tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 20:33
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Srebrny Krzyż Zasługi dla Elżbiety Grott-Atras, Samburia dla Andrzeja Semborowskiego

Opublikowano: Środa, 30.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu (29.11) nie zabrakło uroczystych akcentów - starosta tczewski Józef Puczyński przyznał powiatową nagrodę Samburii - Andrzejowi Semborowskiemu, zaś wicewojewoda pomorski, Michał Owczarczak wręczył Srebrny Krzyż Zasługi z nadania prezydenta RP - Elżbiecie Grott-Atras.

Nagroda Samburii jest przyznawana od 2001 roku i została skierowana do osób, które wniosły szczególny wkład w rozwój powiatu tczewskiego i rozsławiły jego imię. Jest to jednocześnie element promocji powiatu. Nagrodę przyznaje i wręcza starosta tczewski, a jej symbolem jest mapka powiatu tczewskiego w etui. Nagroda Samburii przyznawana jest nie częściej niż raz w roku i wręczana w listopadzie, na pamiątkę I sesji Rady Powiatu Tczewskiego I kadencji. Dotychczas Nagrodą Samburii zostali wyróżnieni: Włodzimierz Ziółkowski, Chór Męski "Echo", ks. prałat Piotr Wysga, Janusz Kortas oraz Stefan Kukowski.

- Przyznałem nagrodę naszemu koledze, działaczowi społecznemu, sportowemu i wychowawcy na wniosek Pomorskiego Klubu Weteranów Lekkoatletyki. Nasz kolega wielokrotnie brał udział w prestiżowych nagrodach sportowych w kraju i zagranicą - mówił podczas sesji starosta tczewski, Józef Puczyński.

Nagrodzony od lat angażuje się w działania sportowe i bierze czynny udział w wielu zawodach - zdobył m. in. złoty medal w pchnięciu kulą /14,19 m/ i srebrny medal w rzucie dyskiem /42,51 m/ w Igrzyskach Sportowych MASTERS w Sydney w Australii oraz pięć medali w Mistrzostwach Europy w rzutach lekkoatletycznych z miejsca w Juterbogu w Niemczech.

- Jestem mile zaskoczony tą nagrodą. Chciałbym podziękować panu staroście, że docenił moje zagraniczne wojaże - stwierdził Andrzej Semborowski.

Andrzej Semborowski jest absolwentem AWF w Poznaniu (nauczyciel w-f), gdzie ukończył też studia podyplomowe z zakresu lekkoatletyki (trener I klasy) oraz fizykoterapii. Od lat działa w samorządzie, zarówno miejskim, jak i powiatowym (jest radnym powiatu obecnej kadencji). Do tej pory wyróżniony został m.in. Odznaką Zasłużony dla Gdańska (1980) i Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej (1987).

Podczas sesji Srebrnym Krzyżem Zasługi z nadania prezydenta RP nagrodzono w uznaniu za działalność na rzecz środowisk kombatanckich Elżbietę Grott-Atras. Tczewianka została ranna 17 grudnia 1970 r. w rejonie przystanku SKM Gdynia-Stocznia. 11 lat później - została aresztowana. Z kolei w styczniu 2008 roku zeznawała przeciw generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu.

- W grudniu 1970 roku zostałam ranna. W 1981 roku zostałam aresztowana. Teraz mogę cieszyć się z tego odznaczenia - powiedziała nagrodzona.

Srebrny Krzyż Zasługi wręczył wicewojewoda pomorski, Michał Owczarczak:

- To cudownie, że mamy ludzi o takich życiorysach. Możemy być z nich wszyscy dumni - podkreślał.

Galeria zdjęć

Tczew -
Tczew -
Tczew - Michał Owczarczak nagrodził Elżbietę Grott
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2220 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Dziecko
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
ironia ~ losu_gość
IP: 83.30.xx7.xx7
Data: 30.11.2011, 00:10
właśnie teraz gdy Tczew sprzedaje stadion przy Bałdowskiej "nagrodę" otrzymuje lekkoatleta i ją przyjmuje za "zagraniczne wojaże"
Brak zdjęcia
0
gosc_gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 30.11.2011, 07:05
Gratulacje panie Andrzeju:)Nagroda szczerze zasłużona:)Pozdrawiam
Brak zdjęcia
+4
następny do nagrody: Kiedrowski !!! ~ zezol_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 30.11.2011, 07:48
Jak już Semborowski dostaje nagrodę, to jest ona nic nie warta i o kant d. rozbita.
 
Brak zdjęcia
+6
"bez komentarza" ~ wkurzona_gość
IP: 153.19.xx1.xx0
Data: 30.11.2011, 09:18
"na pamiątkę I sesji Rady Powiatu Tczewskiego I kadencji" - powód do nagradzania??? Nad słusznością powstania samorządu na szczeblu powiatu zastanawiają się obecnie nawet jej twórcy. I tyle w temacie. Nie będę się wymądrzać. Obserwując pracę samorządów w mieście odnoszę wrażenie, że głownie to się odznaczają, goszczą, wyjeżdzają do miast zaprzyjaźnionych, itp. Otwarcie starostwa - "pokropek", styczeń każdego roku - odznaczenia "tczewianin " różnej maści i jakości, czerwiec, listopad, itd. Ciągle ci sami ludzie. "Z tego co mi wiadomo, większość z tych osób za swoją "wybitną działalność" w rożnego rodzaju stowarzyszeniach czy po prostu na etatach otrzymuje zwyczajnie wynagrodzenie lub korzysta z dotacji, grantów. A co się będzie działo w grudniu?! Wigilia za wigilią, kalendarze radnych i dyrektorów placówek miejskich i powiatowych wypełnione po brzegi terminami. Gościć się będą za moje, Twoje, Pana, Pani pieniądze. Uf. dalej jestem wkurzona.
Brak zdjęcia
+15
KLIKA =ZLEPKI POLITYCZNE ~ ._gość
IP: 77.114.xx5.xx1
Data: 30.11.2011, 10:17
W zasadzie polityka jest mi obca ,ale Tczewskie bagienko tak śmierdzi że aż strach.Ostatnie wybory samorządowe zweryfikowały wielu kandydatów i ich komitety otrzymując niskie poparcie ,ale zlepki polityczne widząc zagrożenie jakie nadeszło zwołały się do kupy i odsuneli tych którym mieszkańcy zaufali czy komuś się PO podoba czy nie większość mieszkańców oddała swój głos na to ugrupowanie .Po przejęciu władzy można zobaczeć jak tak zwane Tczewskie elity funkcjonują w kolejnych latach. Wkurzona dobrze to ujeła nic dodać nic ująć .Ktoś powie ci z PO też nie lepsi ,a ja odpowiadam lepsi nie lepsi ale jak nabroją to wiadomo kogo rozliczyć albo na kogo nie głosować w następnych wyborach a te zlepki polityczne są tak sprytne że za każdym razem w większośći startują z innych komitetów i mamy to co mamy -syffffffffffff
 
Brak zdjęcia
0
mropenvitamine_gość
IP: 178.235.xx1.xx4
Data: 30.11.2011, 15:37
Z pamiatek po strajkach 81-89 to mam tafle steropianu, trzy talie kart do gry, grzalke elektryczna i butelke po wodce Vistula. Sadze, ze to prawdziwe perelki, mogace przyblizyc wielu osobom dramaturgie tamtych lat.
Brak zdjęcia
0
SAMBURIA ~ m.k._gość
IP: 213.238.xx5.xx5
Data: 30.11.2011, 20:00
GRATULACJE.BARDZIEJ BY SIĘ PAN UCIESZYŁ ZE STADIONU.NO CUŻ NASI BEZRADNI(radni w d.k.)PRĘDZEJ ZBUDUJĄ 10 BOISKO DLA KOPANEJ!!pozdrawiam marek
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew