tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 03:53
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Akcja "Prędkość na autostradzie" - piraci pędzą nawet ponad 200 km/h

Opublikowano: wtorek, 24.08.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 34

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Siedem patroli ruchu drogowego w nieoznakowanych pojazdach, radiowozach i na motocyklach patrolowało w ostatni piątek (20.08) pomorski odcinek autostrady A1.Wszystko po to, aby eliminować zagrożenia na "bursztynowej drodze" i chronić bezpieczeństwo jej użytkowników. Okazuje się bowiem, że wielu kierowców na nowej, szerokiej drodze zapomina o zdrowym rozsądku i testuje swoje pojazdy, jak tylko może. Rekordziści zatrzymani przez tczewską drogówkę, mieli na liczniku ponad 200 km/h. Policja zapowiada kolejne takie akcje, bo tylko w ostatnim czasie na A1 zginęły cztery osoby.

W ostatni piątek (20.08) policjanci KPP w Tczewie zainicjowali cykl wypracowanych i zaplanowanych przedsięwzięć dyscyplinowania niesfornych kierowców na autostradzie. W pierwszym dniu działań zapobiegawczych zorganizowano działania drogowe, w ramach których na autostradę kierowano 7 patroli ruchu drogowego. Akcję przeprowadzono z użyciem nieoznakowanych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator oraz aut oznakowanych i motocykli służbowych. Funkcjonariusze skontrolowali 33 auta i nałożyli 16 mandatów. Większość z nich poważnie "odchudziła" portfele kierujących - za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierowcy płacili 500-złotowy mandat i otrzymywali 10 punktów karnych. Piratów drogowych nie brakowało - patrol zatrzymał m. in. kierowcę spieszącego się nad morze, u którego zanotowano prędkość 209 km/h.

- Zatrzymani kierowcy zachowują się różnie. Niektórzy przyjmują mandat ze skruchą, inni starają się targować o niższy wymiar kary, a jeszcze inni podchodzą do nas agresywnie - tłumaczy mł. asp. Krzysztof Sommer - Zdarzają się również osoby, które próbują brać nas na litość - to szczególnie panie. Taryfikator jednak jasno określa kary za łamanie przepisów.

Ostatnie wydarzenia na autostradzie dowodzą, że o wypadek drogowy nietrudno. Wystarczy przekroczyć granicę swoich możliwości jazdy z dużą prędkością, a prawdopodobieństwo doprowadzenia do ludzkiej tragedii będzie bardzo wysokie.

- Z policyjnych analiz wynika, że kilku kierowców straciło życie na autostradzie tylko dlatego, że przecenili swoje umiejętności i przekroczyli granicę panowania nad kierownicą samochodu prowadzonego z bardzo dużą prędkością jazdy. - podkreśla podinsp. Krzysztof Bielski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Tczewie - Chociaż w porównaniu do ogólnej liczby wypadków zarejestrowanych na drogach powiatu tczewskiego, wypadki na autostradzie stanowią niecały 1 procent, to jednak nie do zaakceptowania są rozwijane na niej tak bardzo duże prędkości jazdy - nawet powyżej 200 km/h - i ich tragiczne skutki.

O czym pamiętać na autostradzie?

Pamiętajmy, że możliwość rozwijania na autostradzie prędkości do 130 km/h dotyczy wszystkich kierowców również kierowców młodych, bez praktyki i większego doświadczenia. Możliwość ta nie uwzględnia też warunków ruchu, warunków atmosferycznych i parametrów pojazdu. Dlatego prędkość bezpieczna i tylko prędkość bezpieczna uwzględniająca nasze umiejętności, możliwości oraz doświadczenie i warunki na drodze uchroni nas od niebezpieczeństw. Nigdy nie przeceniajmy swoich umiejętności. Drugim ważnym elementem bezpiecznej jazdy na autostradzie jest zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Czasami utrzymywanie bezpiecznego odstępu jest ważniejsze i bezpieczniejsze jak jazda z dużą prędkością. Ponadto pamiętajmy o przestrzeganiu reguł niepisanych na autostradzie, dotyczących zostawiania lewego pasa dla samochodów jadących szybciej, ustępowania miejsca pojazdom włączającym się do ruchu z pasa rozbiegowego, szybkiego i zdecydowanego zmieniania pasa ruchu, włączenia świateł awaryjnych w trakcie zbliżania się do przeszkody np. korka, w którym ostatni pojazd poprzez włączenie świateł awaryjnych ostrzega samochody nadjeżdżające z tyłu. Apelujemy o respektowanie ograniczeń prędkości na autostradzie. Pamiętajmy, że każde nasze wykroczenie może być rejestrowane na kamerze lub fotoradarze nawet, gdy ich nie widzimy.
 
W Polsce wypadki drogowe na autostradach stanowią zaledwie 0,6 proc. w stosunku do ogólnej liczby wypadków, zabitych - 1 proc., rannych - 0,7 proc. Najwięcej wypadków, bo prawie 90 procent ma miejsce na drogach dwukierunkowych, jednojezdniowych. Jednak skutki zdarzeń na autostradzie, do których w szczególności dochodzi z powodu bardzo dużych prędkości jazdy, są niewyobrażalnie cięższe. Dzieje się tak, dlatego że wraz ze wzrostem prędkości wzrasta energia zderzenia z innymi pojazdami lub przeszkodą oraz wydłuża się droga hamowania. Z tego powodu w tych wypadkach rośnie stopień ciężkości oraz wzrasta liczba zabitych.

- Za priorytet akcji uznaliśmy wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia wysokiego prawdopodobieństwa wykrycia każdego wykroczenia i nieuchronności kary za jego popełnienie. W tym celu na kamerach rejestrowano nie tylko niebezpieczne prędkości jazdy, ale również wykroczenia nieprawidłowego wyprzedzania, kierowania bez pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci bez fotelików ochronnych oraz nieprzestrzegania zakazów zatrzymywania i postoju. - dodaje Krzysztof Bielski.

Policjanci prowadzili swoją akcję również na autostradowych miejscach obsługi podróżnych, gdzie kontrolowali prędkości jazdy zarejestrowane na tachografach w pojazdach, stanowiących ich obowiązkowe wyposażenie. Dodajmy, że tylko w bieżącym roku w wypadkach drogowych na autostradzie zginęły 4 osoby, a 24 doznały obrażeń ciała. Dlatego policjanci apelują do naszego rozsądku i ostrzegają, że nasilą kontrole z udziałem wideorejestratorów. Przypominają, że nasze zachowanie na drodze może być nagrywane w każdym czasie i miejscu.

Nasza redakcja również wzięła udział w piątkowej akcji. Wraz z kamerą sprawdzaliśmy, jak kierowcy radzą sobie na A1 - na filmową relację z patrolu zapraszamy w najbliższy czwartek.
 
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 4784 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (34)   Zmień kolejność
 
user_ico_TCZEWIAK5
-8
akcja na plus ale ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 00:06
Powiedzmy sobie szczerze,że dopóki kierowcy sami nie pojmą pewnych rzeczy to nawet 100 takich patroli nie pomoże. Tego typu akcje są w stanie ograniczyć ilość wypadków ale nie są z stanie im zapobiec i spowodować,że na drogach będzie w 100% bezpiecznie. Wszystko w rękach kierowców,których dość spora część uważa się za królów szos.
user_ico_TCZEWIAK5
-6
czemu tak mało? ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:27
Jeśli te minusiki są od czytających posta kierowców to bardzo się cieszę bo wychodzi na to,że napisałem gorzką prawdę o królach szos :-) Jeśli zaś pochodzą od któregoś z weteranów wciskania minusa to na mojej twarzy pojawia się pogardliwy uśmiech gdyż ktoś musiał być naprawdę nieźle stuknięty żeby po nocach siedzieć na tcz specjalnie dla mnie-doceniam. Spytam tylko dlaczego tak mało?:D
 
user_ico_mieczyslaw
-23
Tczewiaku nr 5. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:45
A może dostałeś te "minuski", bo jak zwykle napisałeś populistyczną bzdurę: rzecz oczywistą, bez puenty, bez żadnej wyraźnej myśli, ot masło maślane. Po Twoich opiniach dochodzę do jednego wniosku, jesteś bezpłciowy i bez wyrazu jak powietrze.
 
user_ico_TCZEWIAK5
-4
kolejny się objawił ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:59
Ja zaś nie skomentuje tego co ty wypisujesz. Ty lubisz chyba prowokować co?
 
user_ico_TCZEWIAK5
-9
TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 09:16
I pozwolisz,że nie będę się z tobą wdawał w dyskusje bo nie uważam cię za osobę,która jest w stanie poczuć się jednym z nas(przeciętnych użytkowników). Ty uważasz się chyba za kogoś więcej jak obserwuje. Ja wchodzę po to by coś napisać i tyle a ty szukasz sensacji,której wybacz ale nie zamierzam ci promować. Wyraź swoją opinie i daj sobie spokój a nie po paręnaście komentarzy piszesz byle cie było pełno. Skoro raz wyrażasz swoje zdanie to niepotrzebne jest chyba powtarzanie tego w kolejnych ale to twoja sprawa. Pozdrawiam cie i życzę miłego dnia. Aha i powiem ci tylko tyle. To,że starasz się mnie obrazić mi zwisa mówiąc potocznie i dziwie się tobie,że niby będąc osobą tak zrównoważoną i starającą się pokazywać swą tzw gracje w komentarzach zniżasz się do tego poziomu-widać nie wszystko złoto co się świeci. Ja mam wyrobione zdanie na twój temat ale nie będę go publicznie rozgłaszał gdyż nie mam zamiaru zachowywać się tak jak ty. Czasem można z tobą normalnie porozmawiać i jest to jedyny plus.
 
user_ico_hehehe
+20
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 11:35
Tczewiak5 - niby się nie wdałeś - a się rozpisałeś :))) pozdro :)))
 
user_ico_clown_szyderca
-10
clown_szyderca
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 12:17
TCZEWIAK5 - Swoim wywodem ameryki nie odkryłeś ;-) PS. Niech jeżdżą po autostradach jak chcą, byle by innym kierowcom krzywdy nie wyrządzili.
 
user_ico_hehehe
+12
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 15:05
klałnie - tak se ne da :)))
 
user_ico_mieczyslaw
-9
mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 00:22
Dla mnie porażający jest fragment z statystyk: "Najwięcej wypadków, bo prawie 90 procent ma miejsce na drogach dwukierunkowych, jednojezdniowych." - wniosek nasuwa się sam, prosty i jeden - jak mamy mieć mniejszą liczbę wypadków wśród krajów europejskich, skoro nie buduje się u nas bezpiecznych dróg, a zamiast nich serwuje się sieć fotoradarów i stawia tyle znaków, że często trudno nadążyć z ich odczytaniem? Dlaczego nasi zachodni sąsiedzi mają autostrady w większości bez ograniczenia prędkości? Dlaczego oni nie mają takich problemów z wypadkami i umieralnością na drogach? Może dlatego, że mają bezpieczniejsze drogi? Przecież w Niemczech nie ma tylu fotoradarów co w Polsce, a jest zdecydowanie bezpieczniej.
Brak zdjęcia
-7
Z ilością fotoradarów i znaków się jak najbardziej ~ PogodneMyśliJohnnegoBravo
IP: 195.60.xx6.xx6
Data: 24.08.2010, 08:09
z Tobą zgadzam. Natomiast dlaczego w Niemczech jest mniej wypadków? Tam jest inna kultura jazdy, ludzie tam nie kozaczą jak u nas "to nic że podwójna ciągła i pod górkę, przecież zawsze mi się udawało, może uda i tym razem". Tam jest inne szkolenie kierowców gdzie nacisk się kładzie na naukę jazdy a u nas na to jak zdać. Ja bym jeszcze policji zabrał możliwość upominania, bo ilu z nas przecież liczy na tylko upomnienie za przekroczenie prędkości. Powinno być tak, że zostałem złapany za przekroczenie np. o 10km/h to jest mandat i bez dyskusji tak jak w Singapurze czy Nowym Jorku zaczęto tępić przestępczość od karania za najmniejsze przewinienia by ludzie się nauczyli że nie ma litości i jak widać na przykładzie tych miast dało to efekt.
 
user_ico_mieczyslaw
-20
PogodneMyśliJohnnegoBravo ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:17
A zastanowiłeś się, dlaczego tam jest inna kultura jazdy, dlaczego tam kierowcy nie kozaczą? Odpowiedź jest prosta - bo mają dobre drogi, mają autostrady, na których możesz sobie "przycisnąć", a lokalne drogi budują tak, żebyś za bardzo nie mógł kozaczyć i żeby Ci się nie chciało. Tam najpierw zbudowano drogi, potem posadzono policję z fotoradarami, a dodatkowo tam Policja, jest przede wszystkim po to by ci pomóc, a nie tak jak u nas, podejrzewać każdego obywatela o to, że złamał prawo i jest przestępcą.
 
user_ico_hehehe
+19
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:28
jak podaje Wyborcza: od września - jak wszystko dobrze pójdzie, zostaną zdemontowane WSZYSTKIE puste skrzynki na fotoradary - pozostaną tylko słupki z aktywnymi
 
Brak zdjęcia
+5
he ~ _gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 24.08.2010, 00:25
Skoro niektórzy są niereformowalni to zabierać prawo jazdy-będzie puściej na drogach i bezpieczniej bez tych piratów. Ludzie się burzą,ze nazywa się ich piratami drogowymi ale taka jest prawda!
Brak zdjęcia
+1
JJ_gość
IP: 83.11.xx9.xx4
Data: 24.08.2010, 00:40
Gdybyśmy mieli tyle kilometrów autostrad co jest "na zachodzie" i miało by być tyle patroli to zabrakło by policjantów:) SIEDEM patroli na odcinek ile? Policjant co 10 czy 20kilometrów na autostradzie? Zabezpieczają jak trase pielgrzymki papieża. 200km/h to co jeden tyle leci po autostradzie, jak by tak stanąć to co kilka minut pewnie ktoś tyle jedzie. No i nie żartujmy, kto może jedzie szybciej jak przepisowe 130 :-) Fakt, gorzej jak ktoś nie ma umiejętności(a każdy kierowca "ma umiejętności) do tego stary trup z gazem w podłodze, to jest niebezpieczne, ale takich szkoda łapać, nie mają na mandaty.
Brak zdjęcia
+13
Zed_gość
IP: 80.50.xx2.xx0
Data: 24.08.2010, 01:13
Tak, Tak, Tak, postawcie jeszcze na tej autostradzie ograniczenie do 70km/h by więcej natargować!!! Zgadza się, ze wielu przekracza swoje możliwości i często możliwości aut którymi jadą, ale czy takie akcje ostudzą ich zapały - NIE. A tak na serio idźcie kontrolować ruch tam gdzie naprawdę jest niebezpiecznie, bo jakoś na AK przy przychodni jeszcze panów w błękitnych gatkach i koszuli nie widziałem, tam jest naprawde niebezpieczne przejście, na którye wielu kierowców kompletnie bezmyślnie wjeżdza nie widząc czy ktoś jest na przejściu czy nie, bo stoi kolumna autek zamierzających w Żwirki skręcić. Przepędzają pieszych drąc na nich mordę przez otwarte na prędce okno!
user_ico_mieczyslaw
-13
Brawo! ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:19
Tak jak piszesz, jak są korki i utrudnienia w ruchu, to wtedy "smerfów" brak. Jak są potrzebni, to się okazuje że trzeba czekać, bo ich "za mało" pracuje, ale jak jest akcja "kroimy kierowców na grubą kasę" to wystarczy ich na obsadzenie wszystkich przydrożnych krzaków w okolicy.
 
user_ico_hehehe
+16
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 08:30
chodzi o 3H : hajs hajs hajs :)))
 
Brak zdjęcia
-2
ścis___gość
IP: 109.207.xx4.xx3
Data: 24.08.2010, 08:26
U nas powinno być tak jak w niemczech lewy pas ile fabryka daje.
Brak zdjęcia
0
Zed_gość
IP: 80.50.xx2.xx0
Data: 24.08.2010, 18:34
Fajnie by było, ale nasze autostrady nie są do tego przystosowane. Są całkowicie w innej technologii wykonane niz u naszych zachodnich sąsiadów... Pierwsza różnica to na większości odcinków 3 pasy, kolejna to nawierzchnia, profil łuków.... O rozsądku kierujących nie wspomnę, każdy powinien być świadom na co go stać, a niestety tak niejest...
 
Brak zdjęcia
-1
_gość
IP: 83.25.xx5.xx3
Data: 24.08.2010, 08:34
O wielka policja, bohaterzy ale tam gdzie powinni być to ich niema . Śmieszne komentarze tych dziadków i babć
Brak zdjęcia
-14
200 km h ~ jocker_gość
IP: 109.207.xx6.xx0
Data: 24.08.2010, 08:51
dalej bede jezdzil 205 km h bo wiecej moj wozek nie da rady
user_ico_hehehe
+22
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 15:06
a jaką masz grupę krwi ? hehehe :)))
 
user_ico_roza-81
+12
W zasadzie to cud... ~ roza-81
Uż. zarejestrowany
Data: 24.08.2010, 09:44
że mamy tak mało wypadków na drogach ich stan w większości jest fatalny lub beznadziejny ,pojęcie kultura jazdy to jakaś abstrakcja a umiejętnością prowadzenia samochodu też grzeszy niewielu kierowców.
Brak zdjęcia
-3
o ~ aga123_gość
IP: 109.207.xx6.xx4
Data: 24.08.2010, 09:46
a ja od tematu odejdę ,może ktoś wie co to były za strzały dziś w nocy na suchostrzygach
Brak zdjęcia
+3
... ~ brrrr_gość
IP: 78.88.xx5.xx7
Data: 24.08.2010, 11:31
Podobno zchwytali prawa reke ben ladena na radar i uciekal.
 
Brak zdjęcia
+6
Proponuje ~ echhh_gość
IP: 78.88.xx5.xx7
Data: 24.08.2010, 10:14
postawic progi zwalniajace na a1 i z 15 fotoradarow.
Brak zdjęcia
-4
puszkowicze !! ~ Działdek_gość
IP: 109.207.xx8.xx3
Data: 24.08.2010, 11:51
I coo ? A wy mieliście problemy do piździków ?!?!
Brak zdjęcia
+3
piraci ~ arikos_gość
IP: 79.189.xx8.xx2
Data: 24.08.2010, 12:35
Piraci jeździli, jeżdżą i będą jeżdzić, a odebranie im "prawka" czy wydanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych nie jest dla nich przeszkodą. Zobaczcie ile razy czytacie o wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę, któremu już odebrano za to samo prawo jazdy lub wydano zakaz prowadzenia pojazdów? Roi się od takich informacji. Co do bezpiecznej jazdy - racja jest po obu stronach. I jest to zasługa tego, że zachodni ( i nie tylko ) sąsiedzi mają drogi lepsze, równiejsze, szersze, bardziej przemyślane, i nie do końca tak jest. Jeździłem troszkę po Niemczech - burak pozostanie burakiem. Często spotykałem kretynów na drogach i z przykrością w większości przypadków ich samochody miały polskie tablice. Nauczmy się kulturalnie i bezpiecznie jeździć na drogach jakie mamy to i na autostradach z prawdziwego zdarzenia będziemy super kierowcami. Chociaż czasem wymaga to anielskiej cierpliwości, jak stojąc pół godziny w korku obserwujesz rozkoszniaka, który mija Cię i innych czekających przeciwnym pasem ruchu, pod prąd, a jak, nie stać go?!Pozdrawiam i życzę Wam i sobie jednak więcej cierpliwości i gumowych słupków!
Brak zdjęcia
+3
spacerowicz_gość
IP: 109.207.xx7.xx0
Data: 24.08.2010, 12:38
Graty-składaki "bezwypadkowe", które w normalnym kraju nie miałyby prawa jeździć albo wypasione bryki z oponami jak rzeszoto, bo na porządną obsługę auta już nie starcza (wygląda- to najważniejsze)... Niektórzy kierowcy mózgi zostawiają w domach i stosują tylko jedną zasadę: "jakoś to będzie", powtarzający bezmyślnie: "nigdy" i "zawsze". Niektórzy prowadzą pojazdy bez uprawnień (nie można odliczyć punktów czy zabrać prawka komuś, kto go nie ma). Do tego złe drogi i fatalna pogoda. Efekty: okaleczone, osierocone dzieci, krzyże przydrożne.... Stare przysłowie powiada: "Na co głupiemu pieniądze? Rozumu za nie nie kupi".
Brak zdjęcia
-14
Prędkość ~ czegewara
IP: 84.38.xx7.xx5
Data: 24.08.2010, 21:18
A gdzie przetestować autko jak nie na A1 ? :D
Brak zdjęcia
+7
Mam pytanie. ~ Login_gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 25.08.2010, 10:08
Dlaczego masz bandytę w awatarze?
 
Brak zdjęcia
+7
no ~ ritatita_gość
IP: 81.190.xx9.xx6
Data: 25.08.2010, 16:16
i mordercę !
 
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 92.50.xx3.xx4
Data: 24.08.2010, 23:11
od dziesieciu lat jezdze z polski do niemiec i spowrotem,od czasu gdy jestesmy w uni wiele sie zmienilo.fotoradarow niebylo wogole ,teraz dwa razy wiecej jak w niemczech,drogi tylko sie pogorszyly.ci co naprawde szybko jezdza a jestem jednym z nich to maja cb radio i sa w miare poinformowani co sie dzieje i i tak lamia przepisy,na te ich akcje nadzieje sie tylko przypadkowy kierowca.
Brak zdjęcia
-2
mam pytanie ~ czegewara
IP: 84.38.xx7.xx5
Data: 27.08.2010, 19:24
Proponuję najpierw zapoznać się z tematem , robisz niepotrzebnie śmietnik . Co w tym dziwnego ,że kierowcy A1 jeżdżą ponadnormatywną prędkością skoro nikt nie wykonał do tego celu odpowiednich dróg ? Jak już pojawi się alternatywa to ogranicza się prędkości do granic absurdu, czyżby wadliwe ,źle zaprojektowana lub niedbałe wykonanie nawierzchni skłaniało do ograniczeń ?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
telewizja internetowa
Tczew - Noc Muzeów 2015
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew