tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 07:25
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewska firma wybuduje peron przy PGE Arenie

Opublikowano: piątek, 04.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewska firma Rajbud wybuduje peron w sąsiedztwie PGE Areny. Zadanie będzie kosztowało 2 mln 82 tys. 57,9 zł (brutto), a jego realizacja ma sprawić, że fani futbolu będą szybko i sprawnie docierali na mecze podczas Euro 2012.

PKP PLK S.A. planowało przeznaczyć na budowę peronu około milion złotych - do przetargu stanęła jednak tylko firma z Tczewa, oferując kwotę dwukrotnie wyższą. Inwestycja jednak ruszy, dzięki dofinansowaniu planowanej budowy przez władze Gdańska.

- W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia PKP PLK S.A. i Gmina Miasta Gdańsk podpisały aneks do umowy w sprawie dofinansowania budowy peronu w pełnej kwocie, gwarantującej jego realizację. - tłumaczy Ewa Symonowicz-Ginter z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK w Gdańsku. - Realizacja całego zadania umożliwi dojazd koleją od stacji Gdańsk Główny do Letnicy, czyli na stadion piłkarski i do powstających właśnie obiektów Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Peron powstanie przy torze nr 500 linii kolejowej nr 249 w Gdańsku-Letnicy. Tczewska firma, specjalizująca się w budownictwie kolejowym, będzie musiała przygotować koncepcję budowy peronu wraz z dojściem od ulicy Stadionowej, niezbędną dokumentację oraz wybudować całość wraz z niezbędną infrastrukturą. Wszystkie prace mają zakończyć się do 30 kwietnia przyszłego roku. Peron będzie konstrukcją jednokrawędziową o długości nieco ponad 200 metrów. Dodajmy, że pociągi pasażerskie na tej linii nie kursują od 2005 roku.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 4276 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Strażackie ćwiczenia na wieżowcach
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-2
st_gość
IP: 89.200.xx3.xx4
Data: 04.11.2011, 00:04
Fajnie, i co z tego, że firma z Tczewa buduje peron w Gdańsku?
Brak zdjęcia
+5
NO I NIC! ~ niezly_gość
IP: 91.198.xx9.xx7
Data: 04.11.2011, 09:04
Ty i tak nigdy tam nie pojedziesz! Miejmy tylko nadzieje, ze ta budowa pojdzie lepiej niz wiadukt na WP.
Brak zdjęcia
-4
st_gość
IP: 89.200.xx3.xx4
Data: 04.11.2011, 12:39
Najpierw naucz się używać opcji "odpowiedz"... A to czy pojadę czy nie to moja sprawa. Tak czy siak pisanie o tym, że jakaś firma z Tczewa wybuduje peron w Gdańsku świadczy tylko o tym, że tcz.pl nie ma o czym pisać.
 
user_ico_Pawel_Dunpeal
+2
Do "st_gość" ~ Pawel_Dunpeal
Uż. zarejestrowany
Data: 06.11.2011, 12:36
Z tego co mi wiadomo (z resztą można to wziąć na logikę), jeśli jakieś prace wykonywane są przez tczewską firmę, to podatek, jaki ta firma zapłaci od wynagrodzenia za wykonaną pracę, wpłynie do kasy TCZEWSKIEGO Urzędu Skarbowego, czyli miasto Tczew również na tym zyska. Tyle z tego, Kolego - inteligencją nie grzeszysz!
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 89.200.xx6.xx8
Data: 04.11.2011, 20:06
może ty nie masz o czym pisać
Brak zdjęcia
-1
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 07.11.2011, 15:04
No i co z tego, że firma z Tczewa wybuduje jakiś peron? To jest powód do pisania artykułu na ten temat? Mamy być z tego dumni, jako Tczewianie, czy co? Czy to, że peron będzie w sąsiedztwie PGE ARENA to jest powód do dumy? Bez przesady. Takimi artykułami z byle powodu dajecie jeszcze bardziej nam wszystkim odczuć, jakim to grajdołem jest Tczew, skoro mamy się cieszyć, że firma z Tczewa zbuduje peron w sąsiedztwie PGE ARENA. Jakby tczewska firma budowała PGE ARENĘ, albo metro w Warszawie, to jeszcze można byłoby się zastanowić, czy to jest taka zaj**ista sprawa, ale jakiś zafajdany peron. A ja widziałem Roberta de Niro w telewizji i jestem z Tczewa. Może wypadałoby o tym napisać artykuł i przyznać mi honorowe obywatelstwo miasta?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew