tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 00:08
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będzie 125 tys. zł. na ciepłą wodę w szkołach

Opublikowano: wtorek, 21.06.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W projekcie czerwcowej korekty budżetu zostanie ujętych 125 tys. zł na zabezpieczenie ciepłej wody w szkołach. Dzięki temu od września ze wszystkich kranów ma polecieć ciepła woda. Dotąd brakowało jej w niektórych toaletach w Gimnazjum nr 1, SSP 2, SP 8, SP 10, SP 11.

Z początkiem nowego roku szkolnego w życie wejdzie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Zgodnie z nowymi zapisami w każdej polskiej szkole będzie musiał być dostęp do bieżącej ciepłej wody. Dlatego teraz ruszają ostatnie prace modernizacyjne - zgodnie z zapisami w czerwcowej korekcie budżetu Gimnazjum nr 1 otrzyma 32 tys. zł, SSP 2 - 25 tys. zł, SP 8 - 10 tys. , SP 10 - 37 tys. i SP 11 - 21 tys. złotych.

- Kwota przeznaczona na ten cel uzależniona jest od tego, jaka obecnie sieć dostarczania wody występuje w danej placówce. Wszystkie z tych placówek mają dostęp do ciepłej wody - brakuje jej jedynie w niektórych puntach. Dyrektorowie szkół zlecili wcześniej wykonanie projektu pod zapotrzebowanie. W większości szkół odbywać to się będzie w ten sposób, że kilka toalet będzie zaopatrzonych w jeden większy zbiornik ogrzewający. Wszystko musi być zrobione zgodnie z wymogami sztuki budowlanej. - tłumaczy wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Urzędnicy uspokajają, że nie dojdzie do takiej sytuacji, iż najmłodsi uczniowie poparzą się, korzystając z kranów zaopatrzonych w przepływowe ogrzewacze wody, w których regulacja temperatury może być za trudna dla małego dziecka:

- Takich ogrzewaczy nie będzie w toaletach dziecięcych. Zamontowane będą np. w łaziankach dla personelu. - dodaje wiceprezydent.

Dodajmy, że sprawa ciepłej wody w tczewskich placówkach została wywołana przez radnego Zbigniewa Urbana (RiO), który pytał o sytuację w szkołach - m. in. wyposażenie w środki higieny osobistej i dostęp do bieżącej ciepłej i zimnej wody.
drukuj
Artykuł przeczytano 1382 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Woda
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Dyrektorzy są super ~ Ciepła woda i fontanna_gość
IP: 109.207.xx9.xx3
Data: 21.06.2011, 06:59
Dyrektorzy są super To dopiero osiągnięcie tyle lat po wojnie będzie ciepła woda. Gratulacje Panie Prezydencie i ogromne podziękowania. A jaka ogromna kasa, gdyby nie fontanna to byłyby jeszcze prysznice.
Brak zdjęcia
+3
Reforma edukacji to skandal ~ Max_gość
IP: 80.50.xx2.xx0
Data: 21.06.2011, 11:59
I tak właśnie jest obraz polskich szkół gdzie Państwowy Inspektorat Sanitarny zakwestionował 6 tysięcy podstawówek z 14 tysięcy skontrolowanych. Więc za wpychanie w niedostosowane szkoły dzieci 6-cio letnich powinno postawić się pania min. Hall przed Trybunałem Konstytucyjnym.
Brak zdjęcia
0
skandal ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 21.06.2011, 12:22
Ja zawsze powtarzam-to ludzie takie władze sami sobie wybrali. Na jesieni wybory i zobaczymy jakie są sympatie. Jeśli chcecie coś zmienić to w demokratycznym państwie nadarza się doskonała okazja.
 
user_ico_elizorka
0
elizorka
Uż. zarejestrowany
Data: 21.06.2011, 12:04
W gimnazjach i szkołach podstawowych znajdzie się ciepła woda a Szkołom średnim nic sie nie należy ... Sprawiedliwość .
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew