tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 17:40
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wybudują drogę za 8,5 mln zł

Opublikowano: Środa, 21.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ponad 4 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego udało się pozyskać gminie Tczew. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Tczewskiej w Rokitkach. Trakt może stanowić alternatywny dojazd do węzła autostrady A1 w Stanisławiu. Podczas remontu mieszkańcy Rokitek i przedsiębiorcy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Umowę o dofinansowanie zadania w ostatni piątek (16.10) w imieniu wójta Romana Rezmerowskiego podpisał w Urzędzie Marszałkowskim jego zastępca, Henryk Łucki. Przy podpisywaniu umowy towarzyszyła mu asysta mieszkańców Rokitek - delegacja Koła Gospodyń Wiejskich w strojach kociewskich z sołtys Ewą Bieszka i radnym Dariuszem Godlewskim. Marszałkowi wręczono kwiaty oraz stylową lunetę, by mógł z oddali przyglądać się dobrze wykorzystanym środkom unijnym w gminie, a także, aby dostrzegł kolejne potrzeby lokalnej społeczności.

Zadanie, którego całkowita wartość jest szacowana na kwotę blisko 8,5 mln zł otrzymała 50-cio procentowe wsparcie wydatków kwalifikowanych ze środków EFRR. Przedmiotem projektu jest przebudowa układu drogowego w Rokitkach ulicy Tczewskiej od granic administracyjnych z miastem Tczew poprzez "rondo" w centrum oraz ulica Kasztanowa do mostu na Kanale Ulgowym o łącznej długości 2,193 km. W ciągu drogi musi być wybudowana nowa sieć kanalizacji deszczowej, która zapewni odbiór wód opadowych ulic jak również z sąsiednich tj. ul. Leśnej, Kwiatowej, Cyprysowej, Krótkiej i Pięknej. Zmodernizowane zostanie oświetlenie przebudowanych ulic przez wymianę starych opraw rtęciowych na 36 sztuk nowej generacji opraw sodowych oraz 8 nowych punktów świetlnych. Nowe oświetlenie spełniać będzie wymagania, co do norm natężenia oświetlenia oraz jej równomierności, a ponadto wyeliminuje straty pobieranej energii elektrycznej. W ciągu ulic zostaną całkowicie przebudowane chodniki, które będą wykonane z kostki polbrukowej. Nawierzchnia jezdni będzie asfaltowa.

Wniosek Gminy Tczew o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 z działania 8.1.1 Lokalna infrastruktura drogowa pn. "Przebudowa drogi w Rokitkach - alternatywna droga do węzła A-1 w Stanisławiu" uzyskał wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w kwocie 4.187.001,94 zł.
 
- Bardzo się cieszę, że udało się Gminie Tczew pozyskać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 chociaż na to jedno zadanie. W całym Subregionie Nadwiślańskim, do którego należą powiaty kwidzyński, sztumski, malborski, tczewski i starogardzki tylko dwa samorządy gminne uzyskały dofinansowanie z tego konkursu, gdzie preferowane były zadania powiatowe - informuje wójt Roman Rezmerowski. - W tym działaniu dla Subregionu Nadwiślańskiego do rozdzielenia w drodze konkursu było 26 mln zł na cały okres aplikacyjny. Chętnie bym wykorzystał całą pulę, co i tak by nie załatwiło wszystkich potrzeb mojej gminy - dodaje wójt.

W tym roku Gmina Tczew chce wyłonić wykonawcę robót i nadzór inwestorski. Koniec robót budowlanych planuje się w sierpniu 2010 roku.

- W trakcie trwania prac budowlanych należy się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będziemy wskazywać objazdy, ale nie zniwelujemy całkowicie uciążliwości głównie dla mieszkańców oraz przedsiębiorców z Rokitek, za co z góry przepraszam - mówi wójt - Liczę jednak na daleko idącą cierpliwość i wyrozumiałość. Myślę, że przetarg wygra firma z dużym doświadczeniem w realizacji tego typu zadań, co w parze z moimi służbami pozwoli zminimalizować utrudnienia, a radość z osiągniętego efektu w pełni zrekompensuje i pozwoli szybko zapomnieć o wcześniejszych niedogodnościach, z jakimi borykaliśmy się z realizacją tego ważnego dla mieszkańców sołectwa i gminy zadania.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3823 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kino Helios w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Gratulacje! ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 21.10.2009, 08:30
Gratulacje! Pozdrawiam ka
Brak zdjęcia
0
świetna sprawa ! ~ sds_gość
IP: 88.199.xx7.xx0
Data: 21.10.2009, 11:02
Do pełni szczęścia brakuje asfaltowego połączenie od kapliczki w Rokitkach do drogi wojewódzkiej 224 w Szpęgawie. Co z planami przebudowy dojazdu do A 1 w Stanisławiu było bv świetnym objazdem do Tczewa od strony A1.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew