tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 19:41
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Pamiętali o AIDS - konkurs Małych Form Teatralnych dla uczniów

Opublikowano: poniedziałek, 14.12.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ze statystyk wynika, że co 6 sekund na świecie ktoś zakaża się HIV, zaś co 9 sekund jakaś osoba umiera na AIDS. Co roku, o problemach zarażonych wirusem mówi się przy okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Również w Tczewie tradycją stało się już organizowanie przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Powiatowego Etapu Wojewódzkiego Konkursu Małych Form Teatralnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego.

Światowy Dzień walki z AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od roku 1988 roku. Na znak solidarności z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS przypinamy sobie tego dnia czerwoną wstążkę. Z tej okazji w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się konkurs, w którym wzięły udział 3 gimnazja i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Najlepsza drużyna przeglądu reprezentowała powiat tczewski na eliminacjach wojewódzkich w Gdańsku.
Młodzież oceniało jury w składzie Maria Polak- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie - przewodnicząca komisji, Alicja Szczepińska- Mian - naczelnik Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON, Danuta Komorowska - młodszy asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tczewie, Katarzyna Ramotowska - Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Tczewie oraz Wojciech Wanke - Naczelnik Wydziału Edukacji.

Jury zdecydowało, że na wojewódzkim etapie Konkursu Małych Form Teatralnych dla uczniów szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego, powiat będzie reprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Ogłoszenia wyników, wręczenia gratulacji i upominków dokonał starosta Witold Sosnowski i Maria Polak - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie.

Dla kogo nagrody?
I miejsce - młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.
II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie,
III miejsce z Zespołu Szkół w Subkowach,
IV miejsce młodzież z II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie oraz Gimnazjum Nr 3 w Tczewie,
V miejsce z Gimnazjum Nr 1,
VI miejsce z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie.
 
- Cieszę się, że w konkursie wzięło udział tak dużo młodzieży. Każdy uważa, że problem hiv i AIDS go nie dotyczy. Uczniowie w swoich przedstawieniach teatralnych pokazali dziś, że niewiele jednak trzeba, aby ten problem mógł dotknąć każdego z nas. Niezwykle istotne więc jest to, że młodzież ma świadomość czym jest ta choroba, jak można się zarazić i jak pomóc zarażonymu. - mówił na zakończenie Witold Sosnowski.
Autor: mat. starostwa
drukuj
Artykuł przeczytano 1787 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Tereny zielone w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Więcej korzyści dałaby.. ~ Patriot_gość
IP: 84.38.xx1.xx2
Data: 14.12.2009, 08:51
Legalizacja prostytucji a co za tym idzie:pieniądze z podatków,badania panienek na hiv i w sumie mniej zarazonych.Każdy wie ,że tego procederu się niezwalczy-jest od zawsze.[tak zrobili np. Czesi]
Brak zdjęcia
0
Carolina_gość
IP: 83.25.xx3.xx5
Data: 14.12.2009, 19:58
oni grali najlepiej. A ta ' Maja' [ dziewczyna w środku ] miała straaaasznie długą rolę. Ale ogólnie przedstawienie bez błędów i ciekawe. : )
Brak zdjęcia
0
Student_gość
IP: 89.200.xx5.xx8
Data: 19.12.2009, 18:16
Dziecko, nie tylko mnie wydaje sie, ze jednak nie grali najlepiej. Byly lepsze przedstawienia i nie wydaje mi sie takze, by owa dziewczyn a grala specjalnie dluga role. Ewidentnie nie masz pojecia o teatrze a komentujesz zapewne tylko dlatego, ze znasz , ktoras z osob bioracych w tym udział.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew