tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 21:35
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Sukces kierunków zamawianych w PWSZ w Elblągu

Opublikowano: wtorek, 07.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W całej Polsce Północnej na kierunkach zamawianych: mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska oraz budownictwo, wspieranych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, można studiować jedynie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Projekt Instytutu Politechnicznego PWSZ w Elblągu współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zachęca młodych ludzi z regionu do studiowania strategicznych dla gospodarki Polski kierunków inżynierskich. Realizuje on również politykę równych szans kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych w dostępie do edukacji oraz rynku pracy.

Cele i dziania projektu

• Stworzenie systemu zachęt i wsparcia dla studentów i studentek kierunków zamawianych poprzez utworzenie programu stypendialnego. W ramach projektu do 50 proc. studentów kierunków zamawianych planowanych zgodnie z projektem do zarekrutowania na rok akademicki 2010/2011 może liczyć na wysokie stypendia (1000 zł) przez cały okres studiów w PWSZ w Elblągu. Łącznie program stypendialny obejmie 80 studentów.

• Uzupełnienie wiedzy studentów z matematyki i fizyki z zastosowaniem nowoczesnych metod e-learning. Program oferuje po 60 godzin darmowych zajęć z obu ww. przedmiotów realizowanych podczas pierwszego roku studiów. Z tej formy wsparcia skorzysta 99 studentów z trzech kierunków zamawianych.

• Stworzenie możliwości odbycia 3 miesięcznych stażów zawodowych i zajęć praktycznych w prestiżowych firmach branżowych regionu, nad którymi indywidualną opiekę obejmą specjaliści zatrudnieni w zakładach. Z tej formy kształcenia będzie mogło skorzystać 30 studentów kierunków zamawianych.

• Podniesienie atrakcyjności kształcenia na kierunkach zamawianych w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Elblągu. Dodatkowe formy działalności dydaktycznej to skierowane do wszystkich studentów wykłady profesorów wizytujących z renomowanych uczelni akademickich oraz prezentacje przemysłowe prowadzone przez specjalistów z branży budowlanej, mechanicznej i ochrony środowiska. Całość oferty edukacyjnej dopełni dwudniowy wyjazd 30 najlepszych studentów z kierunków studiów objętych projektem na targi branżowe. Dotychczasowa rekrutacja na kierunki zamawiane w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Elblągu pokazała, że interesująca forma edukacji jak również możliwość otrzymywania przez studentów stypendium jest najlepszą formą zachęt do studiowania trudnych kierunków technicznych.

Zapraszamy do studiowania w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Informacje na stronie www.pwsz.elblag.pl

Dr Agata Rychter


Dane projektu:

Wniosek POKL.04.01.02-00-187/10
Całkowity koszt projektu to ponad 3 mln PLN
Okres realizacji od 01-07-2010 do 31-03-2014.
Tczew -
Artykuł sponsorowany
Serwis Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższego artykułu.
Funkcja komentowania została wyłączona na prośbę zamawiającego.
W jaki sposób zamówić taką reklamę?
drukuj
Artykuł przeczytano 2857 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
 
 
Funkcja komentowania wyłączona
Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...


 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew