Policjanci radzą - zabezpiecz swój rower

Zabezpiecz rower (fot. KPP Tczew)
Policjanci radzą - zabezpiecz swój rower
Zawsze w okresie wiosennym i letnim tczewscy policjanci odnotowują więcej kradzieży rowerów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie naszych dwóch kółek, warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Mundurowi przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku.

Każdego roku w okresie wiosennym jak i letnim policjanci otrzymują więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. W wielu przypadkach osoba zgłaszająca kradzież tłumaczy funkcjonariuszom, że zostawiła go na chwilę w danym miejscu lub na dłuższy czas na balkonie lub klatce schodowej. Niezabezpieczone rowery giną też spod szkół, a nawet z terenu własnych posesji czy klatek schodowych bloków, w których mieszkamy. Właściciel roweru musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi i każde pozostawienie go bez zabezpieczenia tworzy złodziejowi okazje do kradzieży.

Stróże prawa zwracają uwagę o czym należy pamiętać aby skuteczniej chronić rower przed kradzieżą:

Nie ma zapięć nie do sforsowania, dlatego najlepiej wyposażyć rower w kilka zabezpieczeń. Możemy najwyżej zniechęcić złodzieja do kradzieży. Im lepsze zapięcia tym więcej czasu zajmuje złodziejom ich pokonanie.

Nie zostawiajmy roweru otwartego i gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy czy też na klatce schodowej. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie go na gorącym uczynku.
Bezwzględnie zawsze należy zakładać zabezpieczenie na rower w taki sposób, aby spiąć koło, ramę oraz przytwierdzony do podłoża przedmiot.
Rower należy zostawiać albo w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu, albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. W tym drugim przypadku również musimy pamiętać o założeniu zabezpieczenia.
Warto wiedzieć, czy w pobliżu miejsca parkowania naszego jednośladu nie ma w pobliżu kamer monitoringu. Odstraszają one złodziei, a w przypadku kradzieży - jest szansa, że policjanci będą dysponować nagraniem ze zdarzenia.
Większość rowerów ma numer fabryczny wybity na ramie. Należy ten numer zapisać najlepiej w dokumentach zakupu jednośladu.
Należy sfotografować rower, gdyż w przypadku kradzieży zdjęcia przekazujemy mundurowym prowadzącym sprawę oraz możemy rozpowszechnić je w Internecie. Może to pomóc go zidentyfikować.
Praktykowanie powyższych porad może zniechęcić złodzieja do kradzieży. Niestety, większość rowerzystów jest tego całkowicie nieświadoma. Dlatego

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • kik_gość

    23.03.2017, 18:08

    Doradzają by zabezpieczyć, bo jak Ci ukradną to nie masz co na nich liczyć, umorzą Ci już dobę po zgłoszenie

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • HATAK_gość

    23.03.2017, 19:47

    To prawda tak miałem

    Odpowiedz
    IP: 213.128.xx3.xx8 
  • ona_gość_gość

    23.03.2017, 19:52

    ...

    Panowie Policjanci zajmijcie sie Metorem moze tak Drogowka zrobi z tym porzadek vide baza i spaliny czyzby byscie byli na uslugach UM i jej krolewskiej mosci Rumcajsa?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx4 
  • Robson_gość

    25.03.2017, 10:11

    tanie zapiecia

    Uzywam kryptonite , za pozadne zapiecie trzeba zaplacica jak ludzie kupuja linki za 10zl ktore przecina sie w pare sekund to potem sie dziwia ze ukradli im rower. Tak dla podgladu macie tescik. http://www.youtube.com/watch?v=r7xAqdE4hEY

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.