tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 08:04
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewianin na dużym ekranie. Obraz z jego udziałem pojedzie na festiwal filmowy w Gdyni

Opublikowano: poniedziałek, 30.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wojciech Wentura, znany mieszkańcom Tczewa jako śpiewak operowy, tym razem zaprezentuje się w roli aktora w pełnometrażowej produkcji kinowej. Zdjęcia do filmu "Zemsta dr. La Morte" w reżyserii Artura Tomczaka rozpoczęły się w 2008 roku. Wojciech Wentura zagrał tytułową postać demonicznego dr. La Morte.

Film to po "Kolii Księżnej Romanowej" i "Walczak Retro Agit" nowy projekt, którego czarnym charakterem jest geniusz i zarazem szaleniec, Doktor La Morte - osoba szczerze nienawidząca Polski, fanatycznie pragnąca wystrzelić nasz kraj w kosmos. La Morte uważa bowiem Polskę za kraj niepotrzebny na mapie współczesnego świata, głównie ze względu na brak wielkich osiągnięć jej mieszkańców w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki czy nauki. Do walki z doktorem staje oczywiście Inżynier Walczak - wielki, oddany sprawie patriota. Dr La Morte ucieka się do przeróżnych sztuczek, aby pogrążyć Inżyniera, zanim ten pokrzyżuje jego plany. W akcję filmu mają być wplecione fragmenty m.in. "Janosika", "Bolka i Lolka", a nawet koncertów Czesława Niemena. Znajdzie się w nim również wiele odwołań do pozytywnych momentów w naszej historii. Natomiast wykorzystanie ujęć szerokoplanowych pozwoli ukazać piękno naszego kraju. Wszystko po to, aby pokazać Polskę z jak najlepszej strony, a tym samym stworzyć kontrast dla opinii Doktora La Morte.

- Moim celem jest, aby film "Zemsta dr La Morte" posiadał bogate walory artystyczne, w którym każda z osób biorących znaczący udział w produkcji (operator, scenograf, kostiumolog, grafik, muzyk, autor efektów komputerowych, aktor, montażysta itd.), będzie miała możliwość artystycznego wyrazu - wyjawia reżyser. - Efektem tych działań ma być film oryginalny i o konwencji niespotykanej na naszym rynku, trafiający w gusta szerokiej publiczności - siłą rzeczy, z uwagi na posługiwanie się skojarzeniami z elementami polskiej kultury i zjawisk społecznych - głównie polskiej. Wierzę przy tym, że film ten stanie się początkiem całej serii pure - nonsensownych komedii z artystycznym wyrazem, opowiadających o przygodach dzielnego Inżyniera - eksplikuje dalej Artur Tomczak.

Zemsta dr. la Morte - 36 FPFF - Zwiastun


Co o swojej filmowej przygodzie sądzie śpiewak z Tczewa?

- Filmem i teatrem interesowałem się od najmłodszych lat. Moje przygody z pantomimą, scenami kabaretowymi czy współpraca z aktorami teatralnymi z pewnością pozostawiły trwały ślad w działalności artystycznej - mówi Wojciech Wentura - Angaż do profesjonalnej produkcji filmowej i to od razu do bardzo ważnej roli, jaką jest tytułowy bohater La Morte, był dla mnie nie lada wyzwaniem. Samo obycie z kamerą, sceną, warsztat teatralny taki jak dykcja, mimika, ruch sceniczny to o wiele za mało, aby unieść całą skomplikowaną charakterologicznie postać. Z pierwszych zdjęć próbnych nie byłem zadowolony, spodziewałem się zobaczyć La Morte, a zobaczyłem siebie, takim jakim jestem na co dzień. Dlatego uciekłem się do metody Stanisławskiego opartej na realizmie psychologicznym granej postaci i zacząłem myśleć jak moja postać, ubierać się jak moja postać. Zapuściłem długie włosy, schudłem, ograniczyłem swoje potrzeby socjalne do totalnego minimum, aby jak najlepiej wczuć się w tego frustrata, szaleńca, przepełnionego nienawiścią do wszystkich człowieka. Dopiero wówczas zobaczyłem na ekranie planu filmowego kreację, z której byłem zadowolony. Cieszę się, że zdjęcia do filmu się zakończyły. Pozwoli mi to nie tylko przejść z powrotem do normalnego funkcjonowania i normalnych zajęć, jakimi są koncerty operowe. Rola ta jednak odbiła się w psychice i po udziale w tej produkcji już nic nie będzie takie same jak przed. Mojej wdzięczności nie będzie nigdy końca dla reżysera i producenta Artura Tomczaka, który obdarzył mnie zaufaniem i zaangażował do produkcji. Do końca życia jako aktor filmowy zawsze będę miał wpisany w dossier debiut na dużym ekranie jako właśnie dr. La Morte. Dla mnie osobiście jest to wielkie wydarzenie w karierze artysty, być może otwierające nowe ścieżki i możliwości dalszego rozwoju.

Film "Zemsta dr. La Morte" zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w sekcji Filmy z Gdyni. Na prezentację publiczną filmu czekał niecierpliwie nieżyjący już sławny tczewski kinoman Janusz Kortas, prezes tczewskiego DKF. Los sprawił, że dopiero teraz film doczekał się festiwalowej prezentacji.

- Moją debiutancką rolę filmową dedykuję Januszowi, dzięki któremu mogłem inaczej spojrzeć na kino, film i sposób zagrania roli jako naturszczyk. Zawsze będę o tym pamiętał niezależnie od tego czy dane mi będzie jeszcze raz wcielić się w filmową postać w przyszłości - konkluduje Wentura.

Galeria zdjęć

Tczew -  Klatka z filmu "Zemsta dr. La Morte"
Tczew - Klatka z filmu "Zemsta dr. La Morte"
Tczew - Klatka z filmu "Zemsta dr. La Morte"
drukuj
Artykuł przeczytano 4235 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
+6
:) ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 10:01
Gratulacje i sukcesów POWODZENIA w Gdyni !!
Brak zdjęcia
-8
a ten znów ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 30.05.2011, 10:43
Ty nigdy nie masz własnego zdania tylko populizm w zanadrzu?
 
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
+4
:D ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 15:17
Zastanawia mnie czy wiesz, co oznacza użyte przez Ciebie słowo? Raczej nie powinieneś mieć kłopotów z tym, iż życzę komuś powodzenia na dalszej drodze sukcesów. To, że Ty masz czarny charakter i w oczach swoich widzisz tylko swoje JA to już naprawdę nie moja wina. No chyba, że jesteś zazdrosny, że ktoś życzy komuś udanego życia, nie wiem może ty masz za mało sukcesów. Tak, więc tobie też ich życzę, a może kiedyś doczekamy się, że to ty będziesz widniał na stronie TCZ.pl . (wątpię)
 
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
+3
Ah ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 15:23
Zapomniałem jeszcze dodać, że mam szacunek do ludzi i miło usłyszeć o sukcesach naszego mieszkańca TCZEWA !!
 
Brak zdjęcia
-8
a propo ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 30.05.2011, 10:40
To co się dzieje z Mieciem?Czyżby został /zamknięty/ na wniosek Donalda Tuska?xD
Brak zdjęcia
+5
ktoś_gość
IP: 109.207.xx1.xx2
Data: 30.05.2011, 14:36
Myślę, że warto dodać iż w zdjęciach do filmu wystąpił Młodzieżowy Chór Juventus również z Tczewa...
Brak zdjęcia
0
Juventus ~ Ola_gość
IP: 109.207.xx9.xx9
Data: 01.06.2011, 19:32
Zgadza się, Juventus wystąpił w roli statystów, aktorów i nagrał część ścieżki dźwiękowej. Zapraszamy serdecznie :)
 
Brak zdjęcia
+4
Hehe, Wentura. ~ Prot_gość
IP: 84.38.xx6.xx7
Data: 30.05.2011, 14:41
Za młodu wołali na niego Majkel Dżekson. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem w TCK Wojtka L. jako "tenora"... Normalnie jaja...
Brak zdjęcia
+2
czemu jaja ~ kumpela z liceum_gość
IP: 46.113.xxx.xx0
Data: 30.05.2011, 18:30
rozwija się i to w dość błyskawicznym tempie...rzeczywiście z czasów parodiowania różnych artystów poprzez własny zespół doszedł do swojej ścieżki. I dobrze. Śpiewa, gra w filmie...i podoba mi się jego pseudo Wentura. Z włoskiego to przygoda...a on zawsze miał życiorys jak totalna przygoda.
 
Brak zdjęcia
-4
_gość
IP: 109.207.xx5.xx1
Data: 30.05.2011, 15:43
pierwszy raz o nim slysze
Brak zdjęcia
-2
_gość
IP: 109.207.xx5.xx1
Data: 31.05.2011, 14:57
zminusowaliście mnie dlatego, że nie znam tego człowieka ? dobree......
 
Brak zdjęcia
+2
zminusowanie ~ _gość
IP: 188.33.xx0.xx9
Data: 31.05.2011, 20:27
moze dlatego ze to pole do komentowania artykulu? a twoj koment ani nie wiadomo kto, ani nie wiadomo po co i wlasciwie ze co ze nie znasz goscia...i ze w sumie kogo to obchodzi ze nie znasz skoro tez nikt ciebie nie zna po ksywie gosc.
 
Brak zdjęcia
-3
:P ~ LSQ_gość
IP: 91.213.xx8.xx2
Data: 30.05.2011, 16:40
Ace Wentura... nie znam
Brak zdjęcia
0
zapowiada się ciekawie. ~ kumpela_z_liceum_gość
IP: 46.112.xx3.xx9
Data: 01.06.2011, 02:46
http://www.youtube.com/watch?v=TWPOz6I-_yw link http://www.youtube.com/watch?v=T9OvZcPOElc link
Brak zdjęcia
-2
_gość
IP: 109.207.xx3.xx0
Data: 05.09.2012, 22:14
--- Treść komentarza została usunięta ze względu na prawdopodobieństwo pomówienia przez komentującego osoby, firmy lub instytucji, której dane znajdowały się w treści komentarza ---
Brak zdjęcia
-2
nieuczciwy typ ~ _gość
IP: 89.67.xx9.xx2
Data: 03.12.2013, 15:55
Nie polecam tego człowieka, jakiejkolwiek z nim współpracy, uważam, że przynosi wstyd temu miastu. Człowiek bez honoru, kontakty z nim przynoszą tylko straty. UWAGA!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew