tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 16:25
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Posypały się nagrody i odznaczenia

Opublikowano: poniedziałek, 01.02.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Sobotni jubileusz 750-lecia miasta stał się okazją do wręczenia ważnych dla Tczewa nagród. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Centrum Kultury i Sztuki nagrodzono nowych kawalerów medalu "Pro Domo Trsoviensi". Nie zabrakło również odznaczeń przyznanych przez prezydenta RP oraz nagród Kociewskiego Kantoru Edytorskiego.

"Pro Domo Trsoviensi" jest wyróżnieniem przyznawanym przez Radę Miejską za znaczące zasługi dla Tczewa i jego mieszkańców. Medal można przyznawać za działalność naukową, gospodarczą, społeczną, kulturalną i sportową oraz inne osiągnięcia promocyjne, przydających miastu splendoru lub wyraźnych korzyści mieszkańcom. W tym roku odznaczenie powędrowało do Józefa Golickiego za "wieloletnią, zaangażowaną działalność w życiu społecznym i kulturalnym na terenie miasta" i Adama Przybyłowskiego, zdaniem Kapituły godnego nagrody za "pomysł na powstanie i rozwój tczewskiego ośrodka telewizyjno-radiowego, odgrywającego znaczącą rolę w upowszechnianiu pracy organów samorządu, instytucji i stowarzyszeń kultury oraz życia sportowego".

Podczas sesji minister w kancelarii prezydenta - Jacek Sasin wręczył odznaczenia przyznane przez "głowę państwa". Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nagrodzono Edmunda Peka. Złote Krzyże Zasługi odebrali Tadeusz Opasik, Werner Warszyński i za działanie na rzecz społeczności lokalnych - Ryszard Kruża. Z kolei wyróżnienia Rady Programowej Kociewskiego Kantoru Edytorskiego "Pierścień Mechtyldy" powędrowały do Marka Śliwy, Huberta Pobłockiego i Edmunda Zielińskiego.

Nagroda trafiła się też samemu miastu - za zasługi w rozwój woj. pomorskiego zostało uhonorowane przez wojewodę medalem "Sin Sua Premia Laudi", który wręczył Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3022 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - GPEC nad jeziorem Rokickim
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
:) ~ czesio_gość
IP: 89.200.xx8.xx7
Data: 01.02.2010, 05:43
aleśta kiecki se zapodali , no nie pogadasz :)))
Brak zdjęcia
+2
gratulacje ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 01.02.2010, 08:47
Gratuluję wyróżnionym i odznaczonym. Do redakcji prośba o przblizenie postaci, no mówiąc szczerze nazwiska odznaczonych niewiele mi mówią. Pozdrawiam ka
Brak zdjęcia
+3
pan radny Urban ~ Kinia_gość
IP: 88.199.xx6.xx7
Data: 01.02.2010, 14:19
No tak Pan radny Urban jak zawsze na czele. Dziwne czemu innych radnych tak nie widać. Prośba do pana radnego, żeby wkońcu rozpoczał coś działac dla Miasta bo nie widac efektów pracy.
Brak zdjęcia
-1
:) ~ Kinia ??_gość
IP: 89.200.xx8.xx7
Data: 01.02.2010, 21:12
weź się odessij Kiniu od Urbiego - chłop się stara , a tak przy okzazji - to tylko ON może tak zamieszać w Radzie - aby z UM wyzbyć się starych układzików i wałpoli , URBI jesteśmy z Tobą , szacun.
 
Brak zdjęcia
+3
A kto odśnieży chodnik? ~ bojan97_gość
IP: 83.20.xx0.xx3
Data: 01.02.2010, 21:23
Nagrody nagrodami.Ja rozumię ,że trzeba nagradzac i odznaczac ludzi sprzyjających wladzy. Nagrody to każdy głupi potrafi dac,szczególnie jeśli nie za swoje pieniądze.Ale chodnika przy przystanku na ul.Broniewskiego przy placu zabaw,którego właścicielem jest Miasto,to nie ma komu odśnieżyc.
Brak zdjęcia
0
Pan Urban ~ kinia_gość
IP: 88.199.xx6.xx7
Data: 02.02.2010, 10:08
Jakoś nie widać efektów pracy Pana radnego tylko na każdym zdjęciu jako pierwszy występuje
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew