tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 22:28
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Radny czuje się pomówiony

Opublikowano: Środa, 24.02.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 9

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Nie milkną echa po ostatniej kontroli komisji rewizyjnej w tczewskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Zasobem Mieszkaniowym. Temat powrócił również podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Przewodniczący zespołu kontrolnego - Tomasz Jezierski nawiązał do naszej publikacji i artykułu "Dziennika Bałtyckiego", zwracając uwagę, że został tam dwukrotnie pomówiony przez szefa ZGKZM-u.

Przypomnijmy, że wyniki z kontroli komisji rewizyjnej w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Zasobem Mieszkaniowym przedstawiono podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej. Członkowie komisji przyglądali się funkcjonowaniu miejskiego podmiotu prawie 20 miesięcy (od 31 marca 2008 r. do 4 listopada 2009 r.). W raporcie pokontrolnym zwrócili uwagę na szereg nieprawidłowości - m. in. błędy w dokumentacji przetargowej (np. brak podpisów głównego księgowego, brak wymaganych pieczęci, czy brak dat przy podpisach i danych wykonawcy). Jednak największe wątpliwości wzbudziły wyniki ogłaszanych przez podmiot przetargów. Sprawę ma wyjaśnić Najwyższa Izba Kontroli. Jednak na tym nie koniec pokontrolnych perypetii - temat powrócił także podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Wszystko za sprawą wypowiedzi, jakiej udzielił dyrektor kontrolowanej jednostki naszemu portalowi i "Dziennikowi Bałtyckiemu":

- Pan dyrektor pomówił mnie dwukrotnie - uważa przewodniczący zespołu kontrolnego, Tomasz Jezierski - Powiedział dziennikarzom, że - cytuję - braki w dokumentacji uzupełnił na wyraźne wezwanie przewodniczącego zespołu kontrolnego, Tomasza Jezierskiego. To jest oburzające! Dyrektor broni się poprzez atak! Jest to tym bardziej smutne, że osoba ta przez wiele lat była wiceprezydentem tego miasta, w samorządzie zawsze piastowała bardzo ważne stanowiska... Rozmawiając z dziennikarzami, pan dyrektor zapomniał o jednym - spotkania Komisji Rewizyjnej, w tym i to, na które zaprosiliśmy pana Ostrowskiego, są nagrywane.

Tomasz Jezierski twierdzi, że posiada nagranie audio, na którym Mirosław Ostrowski przyznaje, że brakujące zapisy w dokumentacji zostały uzupełnione z własnej woli, a nie na wezwanie komisji. Tomasz Jezierski dodał, że "zespół kontrolny Komisji Rewizyjnej nigdy, w żadnej kontroli (a tym bardziej w tej w ZGKZM-ie), nie wzywał nikogo do popełnienia przestępstwa".

- Pan dyrektor, oskarżając mnie o czyny, których nie popełniłem, mataczy - uważa radny.

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Zasobem Mieszkaniowym do całej sprawy się nie ustosunkował, bowiem w tym czasie przebywał na zwolnieniu lekarskim. Zatem wszystko wskazuje na to, że sprawa może jeszcze powrócić na forum Rady Miejskiej.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2823 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Gniew
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (9)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
ZGKZM ~ obserwator_gość
IP: 83.25.xx1.xx9
Data: 24.02.2010, 07:40
Mam pytanie p.Jezierski: czy p.Dyrektor wyciągnął już jakiekolwiek konsekwencje do pracownikłów, którzy doprowadzili do tych nieprawidłowości.
Brak zdjęcia
+3
zainteresowany_gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 24.02.2010, 07:46
To, ze kontrolujacy wzywa podczas kontroli do uzupełnienia braków jest normalna procedura stosowaną podczas kontroli. Uwagę taka wpisuje się jedynie w protokole i nie jest to nic złego. Pan Radny chyba jest strasznie przeczulony na swoim punkcie i znowu szuka taniego rozgłosu żeby się przypomniec przed wyborami.
Brak zdjęcia
0
andromeda_gość
IP: 83.238.xx9.xx5
Data: 24.02.2010, 08:09
oczywiscie ze tak jest!
 
user_ico_Domanos
+7
Pożądek ~ Domanos Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.02.2010, 09:00
Powinni ze wszystkimi tam zrobić pożądek, tak tylko same łapówki i wyciekająca kasa na lewo. Może czas na CBA?? Budynki się sypią a kasy na remont nie ma. Ciekawe dla czego?? Brak słów nie będę tu sypał nazwiskami osób za które powinna się zabrać służba CBA. Kto jest temacie to wie o kim myślę.
Brak zdjęcia
0
mm_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 24.02.2010, 10:19
Wart Pac pałaca, a pałac Paca
Brak zdjęcia
-1
ZGKZM ~ obserwator_gość
IP: 83.25.xx1.xx9
Data: 24.02.2010, 14:47
może mi ktoś odpowie na zadne pytanie.
Brak zdjęcia
0
WYBORY BLISKO ~ Głosujący _gość
IP: 83.25.xx3.xx6
Data: 24.02.2010, 15:47
No tak jak to przed wyborami się kłócą i kłócą brudy wyciągają nic nowego co z tym Tczewem
Brak zdjęcia
+1
Radny BezRadny ~ Obserwator Tcz_gość
IP: 84.38.xx7.xx4
Data: 24.02.2010, 20:53
Pan Tomasz J. jest niestety przykładem Radnego bezRadnego czyli jak 99% naszej Rady :) Drodzy Radni podsumujemy wasze osiągnięcia.. Nie wasze ilości interpelacji o bzdurnej treści lub pytań czemu i dlaczego (bo ustawa tak przewiduje a wy ich nie czytacie lub nie rozumiecie!). Konkrety Panie i Panowie. Tego wam brakuje.. zrobić "dym" każdy umie ale doprowadzić do poprawy bytu mieszkańców a nie zmian na stołkach mało kto z was umie! Niektórzy właśnie nie tak dawno skorzystali na swej sławie i znaleźli się nagle pod drugiej stronie medalu... z RM skoczyli do UM... dlatego drodzy mieszkańcy nim ktoś z was zakreśli X jesienią pomyślcie czy Prezes XX klubu upadłego jest godnym pełnić funkcję Radnego i czy aby napewno XX turniej ala XXL menów jest nam potrzebny :)
Brak zdjęcia
0
fabryka ruin ~ kik_gość
IP: 46.204.xx6.xx8
Data: 08.10.2012, 10:52
gd
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew