tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 16:10
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Pogotowie protestacyjne w aptekach na Pomorzu

Opublikowano: sobota, 14.01.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Boleśnie mogą odczuć zawirowania odnośnie tzw. ustawy lekowej pacjenci. Nie dość, że lekarze opatrują nasze recepty pieczątką "refundacja do decyzji NFZ", to teraz pogotowie protestacyjne rozpoczęli pomorscy aptekarze. Farmaceuci obawiają się, że NFZ będzie ich karał za realizowanie wspomnianych recept z pieczątką "do decyzji NFZ".

Pomorscy aptekarze nie zgadzają się na nowe zapisy ustawy o refundacji leków. Obawiają się kar finansowych ze strony funduszu. Farmaceutów dziwi także, że z ustawy zniknął zapis dotyczący braku kar dla aptekarza za niewłaściwe wypisanie recepty, natomiast jest taki punkt odnośnie lekarzy.

- W projekcie nowelizacji zabrakło możliwości odwołania się aptekarzy od decyzji kontrolerów NFZ do prezesa funduszu - wyjaśniał na antenie Radia Gdańsk wiceprezes Gdańskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Michał Pietrzykowski.

Na razie apteki mają być oflagowane. Decyzje o ewentualnym zaostrzeniu protestu mają zapaść po 23. stycznia. Pojawiają się zapowiedzi, że lekarstwa będą wydawane tylko z pełną odpłatnością. Dodajmy, że już teraz Naczelna Rada Aptekarska wzywa farmaceutów do nierealizowania recept z błędami formalnymi, czy z pieczątkami "Refundacja do decyzji NFZ".
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 1834 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Gość_gość
IP: 84.38.xx2.xxx
Data: 15.01.2012, 00:05
A Tusk jak nie na urlopie (teraz) to gra w gałę. PO dba o służbę zdrowia - przypomnę zapis audio przekręciary Sawickiej - posłuchajcie jej i pomyślcie, że jej koledzy teraz pociągają za sznurki w tym burdelu. Gratuluję wyborcom PO link: http://www.youtube.com/watch?v=apBvpyH3rSw&feature=related link
Brak zdjęcia
0
można było się tego spodziewać ~ mnie juz nic nie zdziwi :(_gość
IP: 83.12.xx3.xx7
Data: 16.01.2012, 10:28
po tym "rządzie". A wszystko by żyło sie lepiej, tylko ciekawe komu... Polacy - głupi naród, nie widział ( a raczej nie chciał widzieć) jak PO rozkrada nasze państwo i dali przyzwolenie na ciąg dalszy złodziejstwa. A zobaczycie będzie jeszcze gorzej. Nie ma co sie oszukiwać. Także dziękujemy wam - wyborcom platfusów.
Brak zdjęcia
-2
panie premierze ~ ~_gość
IP: 89.200.xx6.xx8
Data: 16.01.2012, 11:45
proszę nie przejmować się pacjentami-to są chorzy ludzie !!!
Brak zdjęcia
0
polski rząd ostatnio prześciga Hitlera - ~ - wybiją nas jak nic_gość
IP: 178.42.xx2.xx5
Data: 16.01.2012, 14:01
a możeby tak zebrać podpisy o do Brukseli wysłać, że premier i jego rząd działają na szkodę ludzi. skoro jedna rodzina mogła "pozdejmować" wszystki krzyże to 10 osób skieruje wzrok europy na tych (cenzura) (cenzura) i (cenzura). nie ma się co oszukiwać POLSKI RZĄD CHCE WYKOŃCZYĆ POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO -----------------do gościa co go już nic nie zdziwi: nie ma co zwalać winy na wyborców PO gdyby ci co im się nie chciało iść jednak poszli i zagłosowali na kogokolwiek innego to by coś zmieniło. ------przecież było wiadomo, że ONI NAS WYKOŃCZĄ-OD NAJMŁODSZYCH (co za (cenzura) posłał dzieci wcześniej do nieprzystosowanej szkoły bo place zabaw niczego nie zmieniają) PRZEZ MŁODYCH (zgnoić, zgnębić, zrobić wszystko żeby nie mieli pracy a potem się dziwić, że kto może ucieka z kraju) AŻ DO EMERYTÓW (kto da radę przeżyć za tak niską emryturę??? a ZUS stawia sobie budynki z marmuru-patrz Gdańsk) TYLKO PATOLOGIA MA TU DOBRZE-W ŻADNYM IMNNYM KRAJU PIJAK NA WÓDKĘ OD PAŃSTWA NIE DOSTAJE
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew