tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 06:34
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Polska po drodze". Kociewie promuje się na A1

Opublikowano: Środa, 23.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Od kilkunastu dni korzystający z kociewskiego odcinka autostrady Amber One podczas postoju w czasie podróży mogą zapoznać się z nowocześnie podaną informacją turystyczną. Kociewskie MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżnych) zostały wyposażone w specjalnie przygotowane dwustronne tablice, które informują o najciekawszych miejscach regionu.

Całość inwestycji i przedsięwzięcia jest efektem wspólnych działań Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku oraz Gdańsk Transport Company.

- W ramach działań w obszarze pilotażowym, na który wybrano m.in. fragment Kociewia w korytarzu dróg A1 i 91 zaplanowano uzupełnienie infrastruktury parkingów przydrożnych o elementy informacji turystycznej. Tablice na A1 są pierwszym krokiem do realizacji tego zamierzenia - tłumaczy Karol Markowski zastępca dyrektora GDDKiA oddział w Gdańsku - Jeszcze w tym roku podobnie zagospodarowane parkingi przywitają turystów w Pruszczu Gdański, Rudnie (Gmina Pelplin) i w Gniewie.

Trwają rozmowy z samorządami w sprawie określenia ostatecznego harmonogramu prac. Strategia programu "Polska po drodze" zakłada działania wielotorowe. Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdziemy na stronie www.polskapodrodze.pl .

- Na koncesyjnym odcinku autostrady A1 brakowało tablic z informacją turystyczną. Od dłuższego czasu myśleliśmy o przygotowaniu informatorów, zwłaszcza, że autostrada jest jednym z głównych korytarzy transportowych dla osób podróżujących w okresie wakacji nad Bałtyk. Aby uzmysłowić znaczenie A1 w ruchu turystycznym, powiem, że w sezonie letnim natężenie ruchu wzrasta o blisko 70 proc. w porównaniu z okresem zimowym. Tak więc, kiedy pojawiła się możliwość współpracy z GDDKiA przy projekcie "Polska po Drodze", z ochotą włączyliśmy się do programu. W lutym autostrada wzbogaciła się o 11 tablic. Mam nadzieję, że zamieszczone na nich informacje będą przydatne podróżnym, a przede wszystkim zachęcą ich do odwiedzania promowanych obiektów i atrakcji turystycznych na terenie Kociewia - mówi Ewa Łydkowska rzeczniczka prasowe koncesjonariusza autostrady, firmy Gdańsk Transport Company S.A.

W czasie konsultacji z GDDKiA oraz GTC został opracowany optymalny model, zgodny ze standardem konstrukcyjnym oraz wizualno-kolorystycznym już istniejącym na MOP-ach. Pylony kociewskie tworzą integralną całość z linią marki AmberOne. Jednak twórcy postarali się, aby wypadły w oczach kierowców i ich pasażerów jak najbardziej ciekawie i niebanalnie.

- Staramy się reklamować Kociewie, a nie serwować je na talerzu. Dlatego nie podajemy na tacy pełnych widoków, lecz zachęcamy poprzez zdjęciowe detale - mówi dyrektor LOT KOCIEWIE Piotr Kończewski - Hasła i teksty także nie są po prostu definicjami encyklopedycznymi, lecz mówią o najbliższej kociewskiej okolicy językiem i zwrotami obiecującymi niezapomnianą przygodę w czasie podróży pojazdem.

Będziecie na A1 - zapraszamy do Kleszczewka, Olsza i Gajewa. Poczytajcie o Kociewiu i zaostrzcie sobie na nie turystyczny apetyt!

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
Ul. 30 Stycznia 4
83-110
Tczew
58 531 37 41
info@kociewie.eu
www.lot.kociewie.eu
drukuj
Artykuł przeczytano 2627 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew