tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 16:26
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wygrali wakacje dzięki rozgłośni radiowej

Opublikowano: poniedziałek, 19.07.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W dniach od 3 do 10 lipca grupa uczniów ze świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Tczewie, pod opieką pedagogów, przebywała w Giżycku na Mazurach. Pobyt był nagrodą w konkursie radiowej "trójki". Na miejscu dołączyli do tczewian pozostali laureaci - grupa z Gdańska i Tarnowskich Gór.

Niedzielny, wczesny poranek - miał być taki jak zawsze, z poranną kawą i rodzinnym śniadaniem, jednak ten okazał się bardziej wyjątkowy. Zadzwonił telefon, numer mi zupełnie nieznany.

- Dzień dobry, czy mam przyjemność z Panią Dagmarą?. Z tej strony Polskie Radio Trójka, jest mi miło poinformować Panią, że placówka którą Pani prezentuje została jednym z trzech laureatów 25 edycji konkursu plastycznego "Wymarzone i wymalowane wakacje w górach lub nad jeziorem". Organizatorem konkursu jest radiowa Trójka przy współpracy z Fundacją Pogotowie Teatralne oraz hotelem Las. Nagrodą dla Was jest tygodniowy pobyt w Hotelu Las w Giżycku wraz z wszelkimi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów….

I tak to się zaczęło. Oficjalnie zostaliśmy powitani przez Prezes Hotelu "Las" w Giżycku Joannę Dzienis i Pogotowie Teatralne. Tak jak zapewnili organizatorzy każdy dzień przynosił mnóstwo nowych atrakcji. Od rana zwiedzaliśmy, pływaliśmy, czy też kąpaliśmy się, a wieczory spędzaliśmy na wspólnych grupowych pląsach przy ognisku, zabawach z chustą, a także robiąc ogromne bańki mydlane, czy tworząc balonowe kreacje.

Mieliśmy okazję zwiedzić Twierdzę Boyen z XIX wieku. Warto było zmęczyć się długim spacerem, ponieważ na miejscu Grupa Albatros przygotowała niespodzianki. Mogliśmy postrzelać z profesjonalnej broni i przebierać się w różne mundury. Dopełnieniem tego dnia atrakcji było pływania jachtem AGIMAR z Jerzym Wojciechowskim i łódką BERNICLA z Fabianem Borowikiem. Panowie pozwolili nam pokierować swoimi jednostkami pływającymi, co dzieciom sprawiło ogromną radość. Wiele niezapomnianych doznań estetycznych doświadczyliśmy w Lesie Miejskim. Można tu spotkać niemal wszystkie gatunki roślinności występujące na obszarze Mazur oraz kilka rodzajów ekosystemów, okazałe modrzewie i stare dęby. Ponad godzinną, pieszą wędrówkę ze wspaniałym przewodnikiem zakończyła wizyta w Izbie Leśnej Quercus. Obejrzeliśmy wystawy i filmy przyrodnicze, a potem czekały nas kiełbaski z ogniska. Kolejny dzień przyniósł nowe niespodzianki. Dotarliśmy do Republiki Ściborskiej, do gospodarstwa Biegnącego Wilka Dariusza Morsztyna. Poznaliśmy jego 40 psów i 8 kotów. Z psiej zagrody weszliśmy do chaty maszera, czyli kierowcy psiego zaprzęgu. Przeszliśmy też do Muzeum Indiańskiego. Zobaczyliśmy autentyczne ubrania Indian i Eskimosów, pióropusze z orlich i czaplich piór. Był także totem, który jak i inne rzeczy z muzeum wypożyczone były do filmów ze Stevenem Segalem. W Galerii fotograficznej „U Jasia“, obejrzeliśmy wystawę fotografii z wyprawy Biegnącego Wilka do dalekiej Norwegii. Dariusz Morsztyn brał udział w Finnmarkslopet. Najtrudniejszym, długodystansowym wyścigu psich zaprzęgów świata. Potem wspólnie z wodzem przenieśliśmy się do indiańskiej wioski, gdzie graliśmy na wielkim bębnie, śpiewaliśmy indiańskie pieśni i odtańczyliśmy indiański taniec. Wódz podzielił dzieci na dwa plemiona, które miały za zadanie umalować swoje blade twarze, zaprezentować pieśń i wymyśleć nazwę. Podsumowaniem zabaw był krótki kurs strzelania z łuku do tarczy.

Podczas kilkudniowego pobytu w Giżycku nie zabrakło zwiedzania tego urokliwego miasta, a po zabytkowej drodze Adam Kajetanowicz zaprosił naszą gromadkę na pyszne lody waniliowe własnego wyrobu. Odwiedziliśmy też wieżę ratowniczą, gdzie ratownicy WOPR przestrzegali nas i uczyli prawidłowych zachowań nad wodą. Wędrówkę zakończyliśmy na Wieży Ciśnień - punkcie widokowym Giżycka. Na zaproszenie Dyrekcji Parku Dzikich Zwierząt im. Prof. Ignacego Dybowskiego pojechaliśmy do Kadzidłowa. Zwierzęta bytują tu w warunkach zbliżonych do naturalnych, dzięki czemu większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z ludźmi, więc mogliśmy do nich podchodzić, karmić, a nawet głaskać.

Atrakcją ostatniego dnia był dwugodzinny rejs statkiem "Posejdon" po mazurskich jeziorach, a wieczorem odbyło się oficjalne pożegnanie laureatów 25 edycji "wymarzonych wakacji". Było trochę wzruszeń i miłych chwil. Każdy otrzymał torbę z upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta w Giżycku, Pogotowie Teatralne i słodycze z Kredyt Banku. Na zakończenie organizatorzy zorganizowali dla nas dyskotekę, która trwała do późnych godzin. Odbył się też pokaz zdjęć obrazujący nasz tygodniowy pobyt na Mazurach. I tak zakończyła się 25 edycja konkursu. Dzieci na pewno jeszcze długo będą wspominały pobyt w hotelu LAS. Jak same stwierdziły to były wymarzone wakacje. Kto wie, może jeszcze kiedyś tam powrócimy.

Galeria zdjęć

Tczew - Młodzież z Tczewa wypoczywała w Giżycku
Tczew - Młodzież z Tczewa wypoczywała w Giżycku
Tczew - Młodzież z Tczewa wypoczywała w Giżycku
Autor: Dagmara Grzeszkiewicz
drukuj
Artykuł przeczytano 2533 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Damian Domański - dyrektor biblioteki w Morzeszczynie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_robak
+4
gratulacje ~ robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 19.07.2010, 15:36
miło; jednak warto brać udział w konkursach;
Brak zdjęcia
+2
Marcin Derbis_gość
IP: 78.88.xx7.xx0
Data: 23.07.2010, 19:03
Gratulacje !!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew