Autobusy Meteora pojadą według skorygowanego rozkładu (fot. tcz.pl)
Tczew - Zmiany w rozkładzie jazdy od 30. stycznia br.

Zmiany w rozkładzie jazdy od 30. stycznia br.

Urzędnicy zdecydowali się na skorygowanie rozkładu jazdy tczewskiej komunikacji miejskiej. Jak tłumaczą, poprawki są odpowiedzią na sygnały mieszkańców dotyczące godzin odjazdów miejskich autobusów. Kolejna korekta czeka nas w marcu.

Autobusy nowego miejskiego przewoźnika - firmy Meteor z Jaworzna - jeżdżą po ulicach grodu Sambora od początku bieżącego roku. Od tego czasu do magistratu napływały uwagi odnośnie nowych rozkładów jazdy. Sugestie dotyczące zmian pojawiały się również w komentarzach na naszej stronie. Teraz urzędnicy zdecydowali się na korektę rozkładu. Poprawki wejdą w życie 30. stycznia br. Co się zmieni?

- Opóźniono odjazdy wszystkich kursów na linii 6 z ul. Czatkowskiej (Urząd Celny) o 1 minutę - 1 minuta postoju na przystanku końcowym (ewentualne sprzedaż biletów). Z kolei przyspieszono pierwsze odjazdy autobusów na linii 3 z Czyżykowa z 3:53 na 3:48 - pociąg do Gdańska o 4:20 oraz na linii 12 z Norwida z 4:00 na 3:55 - pociąg do Gdańska o 4:20. Pojawią się również dodatkowe kursy na liniach 2 i 12 przez Górki Przemysłowe umożliwiające lepszy dojazd na godz. 14 i powroty z godzin 14, 15 i 16. Przyspieszono też kurs na linii 3 z dworca z 5:26 na 5:21 - wcześniejsze dotarcie do pracy do firmy EATON. Zmieniono godz. odjazdu na linii 4 z ul. Czatkowskiej z 9:41 na 9:27 - dotarcie do pracy na godz. 10 w mieście. - wylicza Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Zmian jest więcej - pojawi się dodatkowy kurs na linii 4 o godz. 5:25 z Placu Jana Pawła II w kierunku Dworca ze względu na przepełnienie w obecnym kursie o godz. 5:18 z Czyżykowa do Flextronics. Zmieniono na linii 6 godz. przyjazd autobusu do Oczyszczalni z godz. 20:04 na 18:50 - umożliwienie dojazdu do pracy na godz. 19:00. Przyspieszono na linii 6 odjazd z Dworca do ZWiK z godz. 6:44 na godz. 6:39 - autobus przyjeżdżał opóźniony na następny kurs o godz. 7:04 z Dworca, który to kurs dowozi w drodze powrotnej dowozi dzieci do szkół w mieście. Przyspieszono kurs na linii 9 o 2 minuty, przyjeżdżający do Dworca o godz. 7:00 - skomunikowanie z autobusem linii 4 odjeżdżający o godz. 7:00, a także przyspieszono o 15 minut kurs na linii 17 w niedzielę przyjeżdżający na ul. Sobieskiego o godz. 7:41 - na mszę o godz. 7:45. Szybciej o 2 minuty pojedzie też kurs na linii 12 przyjeżdżający do Dworca o godz. 5:54 - na pociąg do Gdańska o godz. 5:59. Z kolei na linii 4 przyspieszono w niedziele kurs z Dworca z 5:29 na 5:27 - możliwość dotarcia planowo do pracy na godz. 6:00 na Czyżykowie. Opóźnione zostały też niektóre kursy na różnych liniach w ciągu dnia o 1 lub 2 minuty - dla lepszego skomunikowania między autobusami.

- Z uwagi na sprzeczność niektórych wniosków pasażerów, wzajemnie się wykluczających, nie można było przeprowadzić niektórych korekt w rozkładach jazdy np: opóźnić kurs na linii 3 z godz. 5:08 z Czyżykowa - skomunikowanie z linią 17 na ul. Jagiellońskiej ZUS, dojazd do pracy w GEMALTO i jednocześnie przyspieszyć go na skomunikowanie z pociągiem do Gdańska o godz. 5:37 (przyjazd autobusu do Dworca o 5:31). - dodaje rzeczniczka magistratu.

To jednak nie koniec zmian w nowym rozkładzie jazdy:

- Kolejne zmiany planowane są na marzec br. Ma to związek z wprowadzeniem przez PKP nowego rozkładu jazdy pociągów - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (42)
Dodaj komentarz

  • +7

    Tczewiak_gość

    24.01.2012, 00:19

    Zmiana Rozkladu Jazdy konieczna jest

    Mam pytanie czemu zawsze sie spoznia Autobus Lini 4 Jadacy z Czyzykowa przez Flexa w strone Urzedu Celnego Odjazd na Rozkladzie jest o 5.39 a przyjezdza czesto kolo 5.45-5.50 i mam prosbe by puscili Autobus lini 6 kierunek Dworzec PKP-Urzad Celny kolo 20.10 poniewaz miedzy godz 19.54 a 20.34 nie ma zadnego Autobusu .A pociag z Gdanska Glownego Przyjezdza do Tczewa kolo 20.00-20.03 Tak ze tego i jeszcze 1 mam pytanie czemu jadacy Autobus Lini 4 przez Flexa kierunek Czyzykowo nie zatrzymuje sie na ul Gdanskiej?

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx6.xx0 
  • +2

    mala_gość

    25.01.2012, 09:44

    zgłoście te wszsytkie zmiany..

    do urzędu miasta.

    Cytuj
    IP: 87.205.xx1.xx2 
  • +3

    jan_gość

    24.01.2012, 06:23

    rizkład

    Proszę jeszcze uwzględnić odjazd autobusu o 4,53 jedynki z Czyżykowa przesunięcie o chociaż 2 minuty do tyłu zawsze trzeba biegiem pokonywać trasę do dworca

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx9.xx2 
  • +2

    kamila_gość

    24.01.2012, 07:48

    autobus przez górki przemysłowe

    DOBRZE BYŁOBY RÓWNIEŻ O JAKIS AUTOBUS PRZEZ GÓRKI PRZEMYSŁOWE Z DWORCA ORZEZ ARMII KRAJOWEJ ALE CHOCIAŻ TAK O 7:30

    Odpowiedz
    IP: 77.253.xx1.xx3 
  • +11

    KIEROWCA_gość

    24.01.2012, 10:10

    dlaczego skraca się czasy przejazu dlatego autobusy są opóżnione

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • m_gość

    24.01.2012, 10:35

    5 minut na lini 6

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • +3

    m_gość

    24.01.2012, 10:39

    sam przejazd bez zatrzymywania się na przystankach

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • xxx_gość

    24.01.2012, 10:55

    A ja proszę skomunikować autobusy wszystkich linii z pociagami PR

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx8.xx3 
  • +8

    TAKI SOBIE_gość

    24.01.2012, 11:13

    Autobusy się spóźniają, bo mają wyśrubowany czas przejazdu i postoju na pętli. Wystarczy, że więcej osób kupuje bilety u kierowcy. Meteor wygrywając przetarg o kilka milionów taniej niż proponowała Veolia oszczędza jak może. Głownie na kierowcach. Nie maja czasu, podobnie jak kiedyś kasjerki w Biedronce siku zrobić. Przejazdy też podrożały. Pozdrawiam kierowców.

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx1.xx0 
  • -4

    edek_gość

    24.01.2012, 16:08

    Liczba kierowców i czas przerw wynika z rozkładu jazdy za który odpowiada Urząd Miejski, a nie Meteor. Każdy inny przewoźnik jakby wygrał przetarg jeździłby wg identycznego rozkładu jazdy. Ceny biletów ustala Rada Miejska, a nie przewoźnik. Wypadałoby wiedzieć takie podstawowe rzeczy jak się chce coś krytykować.

    Cytuj
    IP: 89.73.xx0.xx6 
    -2

    do edka_gość

    24.01.2012, 19:40

    edek 2

    wiedziały gały co brały

    Cytuj
    IP: 109.207.xx8.xx8 
  • +4

    _gość

    24.01.2012, 11:35

    PROPONUJE WYSŁAĆ METEORA W KOSMOS GDZIE JEGO MIEJSCE, KIEROWCY ROBIĄ SOBIE CO CHCĄ, SKOMUNIKOWANIA NA PRZESIADKI NIE MA ŻADNEGO, A DO TEGO LINIA NOCNA TEŻ BAWI SIĘ Z KLIENTAMI, PRZYPADEK "CZEKAM NA AUTOBUS LINII "N" NA PETLI CZYŻYKOWO, AUTOBUS FAKTYCZNIE DOJEŻDŻA DO PĘTLI Z NAPISEM "N" ALE WJEŻDZAJĄC NA NIĄ ZMIENIA NAPIS NA "DO ZAJEZDNI" I JEDZIE SOBIE HEN HEN. ZOSTAWIAJĄC LUDZI NA PRZYSTANKU W ŚRODKU NOCY, DOTYCZY TO KURSU O GODZ 0;41

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx3.xx5 
  • +1

    pasażer _gość

    24.01.2012, 11:44

    można przyspieszyć kurs linii 1 z 5:18 na 5:13 by skomunikować z linią 17

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx1.xx2 
  • +1

    Gość_gość

    24.01.2012, 12:22

    rozkład

    Mój zakład mieści się na Górkach przemysłowych na rano jest okej.Ale na drugą zmianę idziemy do zakładu na pieszo i na nockę.Nie jadą autobusy w tym kierunku ,nie mówiąc na powrót mamy o 15 minut po pracy.

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx7.xx0 
  • +7

    pasazerka_gość

    24.01.2012, 12:25

    firma która swiadczy usługi w naszym miescie pozostawia wiele do zyczenia,.kierowcy potrafią zamknąc pasażerowi drzwi pod nosem ,jeżdzą nie punktualnie szczególnie po godzinie 22-giej(dotyczy linii 2 i 3 z czyżykowa do dworca).ogólnie jest za mało autobusów za duże odstepy pomiedzy jednym kursem a drugim

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xx2 
  • -3

    robert_gość

    24.01.2012, 15:14

    do pasażerka_gość

    Linia 2 nie jeżdzi z Czyżykowa. wy ludzie naprawde macie problemy jezdze aotobusami codziennie rano i wieczorem nigdy mi nikt nie zamknął drzwi pod nosem i nigdy autobus nie przyjechał spózniony zdarza się o minutę ale czasami

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx1.xx4 
  • gośc_gość

    24.01.2012, 16:36

    bardzo często 2 jedzie rano opóźniona albo wcale o po południu nie wpomnę METEOR MASAKRA

    Cytuj
    IP: 109.207.xx6.xx7 
  • _gość

    24.01.2012, 15:26

    A wiadomo od kiedy autobusy będą kursowac z nowego dworca pkp??:>

    Odpowiedz
    IP: 83.7.xx6.xx2 
  • +6

    _gość

    24.01.2012, 15:36

    pasażerowie nie przychodzą na czas na przystanek trzeba za nimi czekac a czas leci

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • -1

    pasażer_gość

    24.01.2012, 15:40

    Dzisiaj linia 3 o g. 6:29 z przystanku AK. Jasińskiego w ogóle nie przyjechała..... To sobie miasto zaoszczędziło...naszym kosztem.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx1.xx3 
  • +2

    _gość

    24.01.2012, 15:41

    Sami chcielisci nowej firmy to teraz macier

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • +3

    _gość

    24.01.2012, 16:00

    Kierowcy są w porządku,tylko niektorzy pasazerowie sa BEZSZCZELNI !

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • +1

    -,-_gość

    24.01.2012, 17:14

    A ja mam prośbę o to by 3 jeździła częściej.Da się zmienić-oczywiście,że nie!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx7 
  • ~`_gość_gość

    24.01.2012, 18:18

    Zmiany w rozkładzie mają obowiązywać niby od 30 stycznia. Niestety niktórzy kierowcy zaczęli do wprowadzać już dziś. Na przykład autobus nr 12 planowo odjeżdża z Norwida o 4.00, dziś jchał ale o 3.55 i zobaczyłem tył autobusu. Na pociąg o 4.20 oczywiście nie zdążyłem, do pracy się spóźniłem i na koniec szef potrącił mi godzinę za spóźnienie!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 178.42.xx9.xx4 
  • -1

    Agat_gość

    24.01.2012, 21:40

    Taxi

    Trzeba było pojechać taksówką a rachunkiem obciążyć Meteora.

    Cytuj
    IP: 46.113.xxx.xx5 
  • pasażerka_gość

    24.01.2012, 18:52

    czy kierowca ma obowiązek zatrzymać się na

    przystanku pomimo, że pasażer siedzi sobie na siedzeniu

    Odpowiedz
    IP: 83.7.xx3.xx5 
  • _gość

    24.01.2012, 19:04

    Nie ma żadnego autobusu w niedzielę rano żeby na 6 do pracy dojechać. Jak była Veolia to przynajmniej 3 jeździła a teraz ni w kij ni w ogon nie dojadę i przez całe stare miasto śmigam piechotą. Nie byłoby w tym nic złego tylko że żurostwo zaczepia!

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx6.xx8 
  • +1

    kydzusze

    24.01.2012, 19:56

    kgrosz do grosza

    Chciałbym także skomentować działanie systemu pobierającego opłaty za przejazd. Otóż z dworca do Cariny są dwa przystanki (wysiada się na trzecim) w co drugim autobusie system nie przyjmuje przyłożonej karty, więc jedzie się jako cały bilet a nie ulgowy za przejechanie określonej liczby przystanków. Podobne opinie słyszałem także od innych osób. Takim sposobem zarabia się także na kliencie bo kto będzie biegał i wykłócał się o jeden przystanek, a ile jest takich osób dziennie. Zgodnie z przysłowiem grosz do grosza a .....System nie wylogowuje wysiadających.

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • +2

    _gość

    24.01.2012, 23:21

    Czy podadza wkoncu jakas strone internetowa z formularzem zgloszeniowym badz adres mailowy osoby odpowiedzialnej za przyjmowanie skarg na komunikacje miejska. Rozumiem ze emeryci maja czas podejsc do urzedu od pon do pt do 15 a ludzie ktorzy jezdza na codzien tym zlomem np do pracy musza wypisywac komentarze tutaj bo wladza nie przyjmuje krytyki oficjalnie tylko mamy sobie komentarze pisac a meteor nawet strony nie posiada tylko rozklad jest na necie, ale to oczywiscie inna firma zrobila. pieknie umyli raczki...

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx0.xx1 
  • e_gość

    24.01.2012, 23:50

    e

    nr 9 z czyzykowa nigdy na czas nie odjezdza zawsze kilka minut opozniona wyjezdza z czyzykowa

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx6 
  • +1

    _gość

    25.01.2012, 08:19

    brak czasu

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx7 
  • +4

    pasażer lini7_gość

    25.01.2012, 10:40

    linia7

    mam pytanie do naszych rajców. Dlaczego lini6 może jechać na tczewskie łąki [oczyszczalnia i zwik] ,poza granicami miasta, a linia7 chociażby do zecu [ciepłownia],tyle samo przystanków poza granicami miasta.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx4 
  • +2

    lukas_gość

    25.01.2012, 14:42

    żeby powrucić autobus na rokitki

    proszę żeby przewrucić autobus na rokitki bo nie ma jak dojechać do pracy bo w busie nie ma miejsć na wuzki i dla inwalidów i nie suchać jakiegoś dupka który mówi że nie jest potrzebny autobus pozdrawiam

    Odpowiedz
    IP: 46.205.xx1.xx4 
  • +1

    Kamila_gość

    25.01.2012, 20:57

    brak rozkładu

    Czemu nie ma rozkładów jazdy na przystankach koło flexa ?

    Odpowiedz
    IP: 83.11.xx0.xx4 
  • +3

    krokodyle_gość

    27.01.2012, 08:38

    kiedy bedzie Inspekcja Ruchu Drogowego w Meteorze w sprawie czasu pracy kierowcow??

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx9.xx3 
  • -1

    dojezdna_gość

    30.01.2012, 12:38

    zmiana rozkładu

    Ależ zmiany w tym rozkładzie? Doprawdy porażające! A już najbardziej z Górek w godz. między 15 a 16. O tej dzielnicy Tczewa zapomnieli chyba wszyscy. To już lepszy dojazd Latochą do Czarlina niż autobusem podmiejskim na Górki.

    Odpowiedz
    IP: 79.190.xx7.xx4 
  • +1

    emerytka_gość

    30.01.2012, 16:54

    przejazd 3 przystanków

    Rozkład jazdy zostawia wiele do życzenia. W piątek 27.01 jechałam linią nr 7 przed godziną 16.00, wysiadałam po przejechaniu 2 przystanków i po przyłożeniu karty do czytnika przeczytałam informację, że karta już została przystawiona. Skasowano mnie jakbym przejechała całą trasę, czy to jest w porządku. Za poprzedniego przewoźnika nic takiego nie miało miejsca.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx0.xx5 
  • mieszkanka tczewa_gość

    31.01.2012, 17:33

    linia4

    Wspaniałomyślnie zmieniono rozkład jazdy 4 z pod flexa w stronę Czyżykowa przez Suchostrzygi z godz. 14.18 na 14. 32. Autobus i tak odjerzdżał jako ostatni ale teraz to już przegięcie. Na Suchoty można spokojnie dojść piechotą. Gratuluje pomysłu.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx5 
  • +3

    _gość

    31.01.2012, 18:02

    Gaz-hamulec-gaz-hamulec

    technika jazdy niektórych kierowców pozostawia wiele do życzenia, np. na shellu czerwone a kierowca rozpędza się tylko po to żeby ostro przyhamować przed skrzyżowaniem , a ludzie ledwo co utrzymują się na nogach.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx1.xx3 
  • +2

    Aatka_gość

    04.02.2012, 18:03

    NO WŁAŚNIE,A ZWŁASZCZA TECHNIKA JAZDY I NIEKULTURALNE ZACHOWANIE W STOSUNKU DO PASAŻEROW PANI KASI-PORAZKA!

    Cytuj
    IP: 109.197.xx9.xx9 
  • _gość

    02.02.2012, 22:12

    a czy ktoś może wie gdzie można wyrobić kartę miejską i ile za przeproszeniem to kosztuje

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx6.xx6 
  • _gość

    04.02.2012, 15:49

    Tyle się mówi a ty ciągle nie kumasz!!

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.