby swoich członków, ale także całego społeczeństwa. Rodzina stanowi pewien rodzaj wspólnoty i jest formą zrzeszenia. --------------------------------------------------------------------------------
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 195.205.xx3.xx6
Data: 13.06.2011, 14:13
ciekawe dlaczego Pani Antczak się wypowaida na ten temat bo zdjęcie przedstawia kogo innego. Myślę, że Pani Antczak wszędzie musi swoje trzy grosze wcisnąć i być na pierwszym miejscu.
Brak zdjęcia
+3
GRATULACJE ~ LADY_gość
IP: 81.219.xx2.xx1
Data: 13.06.2011, 18:08
ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA PANIĄ JOLANTĘ CHAMSKĄ- NAJLEPSZEJ PANI PEDAGOG NAJLEPSZEJ I PRZYSZŁOŚCIOWEJ SZKOŁY- ZESDPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH...
Brak zdjęcia
+1
. ~ ._gość
IP: 81.219.xx2.xx1
Data: 13.06.2011, 21:14
,,nasze kochane dzieci"... ks. Cieniewicz zamiast wspomagać alkoholików może powinien pomóc właśnie dzieciom alkoholików...one potrzebują chlebka bardziej niż tatuś z fioletowyn nosem taniego wina...
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew