tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 23:43
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Amerykanka otrzyma prestiżowe tczewskie wyróżnienie

Opublikowano: poniedziałek, 09.01.2012, 00:06. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Amerykanka Janice Lynn Sherry otrzyma jedno z trzech wyróżnień samorządu miasta Tczewa (obok honorowego obywatelstwa i nagrody Tczewianin Roku) - medal "Pro Domo Trsoviensi". Medal przyznany został za zasługi dla edukacji polskiej młodzieży, współpracy polsko-amerykańskiej i promowania Tczewa w ramach wolontariatu realizowanego od dziesięciu lat na Obozach Językowych z Językiem Angielskim w Tczewie.

Obóz językowy już od piętnastu lat odbywa się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Przedsięwzięciu patronuje UNESCO. W naszym mieście gości młodzież z całej Polski, która doskonali swoje zdolności językowe. Uczestnicy obozu, z różnych części kraju, uczą się angielskiego pod okiem amerykańskich wolontariuszy. Wolontariusze przyjeżdżają z różnych części Stanów Zjednoczonych, m.in. Filadelfii, Bostonu, Las Vegas. Przedsięwzięciu od lat patronuje Janice Lynn Sherry. Wniosek w sprawie nadanie jej medalu złożyli dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Księdza Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie:

- Janice Lynn Sherry urodziła się 7 sierpnia 1948 roku w Nowym Jorku. Ukończyła College Montclair w New Jersey, a na Uniwersytecie Las Vegas uzyskała tytuł doktora. Posiada 40-letni staż pracy nauczycielskiej. Przez ostatnich kilka lat pełniła funkcję koordynatora specjalnego programu o nazwie "Magnet Schools of America" i doprowadziła ten program na szczyt listy 5 najlepszych programów w Stanach Zjednoczonych. Program ten uzyskał sponsora w postaci NASA. Od 2001 roku realizuje program TEIP (Uczenie Języka Angielskiego w Polsce), początkowo w Gorzowie Wielkopolskim, a od 2002 roku w Tczewie, gdzie pełni funkcję kierownika grupy amerykańskiej. Jako liderka jest odpowiedzialna za organizację zajęć na obozie językowym. Oprócz nauki języka angielskiego równie ważnym w programie obozu jest poznawanie historii i zabytków miasta oraz uczestnictwo młodzieży w wydarzeniach kulturalnych, wystawach, warsztatach organizowanych przez CWRDW. Dokłada też wielu starań do promocji idei obozów językowcy wśród Amerykanów - przyszłych wolontariuszy pracujących wraz z nią w Tczewie. Przyczyniła się do założenia fundacji "Amerykańsko-Polskie Partnerstwo dla Tczewa". - wylicza Małgorzata Mykowska, rzecznik tczewskiego magistratu.

Medal wręczony zostanie podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji Dnia Tczewa - 30 stycznia. Do tej pory medal PRO DOMO TRSOVIENSI przyznano 30 osobom i instytucjom, w tym dwa trafiły za granicę (wyróżnione zostało miasto Witten oraz Hugo Fortenbacher). Ostatnio odznaczeniem uhonorowano Józefa Golickiego i Adama Przybyłowskiego. Radni jednocześnie nie przyznali wyróżnienia Halinie Kasjaniuk, mimo złożonego wcześniej formalnego wniosku.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2398 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Jedności Narodu
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
OK OBOZYwolne TAK JEST OBCYCH CWALICIE A SWOICH ~ NIE ZNACIE. _gość
IP: 87.167.xx8.xx5
Data: 09.01.2012, 07:06
oj swoich do obozu i na stracenie .Owszem nauki dobre lecz a reszta dyskusyjna w tonie.? Mimo wszyatko GRATULACJE I POWODZENIA dla Laureatki nauce j.POLSKIEGO-KOCIEWSKIEGO.
Brak zdjęcia
+1
stef_gość
IP: 83.11.xx7.xx0
Data: 09.01.2012, 13:37
dawniej z kraju rad teraz z u.s.a każdy czas ma bohaterów
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew