tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 17:24
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Chcą wykorzystać doświadczenia Domu Przedsiębiorcy

Opublikowano: poniedziałek, 29.08.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Samorządowcy i przedsiębiorcy zrzeszeni w lokalnych strukturach z pomorskich powiatów z ciekawością przyglądają się temu, co dzieje się w tczewskim Domu Przedsiębiorcy. O doświadczenia placówki pytają m. in. goście z Bytowa, Kościerzyny, a ostatnio z sąsiedniego Starogardu. Przedsiębiorcy ze Starogardzkiego Klubu Biznesu chcieliby, żeby podobne miejsce powstało również ich mieście.

Dom Przedsiębiorcy działa w odnowionym budynku przy ul. Obr. Westerplatte od czterech miesięcy. Do tej pory dwie firmy zostały beneficjantami inkubatora przedsiębiorczości, a w placówce młodzi biznesmeni mogą zasięgnąć porad i liczyć na fachową pomoc w prowadzeniu biznesu. Instytucja pomaga w zdobywaniu niezbędnych informacji gospodarczych, dzięki współpracy z instytucjami otoczenia biznesu oraz - w przyszłości - z ośrodkami akademickimi. Proponuje także miejsce do spotkań dla organizacji przedsiębiorców oraz szkolenia organizowane we współpracy z różnymi instytucjami otoczenia biznesu.

- Cieszę się bardzo, że pomorskie miasta podglądają to, co dzieje się w Tczewie. Dzięki takiej współpracy pomiędzy różnymi ośrodkami, w Tczewie powstanie naprawdę dobry klimat dla biznesu - uważa zastępca prezydenta Tczewa, Adam Burczyk, który przywitał delegację gości ze Starogardu.

Na pytania przedsiębiorców związane z funkcjonowaniem jednostki odpowiadała Hanna Pietrzkiewicz, kierownik placówki, która szczegółowo przybliżyła zadania placówki.

- Oprócz inkubatora, czy usług doradczych oferujemy m. in. seminaria dla przedsiębiorców. Od września organizujemy również cykl bezpłatnych szkoleń. Prowadzimy m. in. rozmowy z tczewską komendą policji - funkcjonariusze udzielą przedsiębiorcom porad w zakresie bezpieczeństwa w biznesie. To bardzo cenne, bo takie szkolenia rzadko pojawiają się w biznesie, a są niezwykle potrzebne. Poza tym współpracujemy z lokalnymi organizacjami biznesowymi, a także z sektorem wyższych uczelni. - tłumaczyła.

Przedsiębiorcy ze Starogardu przyznali, że podobnej placówki wspierającej działania strefy biznesowej i umożliwiającej współpracę na różnych szczeblach brakuje w ich mieście. Starogardzki Klub Biznesu zrzesza do tej pory 149 firm, również z terenu naszego powiatu:

- Od kilku lat w Starogardzie istnieje idea powstania Centrum Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości i Informacji Biznesowej. Formuła jest otwarta - np. formuła spółki, w której partycypowałyby wszystkie lokalne samorządy. Chodzi o to, by w jednym miejscu skoncentrować całą problematykę związaną z rozwojem przedsiębiorczości, a jednocześnie skupiałaby organizacje okołobiznesowe. Zbieramy teraz opinie, by pokazać decydentom, że takie działania jak tu - w Tczewie mają sens. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, co tutaj widzieliśmy - powiedział nam Edward Sobiecki, dyrektor biura Starogardzkiego Klubu Biznesu.

Dom Przedsiębiorcy działa w Tczewie od kwietnia br. Fundusze na stworzenie tczewskiej placówki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Tutaj funkcjonuje jedyny w powiecie tczewskim inkubator przedsiębiorczości. Dom Przedsiębiorcy ma wspomagać rozwijanie innowacyjności w naszym regionie, zmniejszanie bezrobocia i sprawić, że osoby właśnie startujące z własnym biznesem, poczują się pewniej na rynku pracy.
drukuj
Artykuł przeczytano 1815 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Uczniowie gimnazjum nr 2
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+9
Doświadczenia Domu Przedsiębiorcy ~ mebad_gość
IP: 109.207.xx1.xx1
Data: 29.08.2011, 00:38
MOŻE MAŁO CZYTAM, ale ta instytucja ma AŻ trzy miesiące(?) doświadczeń i problemy z uzyskaniem odpowiedniej liczby podmiotów chętnych do pobierania nauk w jej siedzibie...
Brak zdjęcia
0
z_gość
IP: 83.0.xx6.xx4
Data: 29.08.2011, 08:11
Skoro t(r)uskawki na stole to wiadomo kto finansował to spotkanie... :)
Brak zdjęcia
+5
ŚWIETNE spostrzeżenie z tym... ~ plusujemny_gość
IP: 87.205.xx9.xx9
Data: 29.08.2011, 09:18
3-miesięcznym doświadczeniem.Teraz sa na etepie budowania swojego"CV"
Brak zdjęcia
+2
BIZNESCENTERCLUB ? ~ ._gość
IP: 95.40.xx5.xx9
Data: 29.08.2011, 10:49
wiocha i jeszcze raz wiocha zainteresowanie przeogromne
Brak zdjęcia
-1
Sciema totalna ~ kolles_gość
IP: 178.235.xx1.xx3
Data: 29.08.2011, 13:30
Sciema totalna, wielki obiekt stoi pusty,przenieśli tam tylko wpis do ewidencji w ktorym pracują dwie osoby.Jest też cieć, no i adyministracja budynku, nic sie tam nie dzieje. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej jest bardzo potrzebny ale do zawieszania lub likwidacji działalnosci bo w obecnych czasach jadac nawet na totałnym wale nic sie nie opłaca.
Brak zdjęcia
-2
super pomoc ~ zosia_gość
IP: 84.38.xx1.xx0
Data: 29.08.2011, 21:03
dom przedsiębiorcy organizuje szkolenia dla osób bezrobotnych (9-11.00 około), ale ludzi pracujących i chcących założyć firmę nie ma pomocy. A jak ktoś jest bezrobotny to raczej nie ma pieniędzy na własną firmę, a Dom Przedsiębiorcy dotacji nie daje, więc co to za pomoc?????? Jak ktoś ma kasę na firmę to ma kasę, żeby ktoś za niego papierki pozałatwiał. Dla młodych pomysłowych ludzi BRAK POMOCY!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew