tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 18:54
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Na specjalnej konferencji wyjaśniano sprawę wiaduktu - m. in. jego szerokość

Opublikowano: piątek, 18.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 57

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W tczewskim starostwie wczoraj (17.11) odbyła się konferencja podsumowująca budowę nowego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele inwestora, wykonawcy, projektanta i nadzoru budowlanego. Wyjaśniano wiele kwestii, związanych m. in. z opóźnieniami, zmianami w koncepcji budowy obiektu, jego szerokości oraz oświetlenia.

Przedstawiciele starostwa, do którego należy obiekt, przedstawili szczegółowy harmonogram prac oraz wyniki zleconej przez inwestora ekspertyzy, która miała zweryfikować przedstawiane przez Polwar powody zaistniałych opóźnień (obiekt pierwotnie miał być oddany we wrześniu, teraz wykonawca deklaruje, że wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie). Do robót przygotowawczych przystąpion w lipcu ub. roku, ruch w tej części miasta zamknięto we wrześniu, zaś w listopadzie wysadzono stary obiekt. W toku prac zaczęły pojawiać się opóźnienia w harmonogramie, których powody zbadała powołana przez powiat firma ekspercka. W jej opinii za opóźnienia w wykonywaniu robót, które mogą skutkować przedłużeniem terminu, można uznać te, które zostały spowodowane koniecznością zmian projektowych (m. in. odkryto stare fundamenty uniemożliwiające wykonanie pali pod podpory pośrednie tymczasowej kładki dla pieszych oraz zmieniono technologię wbijania ścianek szczelnych). W toku prac pojawiała się także kolizja kolektora deszczowego z poprzecznicami pomostu i ścianką zapleczną przyczółka oraz kanalizacji deszczowej z płytą przejściową.

- Z danych, jakie otrzymaliśmy, można oszacować i uznać, że opóźnienie krytyczne - czyli takie, które mogło spowodować opóźnienie terminu ukończenia całości robót z przyczyn niezależnych od wykonawcy - wynosi ok. 48 dni. Zatem nowy termin ukończenia robót z uwzględnieniem tychże 48 dni upłynął 9. listopada - do tego czasu, zgodnie z zapisami kontraktu, wykonawca powinien ukończyć wszystkie prace - wyjaśniał wicestarosta tczewski, Mariusz Wiórek.

Zarząd powiatu zaproponował Polwarowi zawarcie aneksu do umowy z uwzględnieniem uwag eksperckich - wkrótce ma okazać się, czy strony dojdą do porozumienia i czy rzeczywiście od 8. listopada będą naliczane kary umowne (przypomnijmy 54 tys. zł za dzień zwłoki), czy może sprawę będzie musiał rozstrzygnąć sąd.

- Analizujemy całość, mamy swoje argumenty, w ciągu dwóch tygodni wystosujemy odpowiedź. - tłumaczył Kazimierz Raduszkiewicz z Polwaru.

Podczas konferencji na pytania dziennikarzy odpowiadał także projektant obiektu, który tłumaczył m. in. dlaczego zrezygnowano z koncepcji z okrągłym łukiem nośnym, jaki pojawiał się początkowo na wizualizacjach:

- Opracowanie wiaduktu odbywało się w kilku etapach - etap wyjściowy to koncepcja. Na etapie koncepcji nie zwraca się uwagi na pewne sprawy - np. warunki posadowienia. Te elementy wynikają dopiero z badań i analiz. Odejście od pierwotnych założeń w zakresie ogólnego widoku wiaduktu, spowodowały badania geotechniczne podłoża, które wskazały na konieczność zmiany posadowienia łuku obiektu. Chodziło także o uzgodnienia z instytucją zarządzającą terenem kolejowym. - wyjaśniał Sebastian Prądzyński, projektant obiektu - Jeśli chodzi o przekrój poprzeczny, zdecydowały możliwości wykonawcze. Wykonania okrągłego łuku nie podjęliby się polscy wytwórcy, trzeba by zamówić go zagranicą, co wydłużyłoby okres realizacji zadania i podniosłoby koszta.

Projektant poruszył także kwestię szerokości jezdni nowego obiektu:

- Jeśli chodzi o parametry, dla nas podstawą było prawo miejscowe, które wyraźnie określa szerokość jezdni na 7 metrów - mówił (chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego miasta uchwalony przez miejskich radnych w 2005 roku).

Podczas konferencji mówiono także o kwestii oświetlenia wiaduktu, czy możliwościach poszerzenia części jezdnej - całość spotkania z dziennikarzami będzie można zobaczyć wkrótce w naszym dziale Telewizja Internetowa .
drukuj
Artykuł przeczytano 8902 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (57)   Zmień kolejność
 
user_ico_Maxx
+22
Przypomnijmy ubiegłoroczne "fakty medialne" ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 18.11.2011, 01:04
Stare fundamenty będące rzekomo powodem opóźnienia w budowie kładki odkryto po tym jak minął trzeci już termin jej oddania. Tak więc albo budowa kładki była sporo opóźniona zanim jeszcze odryto fundamenty i o przyczynach tego opóźnienia nadal nic nie wiemy, albo powiatowi funkcjonariusze publiczni kandydujący w wyborach samorządowych publicznie kłamali podając nieprawdziwe daty i okoliczności powstawania kładki.
user_ico_mieczyslaw
+29
Maxx słusznie ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.11.2011, 11:56
To co się teraz serwuje, to próba wybrnięcia z sytuacji bez przyznawania się do błędu oraz próba zrzucenia odpowiedzialności tylko i wyłącznie na wykonawcę. Odpowiedzialnym jest POWIAT, czy się to komuś podoba czy nie. Jak się na coś wydaje pieniądze, to należy pilnować w jaki sposób się nimi dysponuje, co się kupuje i czy warto za to tyle płacić. Dlaczego każdy z Nas prywatnie pilnuje swojego portfela oraz tego co i za ile? a w stosunku do marnotrawnego powiatu mamy takie mało krytyczne podejście? Te wytłumaczenia to ściema.
 
Brak zdjęcia
+10
Dar_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 18.11.2011, 12:42
A ja jeszcze raz się zapytam (dając tym samym możliwość zadziałania konkurentom politycznym), czy tej sprawy nie można zgłosić do NIKu, RIO, Wojewody, etc.? Gdyby strony nie miały nic do ukrycia, to powołałyby niezależnych ekspertów (biegłych) w tej sprawie.
 
Brak zdjęcia
+18
Porażka jest sierotą ~ _gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 18.11.2011, 12:47
Mam pytanie: czy do tego wiaduktu dokładał się Prezydent Pobłocki? Bo jeżeli tak, to dlaczego próbuje być nie kojarzony z tą sprawą. Lansuje się przy budowie galerii handlowej, natomiast sprawę wiaduktu próbuje omijać szerokim łukiem. Nie zajmuje również publicznego stanowiska w tej sprawie.
 
Brak zdjęcia
+5
_gość
IP: 78.31.xx8.xx8
Data: 19.11.2011, 20:24
Projektant/wykonawca zamydlił oczy projektem. Inwestor (starostwo, miasto) uwierzyło w realizację projektu w takiej wersji za takie pieniądze. Wykonawca za umówione pieniądze zmienił projekt (aby zmniejszyć koszty). Starostwo, miasto połknęło tę żabę. Jak na razie brak winnych. I to jest najśmieszniejsze.
 
Brak zdjęcia
+17
to dlaczego w niemczech jest 12 metrow ! a nie 7 ? ~ kierowca_gość
IP: 24.186.xxx.xx7
Data: 18.11.2011, 02:06
DLACZEGO NIE POSZERZYC KAPINKE TEGO PRZECIEZ BUDUJECIE NA 50-100 LAT ~TAK??? co by sie stalo jakby mial metr wiecej??? BYLBY LATWIEJSZY W MIJANIU ! POLACY MYSLCIE O PRZYSZLOSCI !!! aut(zlomu bedzie przybywalo !! w USA sa drogi 16 pasmowe a u nas ciagle sie zmiejsza niedlugo bedziemy sie czolgac a wy bedziecie sie zaslaniac chorymi przepisami ! ...zawsze znajdziecie jakies wykrety a tak prawde powiedziawszy wcisneliscie ludzia BUBEL a teraz wiecie ze juz tego naprawic nie mozna i przyznac sie za cholere nie mozecie !!! a ludzie jezdza po swiecie i widza jakie drogi sa w USA,Canadzie we Francji czy Niemczech i nie dadza sie juz tak oszukac jak ciemnogord ! tam ludzie buduja aby bylo latwiej sie poruszac aby sie lepiej zylo a u nas na styk a kto bedzie placil za wypadki jak dwa autobusy w zimie sie beda ocieraly???
Brak zdjęcia
+3
mayster_gość
IP: 109.197.xx6.xx8
Data: 18.11.2011, 15:43
Przestań pieprzyć ciągle o tej drodze z 16 pasami, co nią raz w życiu jechałeś i naucz się używać interpunkcji.
 
Brak zdjęcia
0
Wiadukt w centrum powiatowego miasteczka .... ~ zawszewdrodze_gość
IP: 109.207.xx5.xx5
Data: 20.11.2011, 11:38
Trudno czytać bzdury pisane z tak słabą znajomością języka polskiego!!!! Nie wiem gdzie "kierowca" widział 16 pasmową drogę w centrum małego miasteczka! Może w jakimś filmie SF? Cała Europa (tylko takie mam porównania z autopsji) zmierza do SPOWOLNIENIA ruchu w centrach miast! Zwęża się jezdnie, wprowadza wysepki, mijanki i poprzeczne garby. Normą już jest ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ps. autobus nie MOŻE mieć większej szerokości niż 2,5 metra!!!! Jakże "zdolni" muszą być ich kierowcy by się "ocierać" na 7 metrowej jezdni? O ile sobie przypominam to właśnie kierowcy miejskich autobusów wywołali, z lękiem w oczach, dyskusję o zbyt wąskim wiadukcie! Wolniej panowie, wolniej, Kubicy nie dogonicie~!
 
Brak zdjęcia
+17
???_gość
IP: 83.30.xx0.xx1
Data: 18.11.2011, 06:38
znaleźli sobie wytłumaczenie małej szerokości jezdni, winne miasto i radni z planem miejscowym. Szczyt bezczelności. Może jeszcze zrzucicie na miasto odpowiedzialnośc za opóźnienie, ciężką zimę i trzęsienie ziemi w Turcji. Plan miejscowy określa kategorię drogi, jaka ma być zrealizowana w danej jednostce planistycznej. Natomiast ustawa o drogach publicznych przypisuje dla danej kategorii drogi MINIMALNĄ SZEROKOŚĆ jezdni i pasa drogowego. Tak więc, jak w planie była kategoria drogi o szerokości 7m, to znacza, że nie można zrobić węższej, szanowni projektanci i szanowni przedstawiciele starostwa. Nie opowiadajcie ludzim bzdur. Projektant miał obowiązek zaprojektować obiekt w sposób najbezpieczniejszy i nie zrobił tego. Uważam, że Prezydent powinien w tej sprawie zabrać głos i oficjalnie potwierdzić fakty wynikające z przepisów. Swoją drogą, to ciekawe kiedy wreszcie skończą tą robotę.
Brak zdjęcia
0
macie tutaj z plany kilka zdań: ~ zezol_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 18.11.2011, 08:19
03 KDZ - ulica Wojska Polskiego a) odcinek 1 od Alei Solidarności do ul. Grunwaldzkiej - ulica dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu na kaŜdym kierunku, odcinek 2 od ul. Grunwaldzkiej do ul. Targowej - ulica jednojezdniowa czteropasowa, odcinek 3 od ul. Targowej do Placu Piłsudskiego - ulica jednojezdniowa dwupasowa b) szerokość w linach rozgraniczających – odcinek 1: 30 m, odcinek 2: 20 m, odcinek 3: min 11 m c) szerokość jezdni – 7 m Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Tczewa 76 d) szerokość pasa dzielącego – nie dotyczy e) droga rowerowa – na odcinku od Al. Solidarności do ul. Kopernika jednostronna dwukierunkowa f) przystanki autobusowe - w zatokach autobusowych na wylotach skrzyŜowań g) parkowanie - zakaz parkowania, dopuszczalne parkowanie na powierzchniach wydzielonych nie przylegających do jezdni głównych h) obsługa przyległych terenów – tylko poprzez skrzyŜowania i istniejące zjazdy
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 89.200.xx7.xx8
Data: 20.11.2011, 21:41
A może to chodzi w planie o minimalną szerokość drogi 7 metrów. Czy ma ktoś dojścia do tego plau i może to sprawdzić.
 
Brak zdjęcia
+12
Marcel_gość
IP: 153.19.xx8.xx3
Data: 18.11.2011, 07:02
"Jeśli chodzi o przekrój poprzeczny, zdecydowały możliwości wykonawcze. Wykonania okrągłego łuku nie podjęliby się polscy wytwórcy, trzeba by zamówić go zagranicą, co wydłużyłoby okres realizacji zadania i podniosłoby koszta." To projektant nie wziął tego pod uwagę? Trochę to dziwne. No i przecież, ktoś z władz musiał podpisać zgodę na takie wymiary wiaduktu i na taki jego wygląd. nie wierzę, że osoba za to odpowiedzialna dopiero dowiedziała się o wyglądzie wiaduktu...jak go zbudowano. I pewnie wyjdzie na to, że i tak nikt kary nie zapłaci, bo władze miasta i powiatu są za bardzo ugodowi w takich sprawach, w końcu to sami "doświadczeni" ludzie.
Brak zdjęcia
+7
dobre ~ pytanie_gość
IP: 83.30.xx1.xx9
Data: 18.11.2011, 11:52
trzeba je zadać : jeżeli firma startujące w przetargu uwzględniła, że wykonanie okrągłego łuku nie podjęliby się polscy wytwórcy i trzeba by zamówić go zagranicą, co wydłużyłoby okres realizacji zadania i podniosłoby koszta, to zaproponowała cenę wyższą i nie wygrała przetargu ??????? ??????? ???????
 
Brak zdjęcia
-3
JJ_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 18.11.2011, 12:12
nie rozumiem jak to interpretujesz. Bo właśnie projektant wziął to pod uwagę i zrobił to co do niego należało,
 
user_ico_C>K>M
+4
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 19.11.2011, 00:57
JJ, to należy interpretować tak, że ja Ci mówię, że zbuduję Ci 2-piętrowy dom, składam ofertę, wygrywam przetarg, po czym buduję parterowy, bo doszedłem do wniosku, że materiałów na 2-piętrowy nigdzie nie dostanę. Jeżeli to nie śmierdzi wałkiem, to przynajmniej niekompetencją.
 
Brak zdjęcia
+2
do CKM ~ ...._gość
IP: 83.7.xx6.xx0
Data: 19.11.2011, 10:28
bredzisz, bo nie masz kompletnie pojęcia o tych spawach. I żeby nie było, że bronieę starostwo, wręcz przeciwnie. Najpierw był konkurs na projekt wiaduktu, starosta wybrał koncepcję z rurą jak na wizualizacji - okrągła i czerwona. Potem zlecili projekt, projektant stwierdził, że nie da się posadowić z praw na lewo tylko z lewa na prawo, a okrągłe jest droższe od kwadratowgo, więc starostwo miało wybór, albo pogonić projektanta, albo przyjąć jego argumenty i kupić projekt z kwadratową rurą. Potem przygotowali przetarg na wiadukt z KWADRATOWĄ rurą z lewa na prawo i na takiech warunkach wygrał go Polwar i zrealizował. Nie mieszajcie procedur, zadań projektanta z wykonawcą. Ciała dało starostwo, któe wybrało najdroższy i nieszczególny projekt. Wykonawca dał ciała, bo nie zrobił o czasie, starostwo nie panowało nad sytuacją, Sosnowski z Kucharkiem właćzyli wiadukt w kampanię wyborcą i wyszo, jak wyszło, czyli do bani.
 
user_ico_C>K>M
0
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 19.11.2011, 19:29
Czyli co, projekt "do konkursu" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, dopiero po wyborze projektant się zastanawia? No bo to wynika z Twojej wypowiedzi. To może wstępny projekt koncepcyjny zlećmy dzieciom z podstawówki w ramach zajęć z plastyki, skoro i tak nie musi mieć on żadnego oparcia obliczeniowego czy technologicznego?
 
Brak zdjęcia
+1
jest tak jak mowi ...._gość ~ ~JJ_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 20.11.2011, 20:29
jest dokładnie tak jak powiedział gość mądry powyżej. Szkoda, że jego wypowiedzi nie można w jakiś sposób podwiesić co by każdy mógł przeczytać. Koncepcja, a projekt to dwie różne rzeczy, robione zazwyczaj przez dwie różne osoby.
 
Brak zdjęcia
0
...._gość
IP: 83.30.xx3.xx6
Data: 21.11.2011, 06:33
kolego CKM oczywiście, że tak nie powinno byc, projekt konkurowy, czy koncepcja powinna byc jesli nie identyczna to przynajmniej zbieżna z projektem obiektu. Niestety na tak wczesnym etapie jak konkurs przyjmuje się tylko pewne założenia. Wiadomo, że taka konstrukcja może być wybudowana w usrednionych warunkach. W praniu wyszło to co wyszło i jak napisałem wczesniej Staroswo powinno było uniewaznić wszystko i zacząć od nowa przyjmuja koncepcję prostą i tanią, a nie brnąć w chybiony drogi i technicznie trudny projekt z łukiem.
 
user_ico_C>K>M
-2
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 21.11.2011, 07:32
Dobra, ale ktoś za tę koncepcję bierze pewnie nie małe pieniądze. To już w ramach zwykłej przyzwoitości należałoby mieć jakieś pojęcie o technologii, choćby na poziomie ceny i dostępności danych profili.
 
Brak zdjęcia
0
...._gość
IP: 83.30.xx3.xx6
Data: 21.11.2011, 11:50
za koncepcję bierze się kasę, ale za konkurs nie, bo zwycięzca konkursu bierze projekt bez przetargu, więc to jest jego deal. Trzeba było uniewąznić wszystko i zacząć jeszcze raz z określeniem parametrów brzegowych racjonalnych i kosztowo do przyjęcia.
 
Brak zdjęcia
+21
do Pana Wiórka v-ce starosty ~ ???_gość
IP: 83.30.xx0.xx1
Data: 18.11.2011, 07:08
Panie Starosto, jak można podpisać aneks do umowy, której termin wykonania upłynął i Wykonawca jest w trybie kar umownych? Proszę to publicznie wyjaśnić, przedstawiając opinię prawną, a jeszcze lepiej wykładnię prawną. Podpisują taki aneks najprawdopodobniej narusza Pan dyscyplinę budżetową.
Brak zdjęcia
+8
EFEKT KOALICJI ~ ._gość
IP: 95.41.xx7.xx3
Data: 18.11.2011, 10:50
składanej w ukryciu i pośpiechu celem zachowania stołków.Co robi Wiórek w starostwie jako vice normalnie po 2 kadencjach w tle z pefronem powinien być wyautowany no ale pewna grupa odpadków politycznych spikneła się i wyautowała ugrupowanie które wygrało wybory i jest w opozycji ,ewenement na skalę światową.Mam nadzieję że wyborcy będą pamiętać ten chory układ aż do wyborów za 3 lata -pozdrawiam całe starostwo i ten układzik
 
Brak zdjęcia
+11
_gość
IP: 83.11.xx7.xx8
Data: 18.11.2011, 07:12
Bardzo brzydki most ,nie pasuje w tym miejscu wstydt dla Tczewa
Brak zdjęcia
+14
proxx_gość
IP: 109.207.xx6.xx2
Data: 18.11.2011, 07:13
Skoro Wojska Polskiego ma zapisy od 2005 roku, że powinna mieć 7 metrów szerokości to dlaczego nie zwężono jezdni na wysokości Starostwa gdzie odbywał się remont drogi. Nie jest tam teraz za szeroko i nie zgodnie z przepisami ?
Brak zdjęcia
-6
ruszyć głową_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 18.11.2011, 07:47
odp jest prosta - bo drogi nie budowano od nowa, tylko robiono jej remont. pewnie gdyby trzeba było stworzyć dokumentację na budowę nowej ulicy, miałaby 7 metrów
 
Brak zdjęcia
+4
do ruszającego głową_gość
IP: 83.17.xx1.xx4
Data: 18.11.2011, 08:26
przyjacielu, zanim zaczniesz pouczać innych spróbuj sam zapoznać się z przepisami i faktami. Trochę wyżej ??? wyjaśnił/ła na czym ten problem polega i jest to wyjaśnienie bardzo logiczne i zwięzłe.
 
Brak zdjęcia
+19
Precz... ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 18.11.2011, 07:20
z niechlujstwem i brakiem kompetencji Witkowskiej! Tczew już dziękuje tej Pani.
Brak zdjęcia
-16
pies prezydenta ~ zezol_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 18.11.2011, 08:22
nie masz argumentów "Tczewianin", więc szczekasz :)
 
Brak zdjęcia
+12
argument_gość
IP: 109.207.xx7.xx9
Data: 18.11.2011, 09:46
chcesz - masz: Kto "zapomniał" poinformować PKP o rozbiórce wiaduktu nad linią kolejową i przez to opóźnił cały projekt? Witkowska
 
Brak zdjęcia
+17
Kary umowne ~ _gość
IP: 83.7.xx2.xx0
Data: 18.11.2011, 10:04
Artykuł w bardzo ciekawy sposób pokazuje niekompetencje naszych władz. 1. Jak projektant może tłumaczyć, że nikt w Polsce nie wykonana takiego profilu. Od razu nasuwa się pytanie na jakiej podstawie wykonawca przedstawił ofertę, może w ofercie założył inny profil?? Tańszy!! hm.. i wygrał :). 2. Ciekawe z jaką datą zostanie podpisany aneks do umowy, która już dawno się skończyła. Uważam, że powinna się tym zająć prokuratura albo CBA bo to jest śmiechu warte. Władze miasta i projektant zasłaniają się przepisami, a do publicznej wiadomości podają, że podpiszą dopiero aneks do umowy, której termin upłynął. Dlaczego nie wykonano tradycyjnego wiaduktu tj. pozostałe w Tczewie nad torami kolejowymi?? Szerokość jedni mogłaby pozostać bez zmian i koszt byłby niższy oraz termin wykonania krótszy. Proszę o odpowiedz władz?
Brak zdjęcia
+6
swieta racja ~ sewer_gość
IP: 46.113.xx0.xx3
Data: 19.11.2011, 11:30
Powinien byc normalny wiadukt jak inne w Tczewie,ten '' most'' pasuje do otaczajacej go architektury jak swini siodlo !!!
 
Brak zdjęcia
+11
do Prezydenta_gość
IP: 83.30.xx0.xx1
Data: 18.11.2011, 10:40
Panie Prezydencie, widać gołym okiem, że starostwo układa się ws kar umownych. Pan dofinasowywał ten obiekt w chyba w 50%. Wynika z tego, że z naleznych kar umownych do budżetu miasta wróciłyby pieniążki. Kwota to nie mała, bo ok. 3mln złotych. Mam nadzieję, że Pan nie odpuści i wyegzekwuje ta należność od starostwa, w końcu to oni odpowiadają za tą umowę. 3mln to kwota, która pozwoliłaby na wyremontowanie np. Jedności Narodu, o co prosimy od lat.
Brak zdjęcia
+10
_gość
IP: 178.37.xx3.xx5
Data: 18.11.2011, 11:04
dziwne że stary wiadukt był takiej samej szerokości jak jezdnia na Wojska Polskiego a teraz jest inaczej że niby przepisy tak mówią - STOP WCISKANIA CIEMNOTY !!!!!!!!!!!!!!!! Wszędzie się poszerza jezdnie tylko u nas w Tczewie jest inaczej - A projektant niech się schowa bo taka kaszana na pewno nie przyniesie mu sławy. W ogóle jak można stworzyć projekt niezastanawiając się nad tym czy będzie możliwość jego wykonania. Chyba najpierw trzeba sprawdzić czy taki łuk jakaś firma zrobi, a jak się okaże później że linki są za cienkie ??????????
Brak zdjęcia
+8
i ~ już ????????????_gość
IP: 83.30.xx1.xx9
Data: 18.11.2011, 11:16
Szanowni współobywatele obawiam się, że konferencja zamyka temat mostu nie ma winnych, odpowiedzialnych, kasa sie zgadza, radni, media ani mieszkańcy nie są w stanie nic więcej wyjaśnić tak był ze sprzedażą terenu, gdzie stoi Lidl i Carefour, zegarem słonecznym, slipem żeglarskim, obchodami 750 lecia, wizualizacją węzła transportowego, sprzedażą stadionu przy Bałdowskiej i niedługo kolejny kontrowersyjny pomysł będzie tematem do dyskusji, a wspomniane sprawy zostaną historią Naszego miasta.
Brak zdjęcia
-5
dajcie spokój! ~ look_gość
IP: 84.38.xx1.xx1
Data: 18.11.2011, 11:23
Nudzą mnie już te wszystkie teksty otym wiadukcie a zawłaszcza opinie!!!! Dość już! Wiadukt, jaki jest taki jest, może się nie podobac, ale jeździ się nim całkiem dobrze.
Brak zdjęcia
0
Pit_gość
IP: 178.42.xx8.xx6
Data: 18.11.2011, 11:49
Działań tej Pani nie pochwalam ale akurat tu Witkowska nie jest winna.. To wykonawca zamawia i uzgadnia zamknięcia torowe.
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 18.11.2011, 12:43
Nie zawracajcie głowy panu Wiórkowi wiaduktem bo słyszałem że teraz ma koncepcje i bierze się za prywatyzacje szpitala. Ratuj się kto może!!!!. To dobije Szczewiaków.
user_ico_GryFFF
+4
GryFFF Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.11.2011, 12:48
Wszystko byle jak. Czy to już staje się normą, że jest tyle zastrzeżeń do nowych obiektów? Droga na Wojska Polskiego też świetnie zrobiona. Chyba jakiś geniusz to robił i zadbał o to by kierowcy nie zasnęli za kierownicą gdy wpada się w studzienki. Ja rozumiem dziury, wybicia po tirach, ale na nowej drodze? Coś tu jest nie tak.
Brak zdjęcia
+8
GŁOWACKIEGO ~ ._gość
IP: 95.40.xx6.xx0
Data: 18.11.2011, 13:02
na tej ulicy też nowy asfalt i stara studzienka którą pamięta jeszcze najstarszy Tczewiak przez którą można urwać koło
 
Brak zdjęcia
+10
podsumowując ~ gość_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 18.11.2011, 13:51
wszyscy jesteśmy debilami i malkontentami.To nie prawda,że w Tczewie jest ośmiornica starostwo-miasto.To przez mieszkańców jest 7 metrowa ulica na wiadukcie bo to mieszkańcy odpowiadają za szerokość jezdni a nie urzędnicy.To mieszkańcy nie uchwalili zmian do planu zagospodarowania przestrzennego.To mieszkańcy nie dorośli to tych znakomitych urzędników,do prezydenta i starosty którzy w sposób nieskazitelny wykonują swoje obowiązki.To złośliwi wykonawcy nie chcieli wykonać łuku projektantowi i on wie,że łuki które są wszedzie stosowane np na obwodnicy są wykonywane wyłącznie za granicą i za ciężkie pieniądze.To mieszkańcy poprostu są niereformowalni.Dlatego własnie należy dopłacić jeszcze wykonawcy,że wogóle podjął się budowy wiaduktu oraz podziękować mu,że zrobił to w tak krótkim terminie.W końcu mógł remontować wiadukt jeszcze kilka lat.Można było np przeprowadzać badania archeologiczne starego fundamentu oraz debatować nad wszelkimi duperelami.W końcu to mieszkańcy w referendum mogą pogonić to towarzystwo ale mieszkańcy tego nie zrobią.Słowem to mieszkańcy mają taki wiadukt na jaki sobie zasłużyli i jak im się coś nie spodoba to się go zamknie,Na pewno jest jakiś przepis który na to pozwoli.
Brak zdjęcia
+9
do zezola ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 18.11.2011, 13:54
jesteś z rodziny Pani W? Argumentów jest mnóstwo - chociażby remont wiaduktu na 1 Maja, niewylanie asfaltem kostki kawałek za nim w stronę Abisyni, remonty ulic to jakaś kpina, kobieta nie potrafio zarządzać instytucją i tyle. Nawet nie wiedzą jak znaki postawić aby sie lepiej jeździło w czasie remontów. Wiadukt na Wojska Polskiego dopełnił czaru goryczy. ta Pani do NIEPOROZUMIENIE. Żenada.
Brak zdjęcia
+3
dwa tiry ~ pacjent 141_gość
IP: 109.207.xx7.xx8
Data: 18.11.2011, 13:59
co będzie jak na wiadukcie spotkają się dwa tiry jadące z dozwoloną prędkością,a na marginesie prawo miejscowe zabrania budowy szerszych jezdni??? to jakiś żart dla debili
user_ico_Rogi
-1
Rogi Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.11.2011, 17:41
Ale mi wyjaśnienia.
Brak zdjęcia
+2
Mike_gość
IP: 78.88.xx4.xx2
Data: 18.11.2011, 18:48
Ale niedopatrzenie... na wizytówce jest napisane Dyrektor PZD a przecież powinno być Rzecznik Prasowy Polwar :/
user_ico_tcz45
+5
jąkały ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.11.2011, 18:52
oglądałem tę konferencję i mam uwagi do kilku tam objaśniających osób. Osoby wykształcone, ale jąkały się .....eeee, aaaaaa yyyyyyy oooooiiiiii, komedia
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 18.11.2011, 20:08
Nawet bali się poświęcić to monstrum
Brak zdjęcia
+1
ABW ~ ABW_gość
IP: 95.41.xx9.xx2
Data: 18.11.2011, 20:29
ABW - tu trzeba zawiadomić ABW!!!
Brak zdjęcia
+1
wiadukt ~ ja_gość
IP: 212.251.xx0.xx6
Data: 18.11.2011, 20:42
ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha duza dyskusja , przekret musimy podac do telewizji.
Brak zdjęcia
-5
maniek_gość
IP: 46.112.xx4.xx6
Data: 18.11.2011, 20:53
marudzicie smucicie wieszacie psy na naszych rajcach a po moście popylacie i nic nie zmienicie jest jaki jest i koniec tematu a zapomniałem specjalne pozdrowienia dla wszystko wiedzącego mieczysława oby tak dalej nie pisz na forum zacznij działać Palikot zdobył 10 / a ty zdobędziesz 11
user_ico_Wiolex
+3
do maniek ~ Wiolex
Uż. zarejestrowany
Data: 19.11.2011, 13:48
A uważasz, że co mamy robić? Fruwać nad nim? Skoro wiadukt jest otwarty, to się po nim jeździ, ale to jeszcze nie znaczy, że teraz wszyscy będą siedzieli z buziami zamkniętymi na kłódkę i udawali, że wszystko jest ok, jeśli nie jest. A zmienić można, bardzo wiele, np. uświadomić ludzi na kogo nie mają głosować w przyszłych wyborach i komu należy już podziękować za "zasługi" dla miasta i powiatu!
 
Brak zdjęcia
0
obejrzyjcie ~ adam p._gość
IP: 195.191.xx0.xxx
Data: 19.11.2011, 07:56
--- Treść komentarza została usunięta ze względu na jego charakter reklamowy, tzw. SPAM ---
Brak zdjęcia
-1
to też tnijcie ~ adam p._gość
IP: 195.191.xx0.xxx
Data: 19.11.2011, 11:40
Proponuję, byście choć zmienili w swej nazwie: Serwis Internetowy Miasta na Serwis Internetowy Tcz.pl. TO NIE JEST SERWIS INTERNETOWY MIASTA TCZEW. I tnijcie "moderatorzy".
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 199.193.xx5.xx2
Data: 20.11.2011, 15:35
A czy Ty też wrzucisz coś o Tcz.pl na stronie Tetki czy Radia Fabryka? Nie! Więc "nie żeruj" na innych.
 
Brak zdjęcia
0
obcy do gość ~ Gość_gość
IP: 195.191.xx0.xxx
Data: 21.11.2011, 15:03
A skąd wiadomo co było wpisane w treść komentarza?? Przecież tego nie widać!!!!
Brak zdjęcia
+1
wiadukt ~ kajot551_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 21.11.2011, 18:22
Kretactwo na okraglo przepis - zezwala na jezdnie 7 metr.prawdopodobnie że samochody w zime sie kurcza i nie ma potrzeby szerszych jezdni .Ponadto pani Maria zap[owiada mode na wąskie autka /rzędu jednego metra za to piętrowe /Cóż jaki rozumek takie widzi szerokosci ,czas oderwac Ją od biurka i niech na wlasne oczy zobaczy REALIA.Ciekawe czy URZEDASY z wlasnymi pieniedzmi tak szafują jak z PODATNIKOW.
Brak zdjęcia
0
Jak mozna oswietlic! ~ Nie_gość
IP: 84.38.xx9.xx0
Data: 27.11.2011, 22:43
http://w-a.pl/aktualnosci.php?artykul=1811 link
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew