tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 18:51
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wzorowa kampania w Tczewie - jest nagroda z resortu środowiska

Opublikowano: Środa, 26.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Koordynatorka tczewskiej kampanii prowadzonej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu nagrodzona przez Ministerstwo Środowiska. Anna Peichert zdobyła I miejsce w ogłoszonym przez resort konkursie na najlepszą kampanię promującą m. in. ruch rowerowy.

Konkurs był adresowany do lokalnych koordynatorów kampanii i miał na celu promocję korzystania ze środków transportu przyjaznych środowisku oraz pokazanie korzyści wynikających z racjonalnego korzystania z samochodów osobowych.

- Kampanie zostały zorganizowane i przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców. Werdykt ustalono po burzliwych dyskusjach - poinformowała Aleksandra Mrowińska z Departamentu edukacji Ekologicznej w Ministerstwie Środowiska.

Działania realizowane były we wrześniu br. W tym czasie w Tczewie realizowanych było kilka przedsięwzięć promujących transport rowerowy. Już po raz piąty odbył się rowerowy przejazd ulicami miasta pod hasłem "Dzień bez samochodu" (24 września). W tym roku w imprezie wzięło udział ok. 500 osób. Przejazd zakończył się na terenach wojskowych.

- Tam zorganizowane zostało miasteczko rowerowe, a na wszystkich uczestników imprezy czekała wiele atrakcji - konkursy, zabawy, pokazy ratownictwa i rowerowej jazdy ekstremalnej. Równocześnie z piknikiem rowerowym rozgrywał się finał Rowerowych Mistrzostw Kociewia MTB 2011. Najbardziej zapaleni rowerzyści przyjechali też na Piknik Mobilności Aktywnej, który odbył się 25 września na nowo otwieranym odcinku autostrady A-1. Po raz pierwszy w Europie środkowo - wschodniej udostępniony został kilkudziesięciokilometrowy odcinek autostrady (na odcinku od Nowych Marzów do Torunia) dla miłośników wszelkich form mobilności aktywnej. Była to jedyna okazja, aby po autostradzie przejechać się rowerem, hulajnogą, na rolkach, a także przespacerować się. Na pikniku było także stoisko promujące miasto Tczew. We wrześniu cykliści z Tczewa promowali transport rowerowy na terenie Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego (w ramach tzw. rowerowych piątków). - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Przy ocenie pracy koordynatorów brano pod uwagę m.in. liczbę działań na rzecz zrównoważonego transportu, innowacyjność i interaktywność działań edukacyjnych w ramach kampanii, dopasowanie działań edukacyjnych do grupy docelowej kampanii, liczbę osób objętych działaniem.
drukuj
Artykuł przeczytano 1952 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Rynek w Gniewie czeka na rewitalizację
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 26.10.2011, 09:24
Nie wiem, co z tej kampanii wynikło w Tczewie. Czy mylę się twierdząc, że nic? Ścieżek rowerowych w Tczewie prawie nie ma a nasi urzędnicy dostają nagrody za kampanie. Jak to fajnie nasze władze potrafią wszystko na papierze prezentować a w rzeczywistości co innego. Jakie były ładne wizualizacje zintegrowanego węzła komunikacyjnego i wiaduktu na Wojska Polskiego a w rzeczywistości co innego. Nasz Pan Prezydent do końca chwalił się w kampanii wyborczej wizualizacją węzła wiedząc od dawne, że tak to nie będzie wyglądało.
Brak zdjęcia
0
a własnie dojdzie kawałek ~ ..._gość
IP: 109.207.xx3.xx7
Data: 26.10.2011, 11:54
jak to nie ma ścieżek są i to dużo tyle ,że się co kawałek kończą ciekawe czemu mają takowe ścieżki służyc bo na pewno nie przejażdżkom rowerowym ale jest światełko w tunelu he he dojdzie kolejny kawał na nowym wiadukcie chyba ze 50 metrów albo i więcej a tak na serio to ŻAL a tak chciałoby się nie raz pojeździc rowerem a nie ma gdzie bo ile można po bulwarze jeździc od mostu do czyżykowa i z powrotem :(
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 26.10.2011, 13:46
O to też min chodzi, że te ścieżki się nie wiadomo czemu kończą w dziwnych miejscach. I co ma wtedy rowerzysta robić? Fruwać z rowerem?
 
Brak zdjęcia
0
To przez Platformę Obywatelską ~ Znowu winne PO_gość
IP: 148.81.xx5.xx0
Data: 26.10.2011, 11:17
I znów mamy coś czym się miasto chwali, ale nie wiadomo czym. gdyby tak naprawde się włoczyli to byłoby więcej widać i słychać. To znowu przez Ministra Środowiska i przez to okropne PO nasza miejska koalicja nic nie moze zrobić, bo nie chce albo nie potrafi
Brak zdjęcia
+2
Nefre_gość
IP: 178.37.xx1.xxx
Data: 26.10.2011, 13:03
My co tydzień w weekend promujemy ruch rowerowy - ciekawe ile km w tym roku ta Pani przejechała:_)))))) Pozdrawiam
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 26.10.2011, 16:52
A za Wisłą od Dąbrówki jak się nie mylę do samego Trampowa i dalej się buduje do Nowego Stawu jest ścieżka rowerowa i nikt nie dostał nagrody.
Brak zdjęcia
+1
żarty po prostu...:] ~ rowerzysta_gość
IP: 178.37.xx7.xx9
Data: 26.10.2011, 20:56
Pani A.P. powinna popracować nad poczuciem humoru i w swej pracy promującej rower wziąć uśmiech i radość pod uwagę (cóż warte jest kolarstwo, sport ogólnie czy jakakolwiek promocja czegokolwiek, jeśli nie daje radości i jej nie widać...?). Podczas przejazdu sam stres można było odczuć tylko - tak jakby motto brzmialo: nieważne jest, co wy(=rowerzysci) myślicie, przejazd musi byc zorganizowany... Bo i rowerzysci liczą się w tym wszystkim najmniej. Najważniejsza jest autopromocja organizatorow, władz, przedstawicieli wszelakich itp... NO,ale skoro nic innego się nie dzieję, to warto nawet w takiej szopce wziąć udział... Miasteczko na terenach wojskowych, Mistrzostwa MTB i wszystko z tym związane, o ile mi wiadomo, zorganizował TKR (=Tczewski Klub Rowerowy, tczewskiklubrowerowy.pl ), więc nagrodzona Pani A.P. zbiera laury za nieswoją pracę... Udowadnia to tylko jak absurdalne takie nagrody są...
Brak zdjęcia
0
hobby AP ~ trekking_gość
IP: 46.112.xx5.xx4
Data: 27.10.2011, 08:15
największą życiową pasją Pani A.P. są buty trekkingowe a nie rowery (może jest snickersem?), o czym ona sama pisze: http://www.pswe.org/palio/html.run?_Instance=pswe2&_PageID=4&_LngID=1&_CatID=387&_PersonID link =35&_CheckSum=-543773176 ;P
Brak zdjęcia
+1
kto był koordynatorem ~ ona_gość
IP: 46.113.xx3.xx0
Data: 27.10.2011, 11:04
Anna P. w dniu 24 września była wątpienia koordynatorem przejazdu rowerowego. Zrobiła to dobrze i poprawnie, bo mimo wcześniejszej pory niż zwykle - ilość tczewskich rowerzystów nie spadła, co dowodzi skutecznej akcji promocyjnej i za to Annie P. należą się brawa. Jednak tytułowanie Anny P. koordynatorem wszystkich działań w Tczewie to już jednak przesada... W zasadzie nie było takiego koordynatora, bo poszczególni organizatorzy imprez zwyczajnie ze sobą zgodnie współpracowali. W pewien sposób takim koordynatorem była M. Ciecholińska i ew. Jej bym przyznał taki tytuł "koordynatora dnia bez samochodu". Ale chyba Pani Anna P. napisała jakieś sprawozdanie do ministerstwa, a Pani G. Ciecholińska nie napisała - no i mamy nieco innych zasłużonych...
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 78.88.xx7.xx4
Data: 27.10.2011, 17:49
przecież to była inicjatywa Tczewskiego klubu rowerowerowego ,ale jak widać urzędnik stara się zbierać punkty do awansu i nagród.
Brak zdjęcia
0
tkr_gość
IP: 84.38.xx0.xx6
Data: 30.10.2011, 22:37
PRAWDA !
 
Brak zdjęcia
+1
co kto zrobił ~ jejci_gość
IP: 109.243.xx6.xx1
Data: 28.10.2011, 10:03
Anna P. zrobiła przejazd rowerowy. TKR zrobił Mistrzostwa MTB Kociewia (we współpracy z wieloma innymi podmiotami) TTF zrobił akrobatyczny pokaz rowerowy Stowarzyszenie KF Sport Promotion-Ag zrobiło Żuławy wkoło Nikt tych działań nie koordynował, bo nie musiał. W Tczewie wszyscy od spraw rowerów się znają i mają ze sobą kontakt. Każdy z organizatorów wykazał się dobrą wolą i każdy tak ułożył swoją imprezę, aby ułożyły się w łańcuszek atrakcyjnych działań. Nie wiem kto tu w czym namieszał. Może jakiś minister coś źle zrozumiał lub dziennikarz. Zresztą nieważne. Najważniejsze jest to, że prawdopodobnie tegoroczny dzień bez samochodu w Tczewie był najlepszą imprezą tego typu w Polsce. Minister chciał to w jakiś sposób uhonorować i doszedł do wniosku, że uczyni to względem Anny P., bo z nią miał jakiś tam kontakt. No i fajnie. Nie narzekajmy z powodu gaf ministrów. A teraz wio na rowery i siuuu na rajd rowerowy w sobotę do Malborka!!!! :D
Brak zdjęcia
0
Piknik ~ RAZEM_gość
IP: 46.113.xx0.xx8
Data: 28.10.2011, 16:01
Tytułem uzupełnienia: ..... a Stowarzyszenie RAZEM z Górek zrobiło piknik rowerowy dla rodzin z małymi dziećmi!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew