tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 13:22
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Obradował zarząd Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. GOM liczy już 36 członków

Opublikowano: wtorek, 13.03.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 12

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Po raz piąty obradował zarząd stowarzyszenia GOM. Podczas spotkania m.in. poruszono kwestie nowej strategii rozwoju regionu, projektu powołania ośrodka wsparcia ekonomii społecznej. Zarząd przyjął również nowego, 36 już członka stowarzyszenia - gminę Stegna. Dla Tczewa udział w metropolii w usprawnianiu kwestii transportu i integracji kolejowej z Trójmiastem.

Po części proceduralnej, zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski zrelacjonował wnioski płynące z raportu Metropolitalnego Subregionalnego Zespołu Roboczego złożonego z członków GOM: Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatów: puckiego, wejherowskiego, kartuskiego, gdańskiego i nowodworskiego. Raport zawiera diagnozę potencjału regionu, wskazuje deficyty, dominujące funkcje, przedsięwzięcia priorytetowe i został wypracowany podczas 15. spotkań zorganizowanych na terytorium stowarzyszenia. Zarząd podjął decyzję o kontynuacji prac nad strategią oraz o omówieniu wyników z marszałkiem województwa.

Ewa Kamińska, zastępca prezydenta do spraw społecznych zaprezentowała projekt stworzenia ośrodka wsparcia ekonomii społecznej, po czym padły propozycje wyłonienia lidera zewnętrznego do koordynowania prac nad projektem.

- Wiceprezydent Sopotu - Bartosz Piotrusiewicz przedstawił pomysł wdrożenia spójnego systemu bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich, który spotkał się z dużym zainteresowaniem zarządu. Obecnie konieczne jest zbudżetowanie kosztów powiązanych z projektem oraz przeanalizowanie go pod względem możliwości finansowych gmin i powiatów stowarzyszenia. Hanna Brejwo, wójt gminy Pszczółki przyznała, że jest to modelowy i bardzo ciekawy projekt partnerstwa publiczno-prywatnego i wnioskowała za zaangażowanie się GOM w system wypożyczalni rowerów miejskich. Paweł Adamowicz, przewodniczący zarządu GOM zaprosił członków do zgłębienia projektu oraz przeanalizowania lokalizacji wypożyczalni. - relacjonuje Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta - Zarząd wysłuchał również propozycji włączenia podmiotów GOM w sprawdzony już na gruncie gdańskim projekt "Wakacyjny staż"kierowany do studentów w czasie wolnym od nauki. Chętni do włączenia się do projektu zostali poproszeni o przesłanie listy firm z terenu własnej jednostki, chętnych do wzięcia udziału w metropolitalnym "Wakacyjnym stażu". Prezydent Adamowicz przedstawił propozycję kandydata na dyrektora biura stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalnego, którym został Michał Glaser, dotychczasowy pracownik gdańskiego magistratu. Glaser rozpocznie pracę od kwietnia 2012.

Są też działania GOMu związane z Tczewem. Włodarz naszego naszego miasta objął kierowanie zespołem ds. planowania przestrzennego i transportu, działającego w ramach GOM-u.

- Udział w takim a nie innym zespole, pokazuje, jakie są nasze preferencje, jeśli chodzi o plany względem Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego - mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. - Tczew ma silną reprezentację w GOM, bo w pracach bierze udział wielu przedstawicieli naszego magistratu.

Przypomnijmy, że W GOMie działają również przedstawiciele powiatu - starosta tczewski Józef Puczyński jest jednym z członków dziesięcioosobowego zarządu. Kolejne spotkanie zarządu stowarzyszenia GOM odbędzie się 28 marca 2012 r., podczas którego omówione będą m.in. kwestie bezpieczeństwa w czasie EURO 2012.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1451 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kultura dostępna
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (12)   Zmień kolejność
 
user_ico_mieczyslaw
+8
Specjalnie dla Was: "fifarafa" i "._gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 13.03.2012, 01:15
Ten komentarz jest specjalnie dla Was, doceńcie to, że o Was pamiętałem. Mam nadzieję, że dożyję dnia, kiedy napiszecie merytorycznie ważny komentarz - to będzie taki Wasz pierwszy krok ku dorosłości - pozdrawiam :). A a propos GOM - namacalnych efektów przystąpienia do "metropolii" póki co nie uświadczyliśmy. Ile nas kosztuje ta "przynależność"? Myślę, że powinniśmy się skupić na działalności tu, w mieście, określając nową strategię rozwoju Tczewa, bo nasze miasto potrzebuje określenia się, bo obecnie jest za bardzo "nijakie".
Brak zdjęcia
-4
MERYTORYCZNY EXPERT ~ ._gość
IP: 77.114.xx6.xx4
Data: 13.03.2012, 10:01
Koń by się uśmiał,zapraszam na debatę do TVTRWAM
 
Brak zdjęcia
+1
ej a o mnie chyba tez zapomniales... ~ miauczyslaw_gość
IP: 77.115.xx0.xx3
Data: 13.03.2012, 10:42
Chociaz przyznaje, ze dzis sie z toba zgodzę- bzdetne komisje, ktore tylko obraduja a i tak g... z tego wychodzi...
 
user_ico_mieczyslaw
+1
miauczyslaw_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 13.03.2012, 12:39
Wybacz, ale jakoś ostatnio się nie udzielałeś - Ci dwaj Cię skutecznie zagłuszyli, aczkolwiek trzeba przyznać - nudzą już :) - pozdrawiam.
 
Brak zdjęcia
-4
niech będzie pochwalony ~ ._gość
IP: 77.114.xx6.xx4
Data: 13.03.2012, 12:53
ten który nie nudzi ha,ha,ha i jeszcze raz ha
 
Brak zdjęcia
+5
Chcemy normalnie dojeżdżać do pracy. ~ A1_gość
IP: 91.216.xx4.xx0
Data: 13.03.2012, 07:27
Dlaczego mamy najdroższe autostrady w całej europie? Dlaczego nie mamy winiet? Na Słowacji na około 480km autostrad obowiązuje winieta roczna w wysokości około 240zł. W Polsce za przejechanie 17km ze Stanisławia do Rusocina miesięczny wydatek to około 150zł. Jak tu można normalnie dojeżdżać do pracy? Proponuję by Panowie na obradach podjęli temat wprowadzenia winiet miesięcznych i rocznych na odcinkach Rusocin-Stanisławie-Swarożyn albo jeszcze dalej. Jeśli mamy być metropolią to powinniśmy mieć prawo do swobodnego przemieszczania się pomiędzy miastami członkowskimi.
Brak zdjęcia
0
Ktoś_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.03.2012, 07:31
GOM jest FUNDACJĄ, nie stowarzyszeniem... http://www.krs-online.com.pl/gdanski-obszar-metropolitalny-krs-710121.html link
Brak zdjęcia
+1
Fundacja sponsoruje wyjazd prezydentów do Niemiec? ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.03.2012, 09:11
Trochę się już na koncie uzbierało, trzeba jechać na tygodniowe wczasy i poznać jak funkcjonuje obszar metropolitalny w Niemczech. Się szlachta bawi za składki plebsu. BON VOYAGE el Prezidento :)
 
Brak zdjęcia
+1
no jeszcze "daj pyska" ~ hmmm hmmm_gość
IP: 62.148.xx4.xx7
Data: 13.03.2012, 08:36
i będzie jak ma być....niech widzą ze jest spoko a zdjęcie obu Prezydentów rewelacja ;)
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 83.25.xx4.xx8
Data: 13.03.2012, 08:57
Jesteśmy w GOM, władza tarza się w prestiżu i blichtrcie, a równocześnie w Tczewie obcinamy zajęcia lekcyjne dzieciom. Nasz umiłowany, wszechwładny prezydent z całym jego dworem (radni, i reszta śliskich pracowników) wpadł na pomysł, aby zaoszczędzić na dzieciach, które chcą się więcej ruszać. W Tczewie są szkoły z klasami sportowymi oraz szkoły z klasami usportowionymi. Pierwsze mają 10 godzin w-f tygodniowo te drugie 5. Nasi "ulubieńcy" z UM wpadli na pomysł, aby zaoszczędzić i zlikwidować klasy usportowione, bo i po co dzieci mają być aktywne. Lepiej przecież płacić za leczenie i rehabilitację dzieci z wadami postawy itp. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie naszego Samorządu. Dodać należy, że dzieci z tych klas często później zasilają z powodzeniem kluby sportowe działające w Tczewie. Ciągle się słyszy, że coraz mniej dzieci i młodzieży uprawia sport, ale to nic dziwnego, bo jeżeli się ma takie władze jak w Tczewie to nic dziwnego.
Brak zdjęcia
0
czekam na mój komentarz ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.03.2012, 09:42
nie zawierał treści obraźliwych wulgaryzmów itd. cenzura, czy ochrona prominentów ?
Brak zdjęcia
0
dziękuję już jest 9:94 ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.03.2012, 09:55
Ktoś ma więcej informacji o tym wyjeździe ? Kto za to płaci i jakie będą efewkty wyjazdu ?
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew