tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 07:03
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Już trzeci przetarg na budowę przystani dla małych jednostek

Opublikowano: Środa, 14.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Urząd Miejski ogłasza już trzeci przetarg na realizację pomostu cumowniczego w ramach projektu Pętla Żuław. Poprzednie dwa nie przyniosły rozstrzygnięcia. Władze miasta jednak uspakajają, że pomosty powstaną, bo są chętni do ich wybudowania. Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii.

O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma kosztować nieco ponad milion złotych, z czego 60 procent stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Okazuje się, że na razie inwestycja wsparta unijnymi środkami nie ma w Tczewie szczęścia - władze miasta ogłaszały już dwa przetargi, które mają pomóc wyłonić wykonawcę. Teraz czas na trzeci:

- Poprzedni przetarg został unieważniony z uwagi na to, że wpłynęła tylko jedna oferta, która nie była zabezpieczona wadium (wadium wpłynęło po terminie). W związku z koniecznością przeprowadzenia kolejnej procedury przetargowej przesunięciu ulegnie termin realizacji zadania - do przełomu kwietnia i maja 2012 r. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Otwarcie ofert w przetargu przewidziano na połowę października br.:

- Wszystkie gminy biorące udział w projekcie postanowiły czekać na zamknięcie zadania tak długo, aż my to zrealizujemy. - tłumaczy Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
drukuj
Artykuł przeczytano 2237 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kino Helios w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 14.09.2011, 09:36
Ciekawe dlaczego wpłynęła tylko 1 oferta? Jeżeli wpłynęła tylko 1, to co ma oznaczać informacja, że są chętni do budowy tej przystani. Tylko 1 oferta świadczy o tym, że nie ma chętnych. Wszystkie gminy będą czekać na Tczew. Ciekawe, czy nasi urzędnicy wypłacają sobie regularnie premie i nagrody za swoje działania i sukcesy? Myślę, że tak bo kasa pochodzi z naszych podatków, więc można ją wydawać lekką rączką.
user_ico_GryFFF
+2
GryFFF Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 14.09.2011, 09:55
Jak się patrzy na te wszystkie realizacje projektów i z jakim mozołem to wszystko się robi, to czasami aż się chce założyć na szyję pętlę... Żuław.
Brak zdjęcia
+1
żeglarz_gość
IP: 109.207.xx4.xx2
Data: 14.09.2011, 10:49
tylko nie budujcie slipu tak jak przy rest.,,Przystań,,,bo to totalna porażka za nasze pieniądze i wstyd olbrzymi dla projektanta...i co dalej z tym żle zaprojektowanym slipem....gdzie gwarancja...../ruszcie tyłki urzędasy. Czekamy i patrzymy uważnie .....
Brak zdjęcia
-3
xd ~ jack_gość
IP: 83.30.xx9.xx4
Data: 14.09.2011, 11:15
i kto z tego bedzie korzystał ?
user_ico_wioslarz25
+2
Jest cały czas ~ wioslarz25
Uż. zarejestrowany
Data: 14.09.2011, 12:04
"powstanie na wysokości DAWNEGO hangaru Unii" Do autora tekstu: To jest hangar Unii Tczew a nie, BYŁ !!!
user_ico_wioslarz25
+2
wioślarze ~ wioslarz25
Uż. zarejestrowany
Data: 14.09.2011, 12:06
A z prowizorycznego pomostu korzystają wioślarze bo należy do nich i własnoręcznie go spychaliśmy do wody.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew