tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 20:12
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Korzystają ze szwedzkich doświadczeń

Opublikowano: wtorek, 10.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ubiegłym tygodniu odwiedziła Tczew Asa Jarevik - gość ze Szwecji współpracuje z tczewskimi urzędnikami w ramach ożywienia lokalnego środowiska biznesowego dzięki realizacji projektu Dom Przedsiębiorcy w Tczewie. Teraz okazuje się, że tczewskie II Liceum Ogólnokształcące może włączyć się w kolejny projekt, korzystając z szwedzkich doświadczeń.

Zgodnie z projektem Dom Przedsiębiorcy w Tczewie do budynku przy ulicy Westerplatte ma zostać wprowadzona funkcja obsługi małych i średnich przedsiębiorców, a część pomieszczeń zaadaptowana na inkubator przedsiębiorczości. Wartość projektu oszacowano na 4,1 mln zł, z czego 75 procent inwestycji, czyli ponad 3,1 mln zł, przekaże nam Unia Europejska.

- Wkrótce będziemy budować nowe mury, odrestaurowywać budynek
- wyjaśnia nam Hanna Pietrzkiewicz z Wydziału Rozwoju Miasta w tczewskim magistracie. - Przede wszystkim chodzi jednak o to, by te mury żyły, dlatego trzeba korzystać z doświadczeń krajów wysokorozwiniętych, takich jak Szwecja. Międzynarodowa współpraca pozwoli nam m. in. na pisanie wspólnych projektów.

Asa Jarevik
współpracuje z Tczewem przy realizacji Domu Przedsiębiorcy, ale okazuje się, że gród Sambora mógłby włączyć się w kolejne przedsięwzięcie, w którym Szwecja ma już spore doświadczenie. Szwedka przyniosła propozycję współpracy w ramach projektu Comenius - przedsięwzięcia, którego głównym celem jest m. in. rozwijanie mobilności uczniów i nauczycieli, tworzenie partnerstw oraz praca nad innowacyjnością.

- Tczew ma doskonałe położenie i widzę tu sporą chęć do korzystania z naszych doświadczeń. Aby dolecieć tu z Malmo, wystarczy zaledwie 35-minutowa podróż. Nic tylko rozpocząć współpracę i wymianę myśli - podkreśla dyrektor rozwoju biznesowego w Aspero Kompetens.

Pomysł na wspólne przedsięwzięcie bardzo spodobał się Hannie Białas, dyrektorce II Liceum Ogólnokształcącego, które mogłoby stać się partnerem projektu:

- To bardzo cenna inicjatywa. Widzę zapotrzebowanie ze strony młodzieży na różnego rodzaju projekty związane z przedsiębiorczością.

Comenius - jest jednym z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie". W krajach starej Unii jest to bardzo popularne przedsięwzięcie. W Tczewie z programu mogliby skorzystać m. in. młodzi ludzie szukający swojego miejsca na rynku pracy.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2295 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Harcerze w Tczewie już od 85 lat
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
zarobki szwedzkie ~ pracownik_gość
IP: 88.199.xx3.xx7
Data: 10.11.2009, 16:54
byłem kiedyś w Szwecji, pracowałem i widziałem ile zarabiali Szwedzi a ile Polacy, Pytanie kiedy zaczniemy zarabiać powyżej 5 000 zł jako sprzedawcy np> w biedronce....no kiedy
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew