tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 01:31
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Niepodległościowa parada z pochodniami, z Piłsudskim na czele

Opublikowano: piątek, 11.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
11 listopada 1918 r. był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim Polski. Po 123 latach niewoli, powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość. Od roku 1937 dzień ten ustanowiony został polskim świętem narodowym. Z tej właśnie okazji zapraszamy na pierwszą Gniewską Paradę Niepodległości, której przewodzić będzie sam marszałek Piłsudski.

Organizatorem wydarzenia są Gniewskie Środowisko ZHR, Parafia św. Mikołaja w Gniewie, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew. O godz. 16.00 na rynku starego miasta będzie miała miejsce multimedialna iluminacja kamienic, po czym odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Po modlitwie spod kościoła pw. św. Mikołaja w Gniewie o godz. 18.00 wyruszy "parada niepodległości" z pochodniami, której przewodzić będzie sam Marszałek Józef Piłsudski. Obok wielkiego dowódcy w pochodzie udział wezmą między innymi Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego i Żółty Regiment Piechoty. Na czele marszu stanie Gniewska Orkiestra Dęta pod batutą Jadwigi Mielke. Na zakończenie usłyszeć będzie można oryginalne nagranie głosu Marszałka Piłsudskiego.

Aby uczcić 93. już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na uroczysty montaż słowno - muzyczny zaprasza również Biblioteka im ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, na którym usłyszeć będzie można polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Spotkanie odbędzie się 15 listopada br. O godz. 17.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, na które także serdecznie zapraszamy.
drukuj
Artykuł przeczytano 2309 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_tomasz199018
+3
***11.11.1918*** ~ tomasz199018
Uż. zarejestrowany
Data: 11.11.2011, 16:50
Bardzo dobry pomysł na żywą lekcję historii tego święta dla dzieci oraz młodziezy,a nie tylko nudnie przedstawione informacje w szkołach.
Brak zdjęcia
0
Gość_gość
IP: 84.38.xx2.xxx
Data: 13.11.2011, 21:11
Z pochodniami, Bóg, Honor, Ojczyzna ? To lewactwo, michnikowszczyzna i TVNy jak nic nazwą ich faszystami i wezwą Niemieckie bojówki by nauczyły Polaków tolerancji.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew