Jaka recepta na szkolnictwo ponadgimnazjalne na czas niżu?

Uczniowie I LO oczekujący na inaugurację roku szkolnego (fot. tcz.pl)
Jaka recepta na szkolnictwo ponadgimnazjalne na czas niżu?
Około 4 mln zł rocznie powiat musi dopłacać do subwencji na funkcjonowanie szkół. Dlatego na październikowej sesji pojawiły się pytania o receptę na funkcjonowanie szkolnictwa podczas grożącemu placówkom edukacyjnym niżu demograficznego.

Temat poruszył podczas październikowych obrad radny Krzysztof Korda (Porozumienie na Plus):

- Powiat dopłaca 4 mln zł do funkcjonowania szkół. Jesteśmy w bardzo trudnym momencie, jeśli chodzi o niż demograficzny. Niektóre kierunki w szkołach ponadgimnazjalnych są dublowane. Dlatego chciałbym widzieć, czy i kiedy opracowany zostanie kompleksowy program edukacyjny. Na koniec naszej kadencji zacznie się jeszcze trudniejszy okres pod względem demograficznym, który potrwa co najmniej do 2023 roku.

Na pytanie radnego odpowiadała naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowgeo w Tczewie, Małgorzata Flisik:


- Pracujemy nad kompleksową strategią. Poza Pelplinem w szkołach tczewskich kierunki w zasadzie się już nie dublują - mówiła.

Urzędniczka dodała, że przygotowany przez marszałka województwa projekt dotyczący szkolnictwa obliguje jednostki do przyglądania się sieci istniejących szkół, a także do współpracowania ze środowiskami gospodarczymi, co ma pozwolić szkołom lepiej wpasować się w rynek pracy.

Drukuj
Prześlij dalej